خانه / Reviews / نقد و بررسی Astria Ascending

نقد و بررسی Astria Ascending

وقتی بازی های داستانی را به سبک های طراحی های اسلایدی می بینیم همیشه به فکر ما می آمد که انگار این بازی ها همیشه یک مقداری از آنچه انتظار داریم در توسعه آن کم گذاشته اند زیرا با اینکه شاید بسیاری از آنها محتوای زیادی داشته اند ولی در کل می توان گفت از لحاظ گیم پلی همیشه به نظر خالی می رسند. ولی بعضی مواقع بازی هایی مانند Astria Ascending منتشر می شوند که به همه نشان می دهند که به چه مقداری این بازی ها می توانند در بعد گیم پلی کاربران را با احساساتی رولرکوستری مواجه سازند. در هر حال باید گفت که امروز تمرکز ما بر روی بازی جدید به نام Astria Ascending است که نقد و بررسی آن را برای شما کاربران گرامی سایت IRG Review منتشر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همانطور که ذکر کردیم بازی Astria Ascending یک بازی داستانی است ولی از لحاظ محتوای گیم پلی می توان گفت یک سرو گردن بالاتر از بازی های معمولی ننتیندو است که به صورت روزمره در استور بازی ها آنها را مشاهده می کنیم. در مورد نقد داستان بازی تا جایی می توانیم در باره آن نظر بدهیم که داستان اصلی بازی را اسپویل نکنیم و در مورد بازی های داستانی این مورد بسیار حساس به نظر می رسد. بازی Astria Ascending یک بازی تقریبا فانتزی است که در دنیای خودش اتفاق می افتد. در این بازی انواع اقسام خدایان و نیمه خدا ها در سرزمینی جادویی زندگی می کنند و مردم معمولی با دعا و پرستش آنها به آنها قدرت می دهند. همه چیز به خوبی پیش می رود زیرا در این شهر همگی از یک میوه آسمانی تغذیه می کنند.

این میوه با دسیسه یکی از نیمه خداها در بازی به شکلی عجیبی از بین می رود و بین مردم شهر تفرقه و دشمنی ایجاد می شود. در مورد بازی Astria Ascending باید گفت که داستان های فرعی و اصلی آن تا حدود زیادی به همدگیر ربطی ندارند که شاید مورد آزرده خاطر بازیکنانی شوند که خودشان راد ر داستان کارکتر های بازی غرق می کنند. در کنار این وقتی اطلاعات ابتدایی مربوط به بازی را می شونید و روایات بازی را در اسلاید های آن می بینید بسیار با انرژی و شوق زیاد دوست دارید بازی را ادامه دهید ولی مسیر داستانی بازی به شکلی پیش می رود که کل ایده داستانی بازی را خدشه دار می کند و در نهایت یک اثر منفی بدی در ذهن گیمر های حساس و با هوش به جا خواهد گذاشت. اما در مورد خود گرافیک بازی باید گفت که از لحاظ توسعه خود گیمینگ همانطور که در ابتدای مقاله عرض کردیم بازی Astria Ascending به شکل جذابی توانسته است کارکتر ها را در محیط های داستانی خود به شکلی ابقا کند که شما می توانید کنترل حرکت آنها را در محیط داشته باشید و آنها در محیط های داستانی و بک گراند های طراحی شده بازی به خوبی حرکت می توانند بکنند.

در کنار اینها خود طراحی بازی اعم از کارکتر های بازی و محیط های نقاشی شده دیجیتالی آن همگی با استایلی خوب و یکسان کارکتر ها را در خود جای داده اند. در طراحی صحنه های بازی اصلا کم کاری نشده است و تعداد بک گراند های زیادی را در بازی مشاهده می کنید. مکان های طراحی شده به صورت دقیق با آنچه در داستان بازی ذکر می شوند هماهنگی دارند و اصلا نقاشان دیجیتالی این بازی در قرار دادن جزییات در بک گراند ها و همینطور کارکتر های بازی اصلا کم کاری نکرده اند. بیشترین چیزی که می تواند پلیر ها را اذیت کند این است که آیا این بازی با این همه توسعه و وقت گذاشتن در بخش گرافیکی اش چطور داستان کیفیت پایینی را ارائه می دهد. به طور مثال شخصیت پردازی های بازی Astria Ascending به گونه ابتدایی و بسیار یک بعدی ایجاد شده اند و هر چه از داستان بازی جلو می روید متوجه نداشتن نقش آنها در بازی می شود. همینطور کارکتر ها به شکل عجیبی خالی از کاریزما هستند و با آنها نمی توان ارتباط خوبی برقرار کرد. یکی از ایده های جذابی که در بازی Astria Ascending برای نشان دادن داستان آهای آن توسعه داده شده است مربوط به نوع نشان دادن داستان های بازی است. کارکتر های بازی به شکلی جذاب می توانند در صفحه حرکت کنند و داستان بازی را تلاوت کنند.

به طور مثال وقتی یکی از دشمنان را شکست می دهید او به صورت انیمیشنی زانو می زند و بقیه کارکتر ها با نمایش های بدنی احساست خودشان را نمایان می کنند که در مورد بازی های داستانی ای ن مورد یک توسعه جدید است که امیدواریم بقیه توسعه دهندگان بازی های داستانی در این زمینه به بازی Astria Ascending توجه نشان بدهند. در کنار این هم بازی هایی در دانجن های گیم Astria Ascending برای شما ساخته شده اند که می توانید با استفاده از گیم پلی های ساده در آنها مانند بازی های کشتی های سفینه ای و یا شوتر های ماجراجویانه در دانجن های آن بازی کنید. اکثر دانجن های بازی به شکل بدی اصلا به خود گیم ربطی ندارند ولی خوب محتوای بایز Astria Ascending را به خوبی افزایش داده اند.

در مجموع باید گفت که اگر می خواهید بازی Astria Ascending را تهییه کنید باید بگوییم که در زمینه گیم پلی بازی و همینطور نمایش های داستانی و طراحی گرافیکی آن به خوبی از آن لذت خواهید برد ولی از لحاظ داستانی و همینطور کارکتر های بازی گیم Astria Ascending بسیار ساده و پایین تر از حد استاندارد خودش را نشان می دهد.

5

5

مزایا

  • گرافیک عالی برای ژانر داستانی
  • طراحی جزییات مناسب با داستان بازی
  • موسیقی متن بسیار خوب
معایب

  • بی ربط شدن داستان بازی به آنچه انتظار داشتن
  • کارکتر ها بی کاریزما
  • خسته کننده دشن مسیر بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
داستان - 6
گیم پلی - 7
موسیقی متن - 7

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Garden Simulator

باغبانی یکی از سرگرم کننده ترین فعالیت زندگی محسوب می شود که به نظرم همه …