خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Chickenoidz Super Party

نقد و بررسی بازی Chickenoidz Super Party

Chickenoidz Super Party یک بازی چند نفره است که می توان آن را با یک تا چهار بازیکن به صورت شبکه بازی کرد. من در زندگی گذشته خودم از جوجه‌ها و مرغ ها نگهداری می‌کردم، بنابراین همیشه در زندگی واقعی کمی برای این حیوانات اهمیت قائل بودم. اما معمولاً در بازی‌های ویدیویی، آن‌ها با ایده های احمقانه و بیشتر شبیه یک شوخی به تصویر کشیده می‌شوند، موضوعی که این بازی به آن تمایل دارد و سعی کرده تا حد امکان با ارائه موارد جذاب، محتوای خود را سرگرم کننده جلوه دهد. به طوری که جوجه‌ها و سرگرمی‌های زیادی برای ارائه یک شب بازی مناسب با دوستان دارد، اما در وضعیت فعلی عرضه آن، به نظر می‌رسد که در حال حاضر نمی‌توان آن را به همه بازیکنان توصیه کرد. با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.

یکی از دلایل موفقیت آمیز نبودن Chickenoidz Super Party این است که طی چند سال اخیر بازیهای زیادی مشابه با آن عرضه شده اند که اکثر آنها عملکرد متوسطی داشتند. دلیل دیگر این است که این بازی از ایده خاص و یا جذابی برای جلب توجه بازیکنان استفاده نکرده و به همین علت نمی تواند برای مدت طولانی مخاطبان خود را سرگرم نگه دارد.

این بازی به نوعی از جمله عناوین سبک بتل رویال محسوب می شود که قابلیت پشتیبانی تا حداکثر 4 پلیر را دارد. با انتخاب این حالت، می‌توانید از میان مجموعه‌ای از شخصیت‌های مرغ مانند یک جادوگر یا سامورایی، که اساساً همان مدل شخصیت با کلاه متفاوت است، یکی را انتخاب کنید. همه جوجه ها در یک سطح هستند و هیچ امتیاز منحصر به فردی ندارند و تفاوت اصلی آنها فقط از لحاظ ظاهری است و جنبه نمایشی دارد.

حداکثر چهار بازیکن می توانند به صورت محلی و شبکه ای به بازی بپیوندند، اما اگر با کمبود پلیر روبرو هستید و نیاز به پر کردن شکاف ها دارید، می توانید بقیه بازیکنان را با بات ها پر کنید. برای من جالب بود که هوش مصنوعی های بازی از ربات های مرغ بودند. متأسفانه، شما نمی توانید سختی ربات ها یا حتی ظاهر آنها را تغییر دهید. در مرحله بعد، شما انتخاب می کنید که چند دور می خواهید بازی کنید، از ده تا بیست. سپس به نظر می رسد که سطوح به این دلیل انتخاب شده اند که اجازه نمی دهند بازیکن کنترلی روی آنها داشته باشد.

سپس وارد گیم پلی بازی Chickenoidz Super Party می شوید که تمرکز اصلی آن است. هدف شما بسیار ساده است؛ تمام جوجه های دیگر در عرصه مبارزه را به هر وسیله ای که لازم است و به هر طریق ممکن نابود کنید. می توانید آنها را با قابلیت Dash از لبه پرتگاه صفحه خارج کنید یا قدرت های زیادی را انتخاب کنید تا سلامت آنها را به صفر برسانید. این سلاح‌ها ترکیبی از نزدیک برد، مانند چکش‌های یخی و دستکش‌های بوکس و سلاح‌های گرم مانند تفنگ‌های کوچک و تیر و کمان هستند. گاهی اوقات قدرتی ایجاد می‌شود که شما را به یک جوجه مکانیکی غول‌پیکر تبدیل می‌کند، اما اثرات آن کوتاه است و نمی تواند پیروزی را به طور کامل تضمین کند. انصافاً، استفاده از این سلاح ها بسیار سرگرم کننده بود، حتی اگر کاملاً نامتعادل باشد.

اگر این بازی برخی از مشکلات خود را اصلاح می کرد و یا اینکه به صورت یک عنوان کامل شده منتشر می شد، می توانست جزو بازیهای جذاب بتل رویال در نظر گرفته شود.

از لحاظ گرافیکی بازی از یک ظاهر کارتونی استفاده می کند که جوجه های چشم درشت را با جلوه های صوتی مناسب و سرگرم کننده با مضمون مرغ ها به خوبی ترکیب کرده است. بیشتر مراحل از نظر ظاهری حالتی قرون وسطایی دارند، اما از لحاظ طراحی نیز واقعا زیبا هستند. حدس می‌زنم که انتظار چیزی بیشتر مربوط به کشاورزی یا مزرعه دارای را داشتم. به نظر نمی رسد موضوع خاصی داشته باشد. این باعث می شود که کل جهت سبک هنری احساس خوبی داشته باشد. در کنسول نینتندو سوئیچ به خوبی اجرا می شود و من در حین بازی با هیچ مشکلی مواجه نشدم.

Chickenoidz Super Party مانند تخم مرغی به نظر می رسد که در انتظار بیرون آمدن جوجه است. منظور من از این جمله این است که این عنوان پتانسیل یک بازی مناسب برای بازی با دوستانتان در وقت های آزاد و استراحت است، اما متاسفانه در حال حاضر فاقد چنین ویژگی است. من هنوز در مورد اینکه چرا بازی ها در حالت های ناتمام منتشر می شوند بسیار سردرگم هستم و این موضوع در مورد Chickenoidz Super Party نیز کاملا صدق می کند. در حال حاضر، این بازی شبیه یک نسخه نمایشی مناسب به نظر می رسد که برای چند دور سرگرم کننده خواهد بود، اما چیزی نیست که بعد از آن احساس می کردم بتواند مرا به خود جذب کند. شاید این موضوع با به‌روزرسانی‌ها و محتوای بیشتر تغییر کند، اما اگر به‌دنبال عنوانی مستقل برای یک تجربه کوتاه مدت هستید، می توانید روی این بازی حساب کنید.

5

5

مزایا

  • گرافیک قابل توجه و جذاب
  • طراحی عالی مراحل
  • تنوع بسیار خوب سلاح ها
معایب

  • فاقد هر گونه محتوای داستانی است
  • ایده جدید و جذابی در بخش گیم پلی آن به کار نرفته است
  • از بیشتر جنبه ها ناتمام و ناقص به نظر می رسد

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7
داستان - 6.5
موسیقی - 7.5

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …