خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Strange Horticulture

نقد و بررسی بازی Strange Horticulture

اگر شما هم مثل من نمی‌توانید لاله را از گل مروارید، گل رز را از زنبق تشخیص دهید و حتی نمی‌توانید گیاه “rhododendron” را تلفظ کنید، بازی Strange Horticulture می تواند کمک بسیار خوبی در این زمینه به شما کند. این یک بازی است که با پازل های نسبتا پیچیده و جذاب خود شما را ساعت ها درگیر می کند و در مورد راه اندازی یک فروشگاه گیاهی در یک دهکده عجیب انگلیسی است که در آن شما با انواع گیاهان عجیب و غریب و شگفت انگیز روبرو خواهید شد که بسیاری از آنها دارای خواص سمی و یا سایر خواص عجیب هستند. می توانم بگویم این بازی باغبانی را به عنوان هسته اصلی خود در نظر می گیرد و به بازیکنان این امکان را می دهد که بیش از 70 نوع گل و قارچ را شناسایی کنند.

گستردگی جزئیات بازی در حدی است که شما باید به یک کتاب قدیمی و بزرگ تکیه کنید تا بفهمید همه چیز چیست و به درستی گیاهان خود را برچسب گذاری کنید. خوشبختانه همگی گیاهان و گل های این بازی جعلی و ساختگی هستند و بنابراین برای شناخت صحیح آنها به هیچ گونه دانش قبلی نیاز ندارید. از نظر گرافیکی به زیبایی ساخته شده است و دارای پس زمینه موسیقی بسیار دلنشینی است. در کل من کاملاً از هر ثانیه Strange Horticulture لذت بردم. چیزی در مورد فهرست نویسی و شناسایی همه گیاهان این بازی بسیار قانع کننده است. سپس از آن گیاهان برای تکمیل درخواست‌های مشتریان و حل پازل‌ها برای بدست آوردن گیاهان بیشتر و یادگیری گیاهان بیشتر استفاده می کنید.

داستان از جایی آغاز می شود که شما یک گل فروشی کوچک را به ارث می برید و سپس مشغول جستجوی گیاهان جدید می شوید، آنها را با استفاده از یک کتابچه راهنمای شناسایی کرده و دائماً معماهای جدید را حل می کنید تا مکان های بیشتری برای گیاهان پیدا کنید. در واقع شما پس از به ارث بردن یک مغازه در شهر Undermere، متوجه می‌شوید که محل آن یک املاک و مستغلات عالی برای ادامه رشد گل در آنجا است. بنابراین، شما تصمیم می گیرید که مغازه را باز نگه دارید و به ساکنان عجیب و غریب و شگفت انگیز کمک کنید تا با نیازهای درمانی طبیعی خود بیرون بیایند. اگرچه روند بازی کوتاه است، اما برای بازیکنانی که حتی ذره ای به حرفه باغبانی هم علاقمند نباشند، ارزش امتحان کردن را دارد.

خط داستانی اصلی Strange Horticulture متکی به مشتریانی است که هر روز به درب منزل شما می آیند و با رفع مشکلات آنها، طرح داستان پیش می رود. فروشگاه شما با مقدار نسبتاً کمی گل شروع می شود، اما به سرعت گسترش می یابد. دادن گل صحیح به مشتریان معمولاً به شما با صفحات اضافی برای خلاصه خود پاداش می دهد و دیری نمی گذرد که سرنخ هایی به شما کمک می کند تا گل های بیشتری را روی نقشه پیدا کنید. از لحاظ ارزش پخش مجدد، این بازی دارای پایان های متفاوتی است که می توان آنها را کاوش کرد. با اینکه در ابتدا طرح اصلی داستان بسیار مبهم به نظر می رسد، اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که چگونه رویدادهای متفاوت در یک تصویر بزرگ گرد هم می‌آیند، شخصیت‌های ساکن در این جهان را بهتر درک می‌کنید و حتی با آنها همدلی می‌کنید.


گیم پلی اصلی Strange Horticulture شامل حل پازل ها بر اساس سرنخ ها، یافتن گیاهان روی نقشه، شناسایی گیاهان و حتی پیکربندی گیاهان با معجون ها برای رفع نیازهای مشتری و پیشبرد طرح تا پایان است. انواع معجون ها بسیار کم هستند فقط چهار معجون قابل پیکربندی در بازی وجود دارد و حتی عملکرد پس زمینه و استفاده از معجون ها بسیار مختصر است. عناصر معمایی بازی شما را وادار می کند سرنخ ها و توضیحات مشتریان را رمزگشایی کنید تا گیاه درست را به آنها بدهید تا بتوانند روز خود را بگذرانند.

بیشتر وقت شما در بازی صرف قرار گرفتن در فروشگاه همراه با یک گربه و صحبت با مشتریانی می شود که عمدتاً هر کدام به دنبال گیاه خاصی هستند. چند انتخاب در طول مسیر با آن مشتریان وجود دارد، اما اساساً هر چه بیشتر انجام دهید، سرنخ‌هایی از مکان‌های گیاهان اضافی دریافت می‌کنید که می‌توانید به دنبال آنها بروید. همانطور که پیشرفت می کنید، گیاهان یا توصیفات گیاهی را دریافت می کنید و نیاز دارید که توضیحات را با گیاه مناسب مطابقت دهید تا به طور تصادفی کسی را مسموم نکنید یا با دادن دید در شب، سوء هاضمه دیگران را درمان نکنید.

علاوه بر این، هر روز سرنخ‌ها، پیام‌هایی از دوستان یا مشتریان و اطلاعات دیگری دریافت می‌کنیم که به ما امکان می‌دهد گونه‌های جدیدی را در منطقه اطراف پیدا کنیم. گاهی اوقات اکتشافات ما ساده خواهند بود، در حالی که در برخی مواقع مجبوریم از خواص برخی گیاهان خاص برای غلبه بر موانعی که بین ما و اکتشافات جدید وجود دارد، استفاده کنیم. پازل ها به خوبی ساخته شده اند و خیلی سخت نیستند. بازی اشتباهات را به شدت مجازات نمی کند، اما همچنان سعی می کند بازیکنان را به فکر وادار کند. با وجود تاریخ تاریک و پنهان و تنش فزاینده، تجربه لذت بخش و آرامش بخش باقی می ماند.
اگرچه جلوه های صوتی زیادی در بازی وجود ندارد، اما هر افکت صوتی بسیار بدیع است، از جمله صدای باز شدن نقشه، صدای باز شدن نامه و صدای پاشیدن آب. پیچیدگی بازی اغلب در این جزئیات ریز منعکس می شود که چشم نواز هستند. پس زمینه هنری نیز به سبک کمیک بریتانیایی به این بازی جلوه ای زیبا به آن می دهد. طراحی هر گیاه بسیار ظریف انجام شده و تا حد امکان سعی شده جزئیات مرتبط با آن رعایت شود.

در پایان باید گفت با اینکه بازی Strange Horticulture دارای یکسری ایرادات جزئی است، اما ادغام عناصر نوآورانه و رمزگشایی آن بسیار خوب اعمال شده و شناسایی گیاهان غنی بسیار خوشحال کننده است. این یک بازی عالی است که ساعت ها شما را سرگرم می کند و یک محصول فوق العاده در مورد شناسایی گیاهان و حل پازل در دنیایی پر از رمز و راز با تأثیرات مخفی یا جادویی و فولکلور است. معماهای آن چالش برانگیز هستند، اما نه چندان دشوار، داستان آن جذاب بوده و جلوه های صوتی و بصری آن زیبا هستند. اتمام کل مراحل بازی 3.5 ساعت طول میکشد که زمان زیادی نیست. اگر می خواهید در مورد دانش باغبانی بیاموزید می توانید این بازی را برای یادگیری علم کاربردی باغبانی در دنیای جادویی انتخاب کنید. من آن را به افرادی توصیه می کنم که می خواهند از یک بازی با داستان عجیب و غریب و مجموعه ای از پازل های سبک لذت ببرند.

5

5

مزایا

  • وجود چندین پایان داستانی مختلف
  • ارائه پازل های پیچیده و در عین حال سرگرم کننده
  • ارزش تکرارپذیری و پخش مجدد بالایی دارد
  • موسیقی پس زمینه آرامش بخش
  • رازهای زیادی برای کشف ارائه می کند
معایب

  • از لحاظ داستانی نسبتا کوتاه است
  • رابط کاربری دارای یکسری مشکلات است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 9.5
داستان - 8.5
موسیقی - 9

8.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …