خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Balloony

نقد و بررسی بازی Balloony

دکتر Blimp خبیث، حباب های گرانبهای هلیوم را دزدیده است، بنابراین خودتان را مانند لاستیک و تایر، باد کنید و در حالی که به سراسر جهان سفر می کنید تا آنها را پس بگیرید، از همه لحظا کاملا آماده شوید! اما مراقب باشید، این دنیا مملو از دشمنان خطرناک و موانع پرمخاطره است. در صورت بروز هر گونه لغزش، ممکن است خودتان را در حال پراکنده شدن در جریان باد و هوا بیابید!

بازی Balloony که در اصل برای پلتفرم های موبایل طراحی شده بود، یک پلتفرمر دوبعدی است که در درجه اول برای مخاطبان جوان طراحی شده است. این موضوع که این بازی در اصل یک پورت موبایلی بوده و اکنون برای نینتندو سوئیچ منتشر شده است، ممکن است برای برخی افراد، بهانه ای برای تجربه نکردن آن باشد و احساس کنید این بازی در بسیار از جنبه های خود کاملا توسعه نیافته باشد، اما من چنین فکر نمی کنم و از آنجایی که در 14 مارس 2024 راهی کنسول نینتندو شده است، با آن طوری رفتار خواهم کرد که گویی در حال بازی کردن یک بازی انحصاری سوئیچ هستم. در ادامه با نقد و بررسی این بازی که از طرف تیم تحریریه IRG Review نگاشته شده، ما را همراهی کنید.

پس از تکمیل تمام مراحل موجود و خیره شدن به صفحه اصلی این عنوان برای چند دقیقه طولانی و دشوار، نمی‌توانم احساس ناراحتی شدیدی نکنم که نه تنها در گیم پلی، بلکه تقریباً در تمام جنبه‌های این بازی رخنه کرده است. از کجا شروع کنیم؟ خب، بیایید با خود مراحل شروع کنیم. در تمام مدت زمانی که مشغول انجام Balloony بودم، در هیچ بخش از آن به ندرت احساس کردم بازی مرا به چالش فرا می خواند.

این واقعیت که این بازی برای مخاطبان جوان‌تر طراحی شده است دلیل نمی شود که چالش برانگیز نباشد. بلکه این سختی ها هستند که به ما کمک می کند تا به عنوان یک گیمر حرفه ای رشد کنیم و تلاش برای عبور از سختی ها یکی از رضایت بخش ترین چیزهایی است که می توان تجربه کرد، این جمله را از دیدگاه کسی که عاشق انجام بازی های مختلف است، بیان می کنم.

برای ارزیابی دشواری بازی Balloony باید نگاهی به مکانیزم بازی بیندازیم. شما یک بادکنک هستید که می تواند غلت بزند، بپرد و پرواز کند، به همین سادگی و حتی کنترل های روان و آسان نیز این موضوع را تایید می کنند. اما مشکل اصلی این است که مکانیک پرواز به طرز مضحکی با ساختار گیم پلی همخوانی ندارد.

با فشردن دکمه پرواز، تقریباً می توانید تا زمانی که بخواهید در هوا معلق بمانید. اما در ادامه مسیر با چیزهایی برخورد می کنید که مبهم هستن: آیا این یک مانع است یا گروهی از دشمنان، شاید مجموعه ای از تله ها باشد؟ فقط کافیست روی دکمه، ضربه بزنید و بر فراز بالا پرواز کنید. تقریباً هر سطح در بازی را می توان از طریق یک روش آشکارا به طور ناخواسته تکمیل کرد، فقط با عبور از همه چیز. نقشه جهان این بازی از شش جزیره تشکیل شده که در مجموع، 68 مرحله را شامل می شود و در هر کدام از شما دعوت می کند تا حباب ها و ستاره ها را جمع آوری کنید.

صادقانه باعث می شود فکر کنم که شاید این بازی در ابتدا بدون مکانیک پرواز طراحی شده بود و سپس در آخرین لحظه به آن اضافه شده است و اصلا به درستی تست نشده بود. با وجود این، من سعی کردم همه سطوح را تکمیل کنم و به روش مناسب آنها را بازی کنم. معمولا به نظرم پی بردن به میزان واقعی دشواری بازی ها به گذر زمان نیاز دارد که ظاهراً اینجا صرف نشده است.

حتی نبرد با رئیس ها نیز یکی از بارزترین جنبه ها در این زمینه هستند. بسیاری از آنها به سادگی فقط دشمنانی بزرگ هستند که باید 3 تا 5 بار روی سرشان بپرید و آنها را بکوبید. اما سایر مکانیک های جالب یا حملات منحصر به فرد کجا رفته اند؟ در اینجا فقط به جهت های بالا و پایین یا پهلو به پهلو حرکت می کنید. این واقعیت که یک کودک خردسال ممکن است Balloony را به عنوان یکی از اولین بازی های خود انتخاب کند و با خود تصور کند که اکثر بازی ها اینگونه طراحی شده اند، در واقع تفکر بسیار ناراحت کننده ای است.

دیگر مشکل اصلی این بازی این است که شما تمایلی به یادگیری مکانیک های گیم پلی ندارید و یا با پیشرفت در بازی، هیچ گونه توانایی های جدیدی به دست نمی آورید و اینکه پیشرفت خاصی در بازی وجود ندارد. حتی اگر بخواهیم Balloony را به‌عنوان یک بازی موبایلی در نظر بگیریم، نه یک عنوان انحصاری نینتندو سوییچ، بازی‌های موبایلی در 20 یا چند سال گذشته به قدری تکامل یافته‌اند که ایم عنوان جدید واقعاً مانند یک یادگار ناگوار از گذشته به حساب می آید.

شکی نیست که این بازی، گرافیک و احساسی بسیار خانوادگی دارد. شخصیتی که انتخاب می کنید، واقعا دوست داشتنی است و حتی مراحلی که طی می کنید معمولاً فضای سرگرم کننده ای دارند و از دویدن و پریدن در آنها لذت می برید. در طرف مقابل، موسیقی تکراری و بدون الهام است، یا حتی اینکه با مضمون بازی مطابقت چندانی ندارد، مخصوصا ممراحلی که در فصل زمستان جریان دارد.

در مجموع، بازی Balloony تلاش می‌کند که خودش را از سایر عناوین پلتفرم دوبعدی متمایز کند، اما در رسیدن به این هدف با شکست مواجه می شود. این بازی در فضایی قرار می گیرد که امتیاز دادن به آن دشوار است، با این حقیقت که عناوین مشابه بسیار بهتری در فروشگاه نینتندو سوئیچ یافت می شوند، اما در عین حال مخاطبان مورد نظرش ممکن است آن را جذاب بدانند.

وقتی صحبت از پلتفرم‌های دوبعدی به میان می‌آید، انتخاب های زیادی وجود دارد و به نظر می‌رسد که تقریباً هیچ یک از ویژگی هایی که آن بازی‌ها را عالی کرده‌اند، در بازی Balloony وجود ندارند. اگر به دنبال یک تجربه جذاب هستید، بهتر است جای دیگری را جستجو کنید، زیرا این بازی نمی تواند رضایت همه مخاطبین را جلب کند.

5

5

مزایا

  • سبک بصری دوست داشتنی
  • کنترل های بسیار آسانی دارد
  • قابلیت شخصی سازی گوی ها واقعا عالی است
  • استفاده هنرمندانه از رنگ های شاد در طراحی مراحل
معایب

  • گیم‌پلی خیلی زود کهنه می شود
  • طراحی دشمنان، ضعیف انجام شده است
  • از کمبود کاراکترها رنج می برد
  • مکانیزم های گیم پلی به هم ریخته ای دارد
  • موسیقی های متن کاملا تکراری و نامربوط هستند

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 5
داستان - 5
موسیقی - 6

5.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …