خانه / Reviews / نقد و بررسی Bounty Battle

نقد و بررسی Bounty Battle

سلام امروز هم در این مقاله می خواهیم به نقد و بررس بازی Bounty Battle بپردازیم که از لحاظ محتوایی و مکانیک نسبت به ژانر خود میتوان گفت ضعیف می باشد . این بازی دو بعدی است که در ماه ژوئیه سال 2020 تولید شده بنابر این انتظاراتی در این سال با وجود این همه تکنولوژی در عرصه بازی سازی از بازی سازان می رود . بازی Bounty Battle ژانر اکشن و مبارزه ای را دنبال می کند که اگر این سبک بازی ها را دنبال می کنید باید بدانید که مکانیک در این بازی ها حرف اول را میزند از بهتیرن های این سبک می توانیم سری بازی های تیکن و سری بازی های مورتال کمبت را نام ببریم . اگر می خواهید راجب این بازی آگاهی بیشتری کسب کنید حتما تا پایان این نقد و بررسی همراه تیم irg review  باشید در ضمن این بازی در پلتفرم های نینتندو سوئیچ، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز، لینوکس، سیستم‌عامل‌های مکینتاش در دسترس می باشد که در صورت رضایت می توانید آن را خریداری کنید.

Bounty Battle توسط شرکت Dark Screen Games ساخته و توسط شرکت Merge Games منتشر شده است که می توان گفت استقبال تقریبا قابل قبولی نیز از این بازی شده و کیفیت بازی در سطح c می باشد. کلیت بازی به این گونه است که شخصیت های جنگ جویی در بازی وجود دارند و تعداد آنها کم نیست ولیکن در ابتدای بازی شما فقط چهار یا اگر اشتباه نکنم پنج شخصیت را می توانید انتخواب کنید . این شخصیت ها هیرو ها یا قهرمان های بازی هستند که هر کدام در انیمیشن و قالب محتوایی خواصی ساخته شده اند و به هیچ وجه قدرت های آنها و خواص منحصر به فرد آنها شبیه به یکدیگر نمی باشد . حال شما به انتخواب و سلیقه خود می توانید هر یک از آنها را انتخواب کنید تا بتوانید در مسابقه و یا رنکی شرکت داسته باشید .

راستی این نکته را نگفتم که این بازی یک بازی چند نفره و آنلاین است که شما می توانید با دوستان خود در روبه رو یا به صورت حالت چهار نفره بازی کنید که اصل بازی دقیقا در همین حالب آنلاین یا دو دسته ای بازی است ولیکن حالت آفلاینی هم وجود دارد که شما با هوش مصنوعی این بازی کهدعمکرد نه چندان جالبی هم از خود نشان نداده وارد مبارزه می شوید . و اما در مبارزات  این شخصیت های جنگو هر کدام خواصیت هایی دارند مثلا یکی تبر بزرگی به همراه دارد و از قدرت زربات بیشتری برخوردار است یا برای مثال یکی دیگر از آنها  سرعت و ریز قامت است بنابر این قدرت ضرب کمتری دارد اما از فرز بودن بشتری برخوردار است . هرچه بیشتر مبارزه کنید و پیروز شوید در نهایت امتیاز بیشتری کسب می کنید و این امتیاز ها به شما کمک می کند آروم آروم و قدم به قدم پیشرفت داشته باشید و شخصیت های بیشتری را باز کنید .

و اما در مبارزات چه می گذرد؟ در مبارزات شما حرکات رزمی خواصی را پیش رو دارید که باید برای پیروز شدن در مبارزه از آن ها استفاده کنید . این حرکات حرکات مختلفی هستند که در هر شخصیت نیز ممکن است به صورت کمی متفاوت عمل کنند مثلا در یک شخصیتی که بزرگ جسه است کلید ضربه با پا عملکرد ضعیف تری دارد اما کلید ضربه با دست قدرت بیشتری دارد یا برعکس در شخصیتی با سرعت زیاد ضربه با پا عملکرد بهتری را از خود نشان می دهد . از بحث اصلی دور نشویم  این حرکات حرکاتی هستند مانند ضربه با پا ، ضربه با دست ، پریدن ، به چپ و راست رفتن ، حرکت پا سنگین تر و یا حرکت دست سنگین تر در نهایت اگر در یک مبارزه تعداد ضربات مفید شما به عددی مشخص برسد حرکت قدرتمندی برای شما باز خواهد شد که با ترکیب دو کلید با یکدیگر عملی می شود .

ولیکن اگر کلیت این نوع بازی های مبارزه ای را اصلاع داشته باسید و یا بازی کرده باشید که به احتمال زیاد بازی های تیکن و مرتال کمبت را همه یک بار هم که شده بازی کردیم حال اگر کلیت این سبک بازی را بدانید این بازی نیز مانند دیگر رقیبانش است اینگونه که وارد زمین می شوید با حریف خود حرکاتی ا اجرا می کنید بازی در دو ست اجرا می شود و اگر در دو ست حرکات شما بر روی دشمن خود بیشتر باشد و آن لوله قرمز بالای سر هر کدامتان زودتر خالی شود آن فرد بازنده است و ست را باخته اما اگر لوله فرد مقابل خالی و لوله شما پر باشد که همان جون شماست شما برنده ست هستید و اگر در ست دوم هم همین اتفاق بی افتد شما برنده مسابقه نیز می باشد ولیکن ممکن است ست دوم به نفع حریف تمام شود بنابر این در این صورت بازی به ست سوم می کشد و ست سوم است که در شرایط خواص برنده را تایین می کند .

گرافیک بازی از نظر من مشکلی نداشت و تقریبا خوب ساخته شده بود شخصیت پردازی ها کیفیت نسباتا خوبی داشتند و بک گراند این سبک بازی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است نیز کاملا راضی کننده بود اما گیم پلی را هم برای شما کامل توضیح دادم و مهارت در گیم پلی سبک مبارزه ای دقیقا همه چیز است که به شما بستگی دارد ولی متاسفانه حس می کنم نوع ساختاری مبارزه این بازی خیلی قوی ساخته نشده و ممکن است باگ هایی در مسابقه شما حین زربه زدن به حریفتان در مکانیک شخصیت به وجود باید که یکی از نکات بسیار منفی این بازی نیز می باشد اما در کنارش موسیقی بسیار زیبا و هماهنگ با صحنه در پشت سر پخش می شود که تقریبا لذت بخش است اما ممکن است این موسیقی خوب هم در تکرار حوصله سر بر و خسته کننده شود زیرا بسیار روی یک ریتم در هر مسابقه پیش می رود .

5

5

مزایا

  • شخصیت سازی خوب
  • موسیقی خوب
  • بک گراند های خوب
معایب

  • گیم پلی ضعیف
  • سخت باز کردن شخصیت ها

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 7.5
گیم پلی - 4
موسیقی - 5

5.9

User Rating: Be the first one !

درباره‌ی IRG Review

همچنین ببینید

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری …