خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

نقد و بررسی بازی Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

من از طرفداران پر و پا قرص بازی Oceanhorn: Monster of the Uncharted Seas بودم که در سال 2013 منتشر شد، اما شکی نیست که Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm عملکردی به مراتب بهتر دارد و یک محیط زیبا و کاملا سه بعدی را پیش روی مخاطبین قرار می دهد. من قبلاً این بازی را روی کنسول نینتندو سوییچ بازی کرده بودم، اما با انتشار اخیر آن برای رایانه شخصی دوباره به دنیای آن بازگشتم و برای یکبار دیگر تصمیم گرفتم ماجراجویی های سرزمین گایا را تجربه کنم. خوشبختانه نسخه PC حتی بهتر از آن چیزی ظاهر شده که من به یاد دارم، با بهبودهای واضحی که در چند سال گذشته در بازی انجام شده است تا مطمئن شویم که این راه قطعی برای تجربه Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm است. با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.

وقایع داستانی Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm که هزار سال قبل از وقایع بازی اصلی رخ می دهد، بازیکنان را در نقش قهرمانی بی نام و نشان قرار می دهد که به دنبال غلبه بر تهدیدی است که Mesmeroth شرور بر جهان وارد کرده است. یافتن سه نشان مقدس در میان دریاهای وسیعی که پیش روی او قرار دارد.

اگرچه اعتراف می‌کنم که این بازی به سختی اصلی‌ترین روایت ماجراجویی فانتزی را دارد، اما به اندازه کافی جذاب است که بازیکنان را غرق در داستان کند. در طول مسیر نیز می‌توان با چند پیچ و تاب مواجه شد که برخی از آن‌ها با توجه به تم پر جنب و جوش ماجراجویی کلی، بازی را به سمت و سویی متفاوت از آنچه انتظار داشتم، بردند، بنابراین بیش از اندازه کافی برای اطمینان از جذابیت سفر انجام می‌شود. با نگاهی ساده به تصاویر بازی متوجه می شوید که الهامات زیادی از فرانچایز مشهور Zelda در این بازی به کار رفته است.

Oceanhorn 2 مانند نسخه قبلی خود، الهامات Zelda خود را مانند یک نشان افتخار بزرگ پوشش می دهد. این بدان معنی است که می توانید انتظار داشته باشید که از طریق قلع و قمع دشمنان، راه خود را هموار کرده، مناطق وسیعی را که مملو از مناظر جذاب است را کاوش کنید، در حین عبور از سیاه چال های خطرناک، معماهای مرموز را حل کنید، و در طول انجام ماموریت های خود با مجموعه ای از NPC ها در شهرهای خانگی تعامل کنید. البته، در حالی که این ویژگی‌ها در بسیاری از ماجراجویی‌های RPG دیگر دیده می‌شوند، اما این حال و هوا را دارد که هر کسی که آن را بازی می‌کند، سری ماجراجویی معروف نینتندو را از ابتدا به یاد می‌آورد.

علاوه بر این، سلامتی شما توسط قلب ها محاسبه می شود، می توانید از بمب ها برای پاکسازی مسیرهای پنهان در دیوارها استفاده کنید و حس آشنایی در طراحی پازل سیاه چال ها احساس می شود. البته من از این بیان شباهت‌های شبیه به زلدا این بازی شکایتی ندارم و با توجه به واضح بودن بسیاری از آنها فقط باید به آنها اشاره کرد. مبارزه نیز به خودی خود نیز لذت بخش است، اگرچه طراحی کمی ساده ای دارد.


وقتی هم که درگیر نبرد نیستید، زمان زیادی را صرف کاوش در دنیای وسیع Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm و جزایر زیاد آن می کنید. بسیاری از این مکان‌ها از نظر طراحی بسیار باز هستند تا به بازیکن آزادی زیادی برای کشف آنها بدهند. البته، شما همچنین با مجموعه‌ای از سیاه‌چال‌هایی که خلاقانه طراحی شده‌اند، مواجه خواهید شد که هر کدام پر از دشمنان برای تسخیر و معماهایی برای حل هستند.

از نظر بصری، Oceanhorn 2 فوق‌العاده به نظر می‌رسد و با دنیای روشن و رنگارنگش، مناظر فوق‌العاده‌ای را در بازی ایجاد می‌کند. طراحی شخصیت ها و دشمنان کاملاً با محیط فانتزی مطابقت دارد، با استفاده از برخی از موضوعات آشنا اما جذاب برای اطمینان از اینکه افرادی که با آنها ملاقات می کنید (یا دشمنانی که با آنها می جنگید) همیشه جذاب هستند. من در گذشته آن را روی نینتندو سوییچ بازی کرده بودم، اما همه چیز در نسخه رایانه شخصی بازی آنقدر واضح و پر جنب و جوش به نظر می‌رسد که سخت است تحت تأثیر همه آن قرار نگیریم. موسیقی متن بازی نیز به نوبه خود بسیار جذاب و قابل توجه است و نمی توان اهمیت آن را در موفقیت کلی بازی نادیده گرفت.

در پایان می توان گفت Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm یک ماجراجویی لذت بخش را ارائه می دهد که مطمئناً مورد قدردانی طرفداران سری Legend of Zelda قرار خواهد گرفت. در حالی که نمی توان انکار کرد که از آن عنوان مانند یک نشان افتخار بزرگ استفاده می کند، اما همچنان برخی از ایده های منحصر به فرد خود را نیز به نمایش می گذارد و تضمین می کند فقط یک کپی محض از فرنچایز مشهور نینتندو نیست.

حتی می‌توانم بگویم رویکرد ساده‌تری که Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm از آن استفاده می‌کند، نسبت به The Legend of Zelda برای بازیکنان قابل دسترسی‌تر است که این به نوبه خود یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. ممکن است در برخی از عناصر طراحی خود کمی کمبود داشته باشد، اما مطمئناً در این ماجراجویی پر جنب و جوش، چیزهای خوبی بیش از نکات منفی آن وجود دارد – به خصوص با همه موارد اضافه شده که از زمان انتشار آن در نینتندو سوییچ به بازی اضافه شده است. ممکن است این اصلی‌ترین سفری نباشد که می‌خواهید آغاز کنید، اما در Oceanhorn 2 همچنان با کشف دنیای پر جنب و جوشش آن ساعت‌ها لذت خواهید برد.

5

5

مزایا

  • گیم پلی مبتنی بر کاوش و حل پازل های مختلف بسیار سرگرم کننده است
  • صداگذاری عالی و موسیقی متن دلپذیر
  • مقدار مناسبی از محتواهای جانبی در خود جای داده است
  • پالت های رنگی پر جنب و جوش است و احساس منسجمی دارد
معایب

  • نبردهای شناور و غیردقیق
  • انیمیشن‌ها و مدل‌های شخصیت ها بی کیفیت هستند
  • هوش مصنوعی همراه شما بسیار بدقلق است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8
داستان - 7.5
موسیقی - 8.5

8.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …