خانه / Reviews / نقد و بررسی Deep Diving Adventures

نقد و بررسی Deep Diving Adventures

استودیو لهستانی Jujubee که با توسعه و انتشار سری بازی های Realpolitiks یک و دو  و همچنین بازی COVID: The Outbreak شناخته می شود؛ از جمله استودیو های مستقلی است که علاوه بر ارائه ایده های خلاقانه، همیشه در پی ایجاد محیط های ماجراجویانه و پویا است، رسالت اصلی این استودیو ساخت بازی های ژانر استراتژی و شبیه سازی است، به همین سبب می توان آنها را یکی از رغیبان سر سخت استودیو های مستقل غربی دانست. تیم توسعه این استودیو، بار دیگر مکانیک های موفق بازی های گذشته خود را به چالش کشیدند و بازی Deep Diving Adventures را در اواسط سال 2019 میلادی منتشر کردند، با گذشت 3 سال از انتشار این بازی و دریافت DLC و محتواهای اضافه گوناگون، بنظر می رسد زمان مناسب برای اظهار نظر در رابطه با این بازی فرا رسیده است؛ پس با نقد و بررسی بازی شبیه ساز غواصی که توسط تیم نقد و بررسی بازی های ویدیویی سایت IRG Review نوشته شده است، همراه باشید.

داستان(احتمال وجود اسپویل در این بخش)

امروزه در ژانر شبیه سازی، توجه کافی به داستان بازی ها دیده نمی شود و نمی توان روایت داستانی قوی و عمیقی را از آنها انتظار داشت، اما خوشبختانه این بازی جزو استثناعات محسوب شده و داستان قابل قبول و روانی را برای بازیکنان بیان می کند؛ وجود همه این عناصر باعث شده است که افراد در سنین مختلف امکان تجربه و لذت از دنیای اصرار آمیز زیر آب را داشته باشند.

روند بازی Deep Diving Adventures به این شکل پیش می رود که بعد از بیدار شدن شما روی یک قایق ماهیگیری فردی به نام پروفسور آدام، از طریق راه ارتباطی رادیویی شروع به صحبت می کند. او ابتدا احوالپرسی گرمی از شما می کند و سپس داستان زندگی خودش را که روزی غواصی می کرده و در زیر آب مشغول کشف طلا و بقایای به جا مانده از کشتی های غرق شده دزدان دریایی شده بود را بازگو می کند، کمی بعد از شما برای جمع آوری گنجینه های سلطنتی و یا هر چیز با ارزشی که در کف دریا و اقیانوس ها می توان یافت، کمک می گیرد.

زمانی که شروع به همکاری با پروفسور می کنید، او به شما تذکر می دهد که این مناطق محل زندگی موجودات دریایی وحشی از جمله کوسه ها، ماهی های گوشتخوار، مار ماهی ها و دیگر موجودات زنده است که می توانند به شما آسیب بزنند؛ بعد از ادامه دار شدن صحبت های پروفسور، او اشاره ای به وجود گنج های افسانه ای پادشاهان گذشته از جمله پادشاهان مصری و یونانی می کند؛ او در نهایت جای لوازم غواصی را که از قبل آماده شده اند را به شما راهنمایی می کند. بعد از انجام چند ماموریت هر بار شما را از سرنخ های جدیدی برای کشف این گنج ها آگاه می کند، در نهایت می توانید با ادامه دادن این ماموریت ها در بخش فرعی جای آنها را فهمیده و به دنبال شکارشان بروید.

وجود مکانیک های بی نقص در شنا و غواصی، استفاده از قدرت انجین یونیتی برای پیاده سازی محیطی پویا و مناسب ماجراجویی های دریایی و البته حضور درخت مهارت، همگی باعث سرگرم کننده شدن این بازی هستند؛ ایرادی که می توان به این بخش گرفت تکراری شدن ماموریت های فرعی و عدم توجه کافی تیم سازنده به آنها است.

مشکلات فنی، پاشنه آشیل این بازی است!

مشکلات فنی متعدد از جمله عملکرد نادرست رابط کاربری، افت فریم بی دلیل، فریز شدن بازی حین ورود به بخش تنظیمات کنترلر، طولانی بودن لودینگ مراحل و دیگر مشکلات فنی همگی باعث لطمه زدن به تجربه این اثر شده است، البته با گذشت زمان آپدیت هایی جهت فیکس شدن این مشکلات منتشر شده و احتمال برخورد بازیکنان به این مشکلات کاهش یافته است ولی هنوز نیازمند دریافت به روزرسانی هایی در آینده می باشد.

عملکرد مناسب موتور گرافیکی

بنظر می رسد استودیو سازنده در بحث گرافیک عملکرد قابل قبولی داشته است، نورپردازی مناسب، طراحی زیبای رابط کاربری و اجرای باکیفیت بازی بر روی کامپیوتر های شخصی و کنسول های نسل هشتمی می تواند دلایل خوبی برای اثبات این صحبت باشد؛ البته باید ذکر کرد که بازی روی سیستم های متوسط عملکرد ضعیفی داشته و دارای افت کیفیت تصویر است.

با توجه به نکات مثبت و منفی این بازی، اگر میخواهید سری به جهان تاریک و هیجان انگیز اعماق آب بزنید و به داستان های جذابی که پروفسور آدام برای شما تعریف می کند گوش دهید؛ بهتر است همین الان برای تجربه بازی Deep Diving Adventures اقدام کنید، تجربه ای که احتمالا هیچ بازی شبیه ساز غواصی دیگه ای نمی تواند به این خوبی ارائه دهد. از اینکه تا انتهی با ما بودید متشکریم، فراموش نکنید که لینک این نقد و بررسی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

5

5

مزایا

  • برداشت صحیح و کاملی از مراحل غواصی
  • سیستم پاداش و درخت مهارت مناسب
  • صدا گذاری قوی کاراکترها
  • روایت داستانی خوب
معایب

  • افت ناگهانی فریم و کیفیت تصویر بصورت متعدد
  • وجود باگ های آزار دهنده در رابط کاربری
  • طولانی بودن لود و اجرای مراحل
  • ماموریت های جانبی تکراری

0

0

0

0

0

گرافیک - 5.5
گیم پلی - 7.5
داستان - 6.5
موسیقی - 6

6.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی World Soccer Strikers ’91

بازی ای که امروز در وب سایت IRG Review قصد نقد و بررسی آن را …