خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Aireo FlightSimulator

نقد و بررسی بازی Aireo FlightSimulator

بنده به عنوان کسی که به بازی‌های شبیه‌ساز علاقه زیادی دارم و تاکنون عناوین زیادی از این ژانر، از شبیه ساز آشپزی گرفته تا شهرسازی و سر هم کردن یک کامپیوتر را تجربه کرده ام که اکثر آنها توانستند اوقات بسیار خوشی را برایم رقم بزنند. اما باید اعتراف کنم که نسبت به عناوین پرواز، علاقه مضاعفی دارم و با اینکه چیزی از دنیای هواپیما و مهارت‌های خلبانی نمی‌دانم، عطش من در مورد اینگونه بازیها اصلا رفع شدنی نیست.

شاید به خاطر نداشتن امکانات کافی از قبیل فرمان و صندلی های مخصوص، سختی بیش از حد این بازی‌ها و البته قیمت بسیار گران‌‌شان تقریبا شانس تجربه تمامی شبیه‌سازهای پرواز را از دست داده ام. اما خوشبختانه سرانجام موفق شدم سال گذشته Microsoft Flight Simulator را تجربه کنم که فرصتی عالی را برایم فراهم کرد تا بتوانم یکی از دقیق ترین و باجزئیات ترین بازیهای شبیه ساز پرواز موجود در دنیا را بازی کنم. موضوعی که در مورد این بازی حائز اهمیت بود، این است که برای لذت بردن از بازی نیازی نیست یک خلبان کارکشته یا حتی علاقه‌مند به هوانوردی باشید.

هنگامی که در فروشگاه نینتندو سوئیچ جست و جو می کردم، بازی Aireo FlightSimulator را یافتم و با خودم می گفتم که شاید این یک عنوان خوب دیگر در ژانر شبیه ساز پرواز است که البته به صورت کاملا مستقل منتشر شده. اما پس از بررسی چند ساعته این بازی متوجه شدم که تصوراتم اشتباه بود و به همین علت ناامید شدم.

البته منظورم این نیست که Aireo FlightSimulator یک بازی خیلی بد باشد، بلکه مشکلات و کمبودهای متعدد آن مانع از شکوفا شدن واقعی این عنوان می شوند. این یک شبیه ساز پرواز بسیار خوب است که همه چیز را در ژانر خود در نظر گرفته است و تا حد ممکن سعی می کند از ارائه یک گیم پلی پیچیده و پرجزئیات دوری کند که البته تا حد زیادی در انجام این کار موفق شده است.

مجموعه کوچکی از هواپیماها، متشکل از 1 هواپیمای مسافربری تجاری، یک جت خصوصی، 4 هواپیمای کوچکتر از نوع Cessna و یک جت که بر اساس فانتوم ساخته شده است، در این بازی وجود دارند. هر هواپیما هندلینگ و احساس خاص خود را دارد و تجربه پرواز متفاوتی را ارائه می دهند. برای مثال پرواز با یک هواپیمای تجاری که از مبدا شهر بریزبن به مقصد سیدنی می رود، بسیار لذت بخش است، البته این لذت تا قبل از زمان فرود ادامه خواهد داشت.


سازندگان برای تهیه نقشه های هوایی بازی از تصاویر واقعی ماهواره ای استفاده کرده اند و به همین علت به لطف این داده های ماهواره ای واقعی، بازی یک محیط دقیق و باجزئیات را برای ماجراجویی های شما ارائه می دهد. می توانید به کمک نقشه بازی، مبدا و مقصد خود را مشخص کنید و خودتان را برای پرواز آماده کنید. همچنین توجه زیادی به فاکتورهای موثر روی پرواز هواپیما شده است که در جهت واقعی تر کردن هر چه بیشتر پرواز واقعا خوب عمل می کنند. همواره باید در هنگام پرواز، تاثیر این عوامل را مد نظر داشته باشید تا با مشکلی روبرو نشوید.

به نظرم بارزترین نکته مثبت بازی Aireo FlightSimulator، طراحی متنوع مدل‌های هواپیمای آن است که عالی به نظر می‌رسند و علی‌رغم برخی مشکلات گرافیکی جزئی، رندرهای داخلی کابین خلبان با تمام سوئیچ‌ها و دکمه هایی که انتظار دارید در هواپیما مشاهده کنید، به تفصیل آمده است.

مدل پرواز در بیشتر موارد به خوبی کار می‌کند و حتی فیزیک هواپیماها هنگام سفر در ارتفاع و هنگام کاوش در جهان، بهینه سازی خوبی دارد. مشکلات اصلی هنگام تلاش برای فرود ظاهر می شوند، زیرا به نظر می رسد کاهش سرعت هوا با وجود استفاده از دریچه های بال هواپیما، کاهش دریچه گاز یا خاموش کردن کامل موتور، آنطور که انتظار می رود، پاسخگو نیست.

من مطمئن نیستم که چرا این اتفاق در بازی ادامه می یابد زیرا آموزش به طور خلاصه به شما امکان می دهد تا از زمین بلند شوید و فرود بیایید و سرعت و نزدیک شدن را به خوبی مدیریت کنید و امیدوارم بتوان در به روز رسانی های آینده این مشکل برطرف شود.

اگرچه ممکن است برای علاقه مندان به پروازهای هاردکور مناسب نباشد، اما برای کسانی که به دنبال رفع عطش بازیهای شبیه‌ساز پرواز هستند، Aireo FlightSimulator را بیش از آنچه تصور کنید، رضایت‌بخش می‌دانند. عمق شبیه‌سازی مطمئناً این بازی را نسبت به همتایان بزرگ‌ترش کمی آسان‌تر می‌کند و با پشتیبانی آینده توسعه‌دهنده، این بازی می‌تواند مشکلات عمده خود را برطرف سازد، چرا که به نظرم جزو عناوین مستقل خوب شبیه ساز پرواز است که پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارد.

5

5

مزایا

  • مدل سازی عالی هواپیماها
  • گیم پلی شبیه سازی عالی پرواز
  • تجربه پرواز با هر هواپیما حس بسیار خوبی را به مخاطب می دهد
  • توجه زیاد به جزئیات پرواز
معایب

  • تنوع هواپیماها نسبتا پایین است
  • کنترل های بازی در هنگام فرود عملکرد خوبی ندارند
  • اکثر دکمه های کابین خلبان قابل تغییر نیستند و بیشتر جنبه ظاهری دارند

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 6
داستان - 6
موسیقی - 7

6.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …