خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Astro Duel 2

نقد و بررسی بازی Astro Duel 2

Astro Duel 2 یک بازی تیرانداز و پلتفرمر برای نینتندو سوییچ است. وقتی می‌گویم تیرانداز/پلتفرمر، منظورم این نیست که این ژانرها را به سادگی در یک عنوان ادغام می‌کند. خیر اینطور نیست، بلکه Astro Duel 2 دارای دو جزء مجزا است: پلتفرمینگ و تیراندازی. این یک مفهوم جالب است که به طور کلی با وجود چند نقص بسیار خوب کار می کند.

این بازی در ادامه عنوان تیرانداز فضایی Astro Duel است که در سال 2014 برای نینتندو سوئیچ منتشر شده بود و همان گیم پلی shoot ’em up نسخه اصلی را حفظ کرده و آن را با گرافیک هنری بهبود یافته، حالت های جدید قابل بازی و افزودن نقشه های جالب تر بسیار بهبود بخشیده است و مهم‌تر از همه، عناصر پلتفرمینگ دوبعدی کاملاً جدید را به ساختار خود اضافه کرده است. در نتیجه اکنون می تواند بازی Astro Duel 2 را اساساً به عنوان ترکیبی بین دو بازی Smash Bros. و Asteroids در نظر گرفت.

معمولا من از تجربه بازیهای شوتر و پلتفرمر لذت می برم، بنابراین از یک بازی که هر دوی المان های این ژانرها را ترکیب می کند، به شدت استقبال می کنم. در Astro Duel 2، قبل از اینکه شخصیت مورد نظر شما وارد سفینه خود شود، بازی با یک تجربه کوتاه پلتفرمینگ شروع می شوند. شما فورا خودتان را در فضا می یابید و هر نوع هواپیمای بیگانه را که در مسیرتان سبز می شود، از بین می برید. سپس متوجه نوعی پورتال در لبه یک ساختمان می شوید، پرواز به داخل این پورتال، شما را به داخل آن می‌برد، جایی که می‌توانید بدوید و با اسلحه، دشمنان بیشتری را قبل از بازگشت به کشتی خود شکست دهید. این انتقال یکپارچه بین سبک های گیم پلی، لذت بردن از این عنوان را آسان می کند. پس منصفانه است که در مورد هر نیمه از بازی به طور جداگانه صحبت کنیم، پس بیایید ابتدا با پلتفرمینگ شروع کنیم.

من علاقه زیادی به بازیهای سکوبازی یا پلتفرمینگ دارم و دویدن و پریدن جزو کارهای مورد علاقه ام هستند. Astro Duel 2 یک رویکرد ساده به این ژانر ارائه می دهد، با یک شخصیت حیوان مانند کوچک که می تواند بدود، بپرد و شلیک کند. هر بخش از دنیای این بازی کامل مستقل است و شامل اتاق های کوچکی برای جاخالی دادن و حمله به دشمنان می شود.

این ایده به خوبی کار می کند، با کنترل های اساسی که آن را در دسترس قرار می دهد. با این حال، همیشه مشخص نیست که چگونه برخی کارها را انجام دهید، مانند استفاده از سلاح های خاص. بیشتر از آنچه می خواهم اعتراف کنم طول کشید تا اینکه در نهایت متوجه شدم که برداشتن سلاح های جدید به طور خودکار سلاح پیش فرض من را تغییر نمی دهد. یک دکمه جداگانه برای این کار وجود دارد و از نظر مهمات نیز استفاده محدودی دارند. نشان دادن مقدار مهمات باقی مانده برای این سلاح های ویژه نیز یک ویژگی عالی گیم پلی این بازی محسوب می شود.

اما به بخش دوم بازی Astro Duel 2 می پردازیم. بخش تیراندازی همه چیز را به همان اندازه ساده نگه می دارد. از جنبه مثبت، این چیزی را ایجاد می کند که به راحتی می توانید وارد آن شوید و از آن لذت ببرید. از سوی دیگر، فاقد عمق برای نگه داشتن بازیکنان برای مدت طولانی است. پرواز در بازی به طور کلی احساس خوبی دارد، اگرچه کنترل سفینه من تا حدودی سخت بود و کمی شل به نظر می رسید، اما شاید در فضا اینگونه باشد، با این حال سفینه شما کاملا غیرقابل کنترل نیست، فقط کمی متفاوت از آن چیزی است که انتظار داشتم.

خود تیراندازی نیز کمی متفاوت است. به جای داشتن توانایی شلیک مکرر، شما محدود به استفاده از سه گلوله در یک زمان هستید که اینها پس از یک انتظار کوتاه دوباره پر می شوند. در حالی که این مکانیزم به ایجاد یک رویکرد استراتژیک تر برای تیراندازی کمک می کند، من اکشن سریع یک بازی تیرانداز معمولی را ترجیح می دهم. با این حال، این تفاوت به معنای بد بودن نیست و بلکه Astro Duel 2 یک تجربه سرگرم کننده را ارائه می دهد، مخصوصا زمانی که بدانید چه کاری انجام می دهید. مراحل مختلفی وجود دارد که هر کدام امواجی از حملات دشمنان را شامل می شوند. قبل از اینکه به طور کامل بمیرید، امکان دریافت سه آسیب وجود دارد و در صورت مردن باید موج حمله مورد نظر را از ابتدا آغاز کنید.

اجساد دشمنانی که کشته اید، پول هایی را رها می کنند که می توانید آنها را دریافت نمایید. کسب درآمد کافی به شما این امکان را می دهد که قفل ماموریت های جدیدی را باز کنید. این یک چشم انداز ساده است که شما را مجبور می کند مراقب پول های شناور در محیط اطراف باشید. برای کسب درآمد کافی برای برخی از سطوح، مقداری تکرار لازم است، اما خوشبختانه، هر ماموریت به اندازه‌ای مختصر است که تکرار آن چندان سنگین به نظر نمی‌رسد.

شما می توانید از بین چهار آواتار پیکسلی یکی را انتخاب کنید و حتی به شخصیت انتخابی خود یک نام منحصر به فرد بدهید. دو حالت قابل بازی برای انتخاب وجود دارد: ماموریت ها و حالت همکاری چندنفره. با این حال، آنچه در اینجا وجود ندارد، حالت داستانی است. ماموریت ها، اگرچه لذت بخش هستند، اما پس از چند ساعت تکراری می شوند، به ویژه اینکه هیچ گونه تهدید بزرگتری از سوی دشمنان ظاهر نمی شود.

در نهایت، بازی Astro Duel 2 ترکیبی منظم و شسته و رفته از دو ژانر محبوب است. با وجود مشکلات اولیه ای که با کنترل های بازی داشتم، گیم پلی ساده و سرگرم کننده ای دارد. با این حال می تواند از کمی تنوع بیشتر و نوعی حالت داستانی برای گره زدن همه آن ها بهره مند شود، اما صرف نظر از این کمبودها، یک عنوان لذت بخش و جذاب برای گذراندن اوقات فراغت محسوب می شود.

5

5

مزایا

  • ترکیب عالی المان های دو ژانر مختلف
  • گرافیک پیکسلی خیره کننده
  • گیم پلی جذاب و سرگرم کننده
معایب

  • فقدان حالت داستانی، به خوبی در بازی احساس می شود
  • گاهی اوقات کنترل ها عملکرد خوبی ندارند
  • برخی از مکانیزم های خود را به خوبی توضیح نمی دهد
  • فاقد حالت Co-op آنلاین است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 6
موسیقی - 7

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …