خانه / Reviews / نقد و بررسی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive

نقد و بررسی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive رفتیم. این بازی در سبک بازی های ماجراجویی و اشاره و کلیک قرار دارد. این بازی توسط شرکت Celery Emblem طراحی شده و کمپانی Zerouno Games آن را منتشر کرده است. شما در ادامه می توانید با نقد و بررسی بازی مهیج Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای  IRG Review همراه باشید.

شما در این بازی (Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive) در نقش یک خون آشام قرار دارید و باید کنترل او را در بازی به دست بگیرید. داستان بازی در ادامه داستان قسمت اول این بازی قرار دارد و از آنجایی شروع می شود که کاراکتر داستان توسط Watracio Walpurgis که یک مامور FBI است دستگیر می شود. شما توسط این مامور FBI  به عنوان مظنون اصلی به شما اتهام وارد شده است مورد بازجویی قرار می‌گیرد شما برای گم شدن شخصی مظنون اصلی قرار گرفته اید و تنها کسی بوده اید که همراه شخص مفقود شده بوده است.

شخصی که در داستان بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive گم شده است Daphne نام دارد و شما برای پیدا کردن او باید تمام خیابانها و محیط های شهر Flamingo’s Creek را جستجو کنید. شما به عنوان کاراکتر اصلی داستان در این شهر گرفتار شده اید و آن معمول هم بسیار مصرانه از شما بازجویی می‌کند و شما را شکنجه می کند. پس از رهایی از این معمول باید به جستجو برای پیدا کردن شخص گمشده بپردازید و سوال ها و معماهای عجیب بازی را پاسخ دهید. شما می توانید در این بازی با کاراکتر ها و شخصیت های مختلف و همچنین عوامل مختلف محیطی تعامل و ارتباط داشته باشید. دوربین بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive از طرف بالا به پایین بر روی کاراکتر قرار دارد نماش دید باز را در اختیار کاربر قرار می دهد. به طور کلی کوچه و خیابان های بازی که جزو مراحل و محیط های اولیه هستند که به چشم می آیند طراحی متعددی دارند و یکی از مهمترین نقاط قوت نسبت به قسمت اول این بازی است.

کاراکتر های فرعی و شخصیت های دیگر بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive را ساکنان این شهر عجیب و مرموز تشکیل می دهند. و همچنین شما با بعضی از کاراکترهای های قسمت اول برخورد خواهید داشت. یکی از مهمترین بخش های گیم پلی و داستان بازی تعامل و ارتباط با کاراکترهای بازی است. به طوری که آنها مهمترین پاسخها را برای کشف قدمهای بعد شما در بازی و معماهای بازی را دارا هستند. ما باید خواسته های آنها را انجام دهید و ماموریت های آن ها را انجام داد و به آنها کمک کنید. یکی از نکات مثبت و جالب توجه بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive این است که بازی دارای یک چرخه روزانه و شبانه برای انجام یک سری از پازل های مهم بازی است و به همین منظور ساعت بازی و ساعت کامپیوتر شما با یکدیگر یکسان هستند. به همین منظور شما باید در ساعتهای معین به دیدن کاراکتر ها و یا انجام امور خاصی خواهید بود تا معماهای بازی حل شوند.

این بازی (Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive) به طور کلی نسبت به قسمت اول خود دارای تغییرات کمتری در گیم پلی طراحی های جلوه های بصری خود دارد و از لحاظ ظاهری شاهد تغییرات خاصی نخواهید بود. این بازی به دلیل داشتن ویژگیهای نظیر اکتشافات نقشه آیتم های قابل جمع آوری و از همه مهمتر دیالوگ‌ها و صحبت کردن با کاراکتر های مختلف یکی از بهترین بازی ها درنوع ماجراجویی است. این بازی دارای گرافیک و گیم پلی بخصوصی است که آن را به سبک ‌‌RPG نیز نزدیک می کند و اکثر المان های بازی کلاسیک طراحی شده اند.

همچنین بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive دارای تغییرات مهمی در طراحی عوامل محیطی است امسال نقشه‌های بازی در قسمت دوم بزرگ تر و دقیق تر طراحی شده اند به طوری که شما توانایی بیشتری در رفت و آمد در این شهر عجیب و محیط های مختلف آن دارید. و طراحی آیتم های مخفی بیشتر چالش حل کردن پازل ها را بیشتر کرده است. یکی از مواردی که شامل این تغییرات در نسخه دوم شده است داستان اصلی بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive و داستان های فرعی هستند که تعداد آن ها بیشتر و گیم پلی آنها طولانی تر طراحی شده است. به طور کلی این قسمت نسبت به نسخه اول دارای تجربه ای لذت بخش تر است و تغییرات بسیار زیاد آن نسبت به نسخه اول طوری به نظر می رسد که انگار نسخه اول بازی از نو ساخته شده شده است.

متاسفانه با وجود نقطه قوت های گفته شده فوق بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive همچنین دارای اشکالات و مشکلات ریز و درشت است. از انواع این باگ ها می توان به مشکل در حرکت کاراکتر بازی توسط نقشه و یا گیر کردن کاراکتر در بعضی از محیط های بازی اشاره کرد. و خوشبختانه یا متاسفانه در بعضی از پازل های بازی نیز پاسخ ها به صورت آشکار دیده می شوند. به طور کلی این مشکلات اصلاً آزاردهنده نیستند و نمی شود آنها را جدی حساب کرد.

بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive در گرافیک و جلوه های بصری دارای طراحی های هنری زیبا و دقیقی است. از مهمترین ویژگی های طراحی های هنری و زیبا می توان به طراحی شخصیت ها طراحی دشمنان و مراحل پایانی و داستان‌نویسی هنری منحصر به فرد آن اشاره داشت. بازی از لحاظ موسیقی یکی از بهترین و زیباترین موسیقی ها را داراست به طوری که موسیقی بازی کاملا موازی با سبک داستان بازی و گیم پلی بازی Baobabs Mausoleum Ep. 2: 1313 Barnabas Dead End Drive است. این بازی دارای گیم پلی طولانی تری است و می‌تواند چهار و یا پنج ساعت بازیکن را سرگرم گیم پلی اعتیادآور خود کند. بازی به قدری موفق و عالی ظاهر می شود که انگار ماجراجویی در آن و گرافیک و ظاهر آن به سبک بازی های RPG است.

5

5

مزایا

  • موسیقی عالی
  • گیم پلی منحصر به فرد
  • طراحی و جلوه های هنری
  • داستان جذاب
معایب

  • باگ های ریز در نقشه و منو بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 8
داستان - 8
موسیقی - 8

7.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …