خانه / Reviews / نقد و بررسی Along the Edge

نقد و بررسی Along the Edge

عنوان Along the Edge را میتوان جزو یکی از آثار موفق در سبک رمان های تصویری معرفی کرد. بازی در سال 2020 برای پلتفرم نسل هشتمی Nintendo Switch و همچنین سیستم رایانه های شخصی منتشر شده است.

طبیعتا بازی بخاطر سبک خاص خودش دو قسمت اصلی را دارا است، اولی تصاویر آن و دیگری نیز داستان پردازی در بازی، جلوه های تصویری بسیار خوب و جذاب هستند، شما نباید توقع وجود انیمیشن هایی را در بازی داشته باشید، اما تصاویر درون بازی بسیار خوب و فوق العاده خواهند بود، شاید بهترین قسمت این تصاویر نیز القای احساسات مختلف از طریق آن ها به مخاطب باشد، در واقع اینکار یکی از قسمت هایی است که بازی در آن تبحر خاصی داشته و شما را به وسیله ی آن جذب خواهد کرد، مناطق موجود در بازی بسیار احساس زنده بودن خواهند کرد و حال و هوای بازی شما را به دل یک طبیعت و دنیای روستایی خواهد کشاند، طراحی شخصیت های بازی از نظر ظاهری بسیار خوب و پر جزییات بوده و تنوع در میان آن ها و NPC های بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. همچنین موسیقی های شگفت انگیز بازی به سرعت شما را جذب کرده و تنوع در میان آن ها نیز راضی کننده خواهد بود، علاوه بر این ترکیب این موسیقی ها با صداگذاری های بسیار زنده و خوب به کیفیت جلوه های صوتی بازی اضافه خواهد کرد.

جلوه های تصویری در بازی بسیار خوب و کار شده هستند، تصاویر خلق شده فوق العاده زیبا و زنده به نظر خواهند رسید و طراحی شخصیت ها و کاراکتر های بازی واقعا خوب کار شده اند، همچنین جلوه های صوتی بازی مانند موسیقی و صداگذاری های آن کیفیت بسیار بالایی داشته و شما را به سرعت جذب خود خواهند کرد.

شما در نقش دختری به نام دافنه، که بتازگی برای مقطع دکتری شروع به تحصیل کرده است بازی خواهید کرد، دافنه پس از بهم زدن رابطه خود با شریک زندگی اش حال روحی مناسبی نداشته و پس از مدتی درمیباید که عمارتی بزرگ از طرف مادربزرگ او به عنوان ارث به او رسیده اس، دافنه از این فرصت برای آرام کردن ذهن خود استفاده کرده و راهی روستای اجدادی خود خواهد شد تا هم از هیاهوی زندگی شهری دور شده و همچنین با گذشته و خانواده و اجداد خود بیشتر آشنا شود، اما همه چیز به همین آرامی نخواهد ماند و پس از مدتی دافنه به راز های ناراحت کننده ای دست خواهد یافت و از طرف دیگر نیز با یک خانواده دیگر که خصومتی قدیمی با آن ها داشته است درگیری هایی پیدا خواهد کرد. روایت داستانی بازی بسیار خوب و تاثیر گذار است، شما در تمام لحضات و روایات آن غرق خواهید شد و این روند، تقریبا بدون هیچ افت کیفیت و سقوطی شما را تا انتهای بازی همراهی خواهد کرد. بازی اما از نظر انتخاب ها بازیکن نیز بسیار خوب کار کرده است و شما برای تعیین روند داستانی بازی دستتان بسیار باز خواهد بود. همچنین بیش از 50 پایان مختلف برای بازی وجود دارد که میتواند شما را برای مدت بسیار زیادی سرگرم خود نگه داشته و ارزش تکرار بازی را بیش از قبل کند.

روند داستانی بازی بسیار خوب و ارزشمند خواهد بود، انتخاب های شما در پایان و سرنوشت شخصیتتان بسیار تاثیر گذار بوده و بازی با بیش از 50 پایان مختلف در آن شما را تا حد زیادی سرگرم کرده و ارزش تکرارش را بسیار بالا خواهد برد.

عنوان Along the Edge یک رمان داستانی بسیار بی نظیر بوده که مشکلات بسیار جزیی و کمی را در خود جای داده که در بدترین حالت نیز این مشکلات نمیتوانند ضربه جدی را به تجربه شما از بازی وارد کنند و همچنین بازی با روایت ها و داستان پردازی بسیار خوب و جلوه های تصویری و صوتی بسیار جذاب میتواند شما را برای مدت بسیار زیادی سرگرم خود کرده و یک تجربه بسیار لذت بخش و با ارزش تکرار بالا را برای شما به ارمغان بیاورد، اگر از طرفداران این سبک از بازی ها هستید به هیچ وجه این عنوان را از دست ندهید.

5

5

مزایا

  • داستان پردازی بسیار جذاب
  • پایان بندی های پر تعداد
  • ارزش تکرار بالا
  • جلوه های بصری بسیار جذاب
  • موسیقی و صداگذاری های فوق العاده
معایب

  • برخی از شخصیت پردازی های بازی
  • گیج کننده شده بازی در برخی اوقات

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8.5
داستان - 9
موسیقی - 9

8.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و برسی Bake ‘n Switch

خیلی از ما بازی های سبک شوتر و مبارزه ای را قبلا تجربه کرده ایم …