خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Akatsuki: Lord of the Dawn

نقد و بررسی بازی Akatsuki: Lord of the Dawn

Akatsuki: Lord of the Dawn یک بازی نقش آفرینی بی درنگ است که توسط Zoo Corporation توسعه یافته و در 28 مارس 2024 در Steam و Nintendo Switch منتشر شده است. در این بازی ما باید ارتش کوچک خود را ایجاد کنیم تا هر یک از جزایر را کشف کنیم، دشمنان متعددی را بکشیم و منابع بیشتری را جمع آوری کنیم که برای ایجاد ساختمان ها در مناطق خاصی از جزیره استفاده می شود تا از این طریق بتوانیم منابع بیشتری را جمع آوری کنیم.

ممکن است تا به حال نام شرکت Zoo Corporation را شنیده باشید که با ساخت مجموعه بازیهای Pretty Girls برای خود شهرتی دست و پا کرده است. اکنون این توسعه دهنده به سراغ یک آی پی کاملا جدید رفته است که یک نقش آفرینی کوچک با گرافیک پیکسلی خیره کننده می باشد که اگرچه یک عنوان کامل نیست و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند، اما تجربه آن باز هم لذت بخش است و به سرعت می تواند شما را درگیر کند.

این بازی به عنوان چهارمین بازی توسعه دهنده خود محسوب می شود که بخشی از مجموعه طولانی مدت Pretty Girls نیست و مانند بازیهایی نظیر Mystic Gate، Cake Invaders و Rogue Explorer، این بازی جدید پیکسلی نشان می‌دهد که استودیوی مورد نظر می‌تواند یک بازی پیشرفته‌تر از بازی‌های ساده Pretty Girls توسعه دهد. البته همانطور که گفتم، هنوز کمی به هم ریخته است و جزئیات زیادی مانند منابع مورد نیاز برای تولید و منابع برداشت شده وجود دارد که به درستی مورد توجه قرار نگرفته است.

بازی داستان یک لرد تازه منصوب شده را روایت می‌کند که در سرتاسر سرزمین‌های پادشاهی Krenian، سفر می‌کند تا مردم را از لشکر پادشاهان شیطانی که با وجود پایان یافتن هنوز سر جای خود هستند، آزاد کند. بنابراین، ما کنترل Ark Badona، این لرد جوان را در دست خواهیم گرفت که برای اجرای دستورات پادشاه OdorianIV هر کاری انجام می دهد.

برای اینکه بتوانیم صلح را به پادشاهی Krenian بیاوریم، باید ارتش کوچک خود را ایجاد کنید و هر خانه شش ضلعی شکل از 7 جزیره پادشاهی نقشه بازی را کاوش کنید تا هیولاهای و دشمنان زیادی را که هنوز آنجا هستند از بین ببرید. برای پیشرفت واقعی در ماجراجویی بازی، باید ماموریت‌های متعددی را انجام دهیم و در هر یک از جزایر ساختمان‌هایی بسازیم.

از لحاظ گیم پلی، Akatsuki: Lord of the Dawn یک بازی استراتژی بلادرنگ با عناصر RPG است که با تنظیمات بازی های کارتی ترکیب شده است. شما هدایت گروهی از جنگجویان را بر عهده دارید که هر یک از اعضای آن، یک کارت مربوط به کلاس خود مانند سرباز، دزد، جادوگر و دیگر موارد را دارند. این کارت‌ها برای شخصیت شما مزایایی برای حمله به دشمنان فراهم می‌کند، مانند ضربات تمام‌کننده که مقدار آسیب زیادی به شما می‌دهد یا اینکه توانایی ارتقا رزمی اعضای گروه را اضافه می کنند. می توانید با اضافه کردن اعضای جدید به حزب خود یا استخدام افراد جدید، گروه خود را گسترش دهید.

سیستم ارتقا سطح این بازی تا حدودی قوی با مهارت های زیادی برای تحقیق است، می‌توانید زیر کلاس‌ها را باز کنید که واحدهای جنگی شما را قوی‌تر می‌کند، اما باید ابتدا آنها را در کلاس فعلی خود به سطح 99 برسانید. در مجموع 7 جزیره برای کاوش وجود دارد و برای باز کردن قفل این جزایر، باید تمام ماموریت های اصلی جزیره قبلی را انجام دهید. متاسفانه کاوش در این نقشه و فتح سرزمین ها چندان ارزشمند نیست و انگیزه زیادی در شما به وجود نمی آورد.

عامل تکرار مطمئناً بزرگترین نقطه ضعف این بازی است، زیرا اساس Akatsuki: Lord of the Dawn کاملاً به چرخه گیم پلی بستگی دارد که دائماً تکرار می شود و هرگز واقعاً چیز جدیدی یا نوآورانه را معرفی نمی کند.

Akatsuki: Lord of the Dawn سبک بصری زیبایی دارد، اگرچه این به اندازه کافی برای نجات یک بازی که کیفیت قانع کننده ای از نظر قابلیت پخش مجدد ارائه نمی دهد، نیست. از نظر بصری، بازی شیک و زیبا است، با گرافیک سبک 16 بیتی که من را به یاد دوران عناوین کنسول قدیمی SNES یا حتی NES می اندازد. با این حال، فقط چند دقیقه طول می کشد تا متوجه شوید که برخی انیمیشن ها، ضعیف ساخته شده اند و به کار بیشتری نیاز دارند. جای دیگری که بازی در آن کمبود دارد، موسیقی های آن است که فقدان تنوع لازم باعث می شود پس از مدتی گوش دادن به آنها وارد چرخه تکرار شوند، به طوری که حتی مجبور می شوید از طریق منوی تنظیمات، آن را قطع کنید.

در نهایت، Akatsuki: Lord of the Dawn محصولی است که چیز چندان جدید یا نوآورانه ای را در ژانر استراتژی هم زمان ارائه نمی دهد. چرخه گیم پلی به سرعت شما را اشباع می کند و کاملا تکراری می شود، ناگفته نماند که سیستم ارتقاء سطح کاراکترها آنقدر ساده شده است که اهمیت خود را از دست می دهد زیرا باید همیشه آن را مد نظر داشته باشید.

حتی همه نبردها فراموش شدنی هستند و این که برای پیشروی باید دائماً این کار را انجام دهید خسته کننده می شود. از آنجایی که محصولی بسیار ارزان به نظر می رسد، نمی توانم آن را به کسی توصیه کنم و سزاوار توجه بسیار بیشتر و مکانیک های پیچیده تر بود. با این حال، به اندازه کافی جذاب است که می خواهم به بازی ادامه دهم تا زمانی که قفل تمام دستاوردها را باز کنم، اگرچه بسیار دشوار است.

5

5

مزایا

  • جلوه های بصری زیبایی دارد
  • رابط کاربری واقعا ساده و قابل فهم است
  • مکانیزم های گیم پلی ساده ای دارد
  • سیستم ارتقا سطح نسبتا قوی دارد
معایب

  • چون هیچ پیشرفت خاصی در بازی وجود ندارد، گیم پلی دائما تکرار می شود
  • مبارزات بیش از حد معمولی و خسته کننده هستند
  • موسیقی های متن متنوعی ندارد و پس از مدتی تکراری می شوند
  • هیچ لذتی از اکتشاف وجود ندارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 5.5
داستان - 6.5
موسیقی - 5

6.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …