خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Bzzzt

نقد و بررسی بازی Bzzzt

بازی Bzzzt جزو آن دسته از عناوینی است که بازی کردن آن آسان است، اما تسلط بر آن دشوار است و به زمان نیاز دارد. این اصطلاح معروف بازی کردن زیاد برای تسلط یافتن، به خوبی در مورد این بازی صدق می کند، زیرا در جایگاه عناوین پلتفرمری قرار می گیرد که در نگاه اول بسیار ساده است، اما با پیشرفت در بازی واقعا چالش برانگیز می شود، تا حدی که شاید برخی بازیکنان را مجبور به ترک بازی کند. اما گرافیک خیره کننده و موسیقی متن گوش نواز آن، مانع از انجام چنین کاری می شوند.

Bzzzt یک پلتفرمر سریع است که توسط Karel Matejka توسعه یافته و توسط CINEMAX منتشر شده است. این عنوان با چالش دلپذیر، هنر پیکسلی زیبا، موسیقی شگفت انگیز و 52 مرحله جذاب خود به خوبی می تواند چندین ساعت متوالی از اوقات سرگرمی شما را به خود اختصاص دهد. با این حال یک بازی نسبتا کوتاه است و برای مدت کوتاهی قابلیت سرگرم کردن شما را دارد.

داستان بازی در آینده ای دور و در سال 4096 اتفاق می افتد، در یک آزمایشگاه فوق سری، دکتر امیلی مبتکر و پروفسور Norbert مشهور در حال کار بر روی یک پروژه بسیار محرمانه هستند. آنها پس از تحقیقات فراوان و با استفاده از هوش مشترک خود بالاخره موفق شدند یک ربات کوچک با هوش مصنوعی بزرگ بسازند و نام آن را ZX8000 گذاشتند. این یک ربات معمولی نیست و مجهز به برخی مهارت‌های خارق‌العاده است تا از این طریق بتواند جهان را نجات دهد. زیرا یک دانشمند دیوانه به نام Badbert، با اختراعات دیوانه واری که انجام داده، قصد دارد نقشه های شوم خود را اجرا کند و برای رسیدن به هدف خود، ارتش ربات های خود را در سراسر جهان مستقل می کند. اکنون قهرمان کوچک ما باید از توانایی های منحصر به فرد خود استفاده کند تا بتواند جلوی اعمال شیطانی این دانشمند دیوانه بگیرد.

از لحاظ گیم پلی، Bzzzt هر آنچه که از یک عنوان پلتفرمر فوق العاده انتظار دارید را شامل می شود. می توانید یک درجه سختی از معمولی تا هاردکور را انتخاب کنید و سبکی از گیم پلی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. روند بازی از عناوین سبک “پس از مرگ دوباره تلاش کن” پیروی می کند و زمان بندی دشمنان و تله ها به قدری خوب انجام شده است که استفاده از روش اسپیدرانینگ یکی دیگر از راه های عالی برای انجام بازی است.


با این حال، در این بازی مقداری قابلیت پخش مجدد وجود دارد. هر مرحله دارای یکسری قطعات یدکی برای جمع آوری است که به وصرت یک چالش ارائه می شوند و در صورت یافتن آنها در زمان تعیین شده تروفی زمان را دریافت می کنید. اگر تمام پیچ ها را جمع آوری کنید و در مدت زمان تعیین شده از سطح عبور کنید، می توانید مدال طلا بگیرید. من این چالش ها را به محض دیدن تایمر در سمت راست بالای صفحه انجام دادم، اگرچه می خواهم به این نکته اشاره کنم که این زمان ها در جمع آوری تمام قطعات یدکی نقش دارند.

اکنون، می‌خواهم به این موضوع اشاره کنم که در پایان اولین بخش بازی، یک حالت shoot ’em up وجود دارد که عناصر اکشن گیم پلی را تشکیل می دهد. در این بخش شما کنترل یک سفینه فضایی را بر عهده می گیرید و باید به دشمنان که از سمت راست صفحه ظاهر می شوند، شلیک کنید. در حالی که کنترل کشتی احساس خوبی دارد، اگر دکمه آتش را نگه دارید، تفنگ لیزری آنطور که باید شلیک نمی کند. اگر حداکثر سرعت آتش گلوله ها را می خواهید، مطمئن شوید که تمام قطعات یدکی را جمع آوری کرده اید. در این حالت سفینه شما با همان سرعتی که می توانید روی دکمه ضربه بزنید شلیک می کند. آیا امکان تکمیل بخش بدون انجام این کار وجود دارد؟ احتمالاً، اما تا زمانی که استقامت شما از بین نرود، انجام این کار مطمئناً آسان‌تر بود.

اکنون در مورد عملکرد فنی و مشکلات کلی بازی صحبت می کنم. بازی کاملاً خوب اجرا می شود و من با هیچ اشکال یا چیز قابل توجهی مواجه نشدم. فکر می‌کنم زمان پخش بازی کمی کوتاه است و اتمام آن فقط دو تا سه ساعت طول می‌کشد. گرافیک Bzzzt یادآور بازی های خاطره انگیز سبک پلتفرمر دهه 80 و 90 میلادی است، ارائه یک دنیای خیره کننده که از طراحی پیکسلی استفاده می کند و همه جزئیات آن به صورت کاملا دقیق و با نهایت دقت طراحی شده اند. موسیقی متن نیز به گونه ای است که حتی پس از اجراهای مکرر یک مرحله، به هیچ وجه اعصاب شما را تحت تاثیر قرار نمی دهند.

در نهایت، Bzzzt جزو بهترین عناوین پلتفرمی است که در سال 2023 تجربه کرده ام. سبک دلپذیر و گیم پلی جذاب آن باعث می شود ساعات زیادی را مشغول آن شوید، بی آنکه حتی ذره ای احساس خستگی کنید. موسیقی متن بازی به گونه ای است که حتی در خارج از بازی، زمانی که مشغول انجام کارهای روزمره خود هستید نیز ارزش گوش دادن را دارد، ضمنا این عنوان قابلیت پخش مجدد خوبی هم دارد. من می توانم Bzzzt را به همه پلیرهای اسپیدران توصیه کنم و پتانسیل این بازی را بسیار شگفت انگیز می بینم.

5

5

مزایا

  • گرافیک هنری پیکسلی خیره کننده برگرفته از عناوین پلتفرمر دهه 80 میلادی
  • ارائه درجات دشواری مختلف برای مشخص کردن نوع مخاطب
  • گیم پلی فوق العاده جذاب، ساده و در عین حال چالش برانگیز
  • کنترل های بسیار دقیق و شهودی
  • محیط های متنوعی که با مکانیزم های گیم پلی تغییر می کنند
معایب

  • یافت نشد!

0

0

0

0

0

گرافیک - 10
گیم پلی - 10
داستان - 10
موسیقی - 10

10

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …