خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Everafter Falls

نقد و بررسی بازی Everafter Falls

Everafter Falls یک بازی نقش آفرینی و شبیه سازی است که گریزی با طراوت از دنیای واقعی را ارائه می دهد. همچنین این اولین بازی سازنده Square Husky است و توسط شرکت Akupara Games در 20 ژوئن 2024 برای سایر پلتفرم ها و کنسول ها منتشر شد. این بازی پس از اینکه متوجه شد وجود قبلی شخصیت اصلی داستان صرفاً یک شبیه سازی بوده، شما را به دهکده ای در دامنه کوه منتقل می کند.

پس از شروع تا حدی تکان دهنده ای که با این بازی داشتم، قصد ندارم داستان آن را با بیان جزئیات به شما لو بدهم، اما حداقل واقعا انتظار نداشتم داستان Everafter Falls به همین شکل شروع شود. البته این بدان معنا نیست که خوب نبود، بلکه کاملاً غیرمنتظره و متفاوت از نحوه بیان سایر بازی‌های مشابهی بود که روایت داستان این چنینی دارند. در ادامه با نقد و بررسی این بازی ک از طرف تیم تحریریه IRG Review آماده شده، با ما همراه باشید.

شما در داستان این بازی به نوعی یک زندگی ساده را دوباره کشف می کنید. در رختخواب از خواب بیدار می شوید تا توسط دوست جدیدتان که یک سگ است، مطلع شوید که شخصیت شما در شبیه سازی مکانی به نام “زمین” بوده است و اکنون در دنیای Everafter Falls هستید. شما خود را در دهکده ای زیبا می یابید که توسط مناظر زیبا و گیاهان پر جنب و جوش احاطه شده است. این دهکده خانه جامعه ای از همسایه های تغییر شکل دهنده است که هر کدام شخصیت و ویژگی های خاص خود را دارند. با نگاهی به تصاویر بازی متوجه می شوید که این عنوان از بازیهای هم سبک مشابهی الهام گرفته است. حتی بر خلاف بازیهایی مانند Stardew Valley و Animal Crossing در چند دقیقه پس از شروع خود، زمان را برای نامگذاری تلف نمی کند و جنبه طنز خود را نشان می دهد.

همانطور که گفتم، روایت بازی بر اساس کشف دوباره زندگی ساده ساخته شده است. کشاورزی، ماهیگیری، جست‌وجوی علوفه و مبارزه فعالیت‌های اصلی را تشکیل می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که در کارهای مختلفی غوطه‌ور شوید که به خوبی با هم ترکیب می‌شوند. گذار از سرعت پرتلاطم زندگی مدرن به ریتم آرام روستا به خوبی به تصویر کشیده شده است و باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

از لحاظ گیم پلی، Everafter Falls عناصر مختلف را ترکیب می کند تا یک تجربه لذت بخش را ایجاد کند. در قلب خود، این بازی یک شبیه سازی کشاورزی است که در آن شما محصولات کشاورزی را پرورش می دهید، به حیوانات رسیدگی می کنید و مزرعه خود را مدیریت می کنید.
مکانیک های کشاورزی کامل قابل درک هستند و در عین حال عمق کافی برای درگیر نگه داشتن بازیکنان را ارائه می دهند. شما بذرها را می کارید، محصولات را آبیاری می کنید، برداشت محصول و حتی پرورش دام را در حین مدیریت منابع مزرعه انجام خواهید داد. با این حال، شما برای مدیریت محصولات کمکی در اختیار دارید که در مورد آن بیشتر توضیح خواهم داد.


ماهیگیری یکی دیگر از فعالیت های بازی است. رودخانه‌ها و دریاچه‌های دهکده مملو از ماهی‌ها هستند، که هر کدام به تکنیک‌های متفاوتی برای گرفتن در یک مینی‌بازی ماهیگیری نیاز دارند، که دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. همانطور که مهارت های ماهیگیری خود را تقویت می کنید و بر مینی بازی ماهیگیری تسلط پیدا می کنید، صیدهای کمیاب و ارزشمندی را کشف خواهید کرد که می توانند برای بهبود مزرعه استفاده شوند، برای منابع دیگر فروخته شوند یا به مجموعه بسیار بزرگ موزه شهر Everafter Falls Town اضافه شوند.

اما به نظرم مکانیک منحصر به فرد Everafter Falls، مصرف کارت ها است که یک عنصر استراتژی را به تلاش های کشاورزی و مبارزه شما اضافه می کند. با مصرف کارت‌ها، می‌توانید آمار و توانایی‌های خود و حیوانات خانگی‌تان را ارتقا دهید و به شما امکان می‌دهد با چالش‌های سخت‌تر مقابله کنید و بهره‌وری مزرعه خود را بهینه کنید. این مکانیک کارت، در حالی که معمول است، لایه ای از عمق را به گیم پلی اضافه می کند و شما را تشویق می کند تا به طور استراتژیک در مورد اقدامات خود و اینکه چه کارتی مصرف کنید، فکر کنید.

همچنین هنگامی که شما نیاز به استراحت از امور کشاورزی دارید، بازی عناصر خزنده در سیاهچال را ارائه می دهد. چهار سیاه چال مختلف برای کاوش وجود دارد که هر کدام چالش هایی دارند که چابکی و قدرت شما را آزمایش می کنند. این سیاه چال ها مملو از دشمنان و باس ها و مهمتر از همه، سنگ های معدنی برای کاردستی هستند. مبارزه سرگرم کننده است. این یک سیستم رزمی عمیق نیست، زیرا شخصیت شما فقط شمشیر دارد، اما همچنان لذت بخش است.

از جمله مشکلات اصلی که بازی با آن روبرو است، فقدان یک بخش آموزش کامل است. در واقع، چیزهایی در مورد مکانیک بازی به شما گفته می‌شود و شما باقی می‌مانید که بیشتر چیزها را خودتان کشف کنید. بازیکنانی که دست های قدیمی در انجام این نوع بازی ها دارند، مانند من، باید خوب مدیریت کنند. با این حال، برای کسانی که تازه وارد این ژانر شده‌اند، کمی کمک بیشتر باعث می‌شود احساس خوش‌آمدگویی بیشتری داشته باشند.

در پایان، اگر بازی‌هایی با مجموعه‌ های قابل جمع آوری زیاد، رویدادهای اجتماعی و کارهای پرمشغله را دوست دارید، Everafter Falls بهترین انتخاب خواهد بود. این یک فرار دلگرم کننده به دنیایی است که در آن سادگی و دوستی حکمفرماست. ترکیبی از کشاورزی، ماهیگیری، و مبارزه، همراه با مکانیک های خلاقانه مانند پهپادهای کارت خوار و پشتیبانی کننده و حیوان خانگی دستی شما، یک تجربه گیم پلی با طراوت و جذاب ایجاد می کند. چه در حال بازی انفرادی یا با یک دوست باشید، Everafter Falls دهکده ای جذاب و مکانی است که می خواهید بارها و بارها به آن بازگردید.

5

5

مزایا

  • گرافیک هنری خیره کننده و دلربا
  • ارائه یک گیم پلی دنج که با مضامین کمدی ترکبب شده است
  • در بخش مبارزه به طور استادانه ای از سبک خزنده در سیاه چال استفاده کرده است
  • ماموریت ها و گفتگو با ساکنین شهر، جذابیت زیادی به داستان می دهند
معایب

  • درک بازی در ابتدا ممکن است کمی دشوار باشد
  • مدیریت موجودی آیتم ها در ابتدا کمی محدود است و باید آن را بهبود دهیم تا بتوانیم فضای بیشتری داشته باشیم
  • فاقد بخش آموزش جامع و کامل است

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8.5
داستان - 8
موسیقی - 8

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …