خانه / Reviews / نقد و بررسی Can’t Drive This

نقد و بررسی Can’t Drive This

امسال را می توان یکی از سال های بازی های رالی معرفی کرد. انواع اقسام گیم های مسابقه ای در ژانر های زیر شاخه ای مربوط به آن در حال منتشر شدن از استور های بازی هستند که یکی از آنها Can’t Drive This است که امروز با نقد و بررسی آن در سایت IRG Review در خدمت شما کاربران گرامی هستیم.

این روز ها بازی هایی که در تمام ژانر ها منتشر می شوند دیگر نیازی به بودن در آن موضوع فقط با داستان های مختلف ندارند. بیشتر تمرکز توسعه دهندگان بازی بر روی این است که بازی ساخته شده تا چه اندازه ای می تواند برای کاربرانش نوآورانه در سطحی باشد که آنها در گیم پلی بازی بتوانند به ایجاد قسمت های بازی بپردازند که این طرز فکر نیز به بازی Can’t Drive This سرایت کرده است.

به طور مثال در بازی Fortnight  می بینیم که طرز تفکر توسعه دهنده این بوده است که بازیکنان بتوانند با استفاده از منابعی که در بازی بدست بیاورند خانه ها و حفاظ هایی برای خودشان درست کنند. با این حال اصلا بازی در ژانر شوتر طراحی شده است ولی از تمام بازی های شوتر مانند Call of Duty و Counter Strike نیز بیشتر مخاطبان را به خودش جذب کرده است. با همین فرمان بازی Can’t Drive This توانسته یک بازی پازل مانندی را طراحی کند که در آن کاربران می توااند در هنگام رانندگی زمین بازی و جاده را آن طور که می خواهند در روبه رویشان قرار دهند.

گیم پلی بازی به شکل جذابی با ایده ای که توسعه دهندگان برای ساخت بازی Can’t Drive This داده اند عجین شده است. در هنگام انجام بازی در ابتدای مسابقه متوجه می شوید که جاده ای که در روبه روی شما قرار دارد در اصل نیمه کاره است و ادامه آن مشخص نیست. اصلا نگران این که از سمت دیگر این جاده سقوط کنید نباشید. البته سقوط کردن در بازی Can’t Drive This کاملا قابل رقم خوردن است و اگر مراقب نباشید از پهلو های جاده می توانید از مسابقه به بیرون پرتاب شوید. ولی در هنگام رانندگی در میانه جاده وقتی به انتهای بلوک چینده شده می رسید بلوک دیگری پدید می آید که قسمت دیگری از جاده را برای شما کامل می کند.

با این حال بازی با سیستم جالبی که دارد اگر با بالاترین سرعت هم بخواهید رانندگی کنید جاده به شکل سریعی در روبه روی شما شکل می گیرد. اما نکته جالب در بازی این است که شما نمی دانید که قسمت بعدی از پازل جاده ای چه بلوکی می تواند باشد. هر قسمت از مسیر بازی به صورت اتفاقی و تصادفی در رو به روی شما قرار می گیرد. همینطور این قسمت ها می توانند شما را با پیچ ها و یا اشیایی که در آن قرار دارند سورپرایز کنند. یکی دیر از ویژگی های جذاب Can’t Drive This این است که بعضی مواقع می توانید با بدست آوردن امتیاز هایی که در باکس های بازی در جاده قرار داده شده اند مسیر بازی را آن طور که می خواهید برای خود تعبیه کنید. ولی برای انجام گیم پلی باید حواستان به جلوی خودتان باشد زیرا بازی هر لحظه می تواند شما را با نشان دادن یک پیچ در جاده سورپرایز کند و شما به بیرون پرتاب شوید.

در نتیجه گیمر هایی در این بازی موفق هستند که بتوانند عکس العمل مناسبی را در زمان مواجه با هر بلاک جاده ای از خودشان نشان دهند. اما شاید این موضوع به ذهنتان برسد که در هنگام انجام بازی ممکن است پلیر ها با ذکاوت بخواهند در جاده با آرامی حرکت کنند که توسعه دهندگان بازی با یک طراحی هوشمند جلوی این کار را گرفته اند. همانطور که در تصاویر بازی می بینید بازی Can’t Drive This دارای یک محدودیت سرعت است که اگر کامیون و ماشین های شما در حال مسابقه سرعتشان کم شود و در همان حال بمانند شروع به انفجار می کنند. در نتیجه در بازی Can’t Drive This همیشه از شما انتظار می رود که پا را بر روی پدال گاز بگذارید.

در مجموع می توان گفت که در بین بازی های رالی و مسابقه ای که منتشر می شود بازی Can’t Drive This یکی از جذاب ترین و با کیفیت ترین بازی هایی است با ایده ای خلاقانه یک ریس ترک بسیار جذابی را برای کاربرانش مهیا کرده است و انجام این بازی را پیشنهاد می دهیم.

5

5

مزایا

  • سبک جدید بازی رالی مسابقه ای
  • سیستم گیم پلی جذاب
  • گرفیک قابل قبول در سطح مسابقه ماشینی
معایب

  • ایراد هایی در پرس های جاده ای

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
داستان - 6
گیم پلی - 9
موسیقی متن - 8

7.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی TOEM

بازی TOEM از آن دسته بازی هایی است که به راحتی می توان با یک …