خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Valfaris: Mecha Therion

نقد و بررسی بازی Valfaris: Mecha Therion

توسعه دهنده Steel Mantis در سال 2019 بازی Valfaris را منتشر کرد که یک عنوان دوبعدی پر هرج و مرج بود که شما را وارد نبردهای شدیدی می‌کرد که در آن طیف وسیعی از سلاح‌ها برای کشتن دشمنان و رئیس‌های سرسخت در اختیار داشتید. من از سادگی کلی آن لذت بردم که روی مبارزات هیجان انگیز در یک منظره جهنمی پر جنب و جوش با گرافیک دو بعدی خیره کننده تمرکز داشت.

اکنون پس از گذشت چهار سال، این شرکت بازی سازی خلاق دوباره با یک بازی جدید به نام Valfaris: Mecha Therion بازگشته تا ماجراهای سرزمین Therion را ادامه دهند، اما آنها در ژانر و رویکرد خود یک تغییر غافلگیرکننده اعمال کرده اند: از نظر گرافیکی همچنان از همان سبک خیره کننده استفاده می کند، اما به جای استفاده از سبک پلتفرمینگ و run and gun، در اینجا ما یک عنوان Shoot ’em up سنتی تر داریم. اما سوال اصلی اینجاست که آیا این تغییر جسورانه نتیجه خوبی داده و منجر به خلق یک بازی شاهکار دیگر شده است یا خیر؟ برای بررسی این موضوع با نقد و بررسی این بازی که توسط تیم IRG Review نگاشته شده، با ما همراه باشید.

داستان Mecha Therion مستقیماً از عناوین قبلی خود پیروی می کند، Therion قهرمان بازی در جستجوی انتقام به دنبال پدر ظالم خود، Vroll است. او به شمشیر قدرتمند Bathoryn مسلح شده است که حاوی روح و جوهر برادرش است که قهرمان بازی Slain بود. Therion پس از یافتن سیاره ای که پدرش در حال حاضر در آن زندگی می کند، به جنگ با ارتش دشمنانی که پدرش برای حمله به او فرستاده است، می رود. این روایت دارای درون مایه انتقام جوی سنتی است اما کاملاً با زیبایی شناسی هوی متال بازی مطابقت دارد و زمینه زیادی برای اکشن فراهم می کند.

همانطور که در مراحل بازی قدم می گذارید، با مجموعه ای از دشمنان روبرو می شوید که از تفنگداران فضایی سبک Warhammer گرفته تا دیگر موارد را شامل می شوند. طیف مناسبی از انواع دشمنان با حملات و الگوهای مختلف وجود دارد که از این لحاظ هیچ وقت با مشکل یکنواختی روبرو نمی شوید. نکته برجسته اصلی که بیشتر زمان شما صرف آن می شود، باس فایت ها هستند واقعاً در سطوح دشواری بالاتر می توانند فوق العاده چالش برانگیز باشند و به نوعی شبیه یک کابوس به نظر برسند. همانطور که گفته شد، بازی Mecha Therion به طور قابل توجهی راحت‌تر از Valfaris است و چیز پیچیده ای ندارد. به دست آوردن تمام دستاوردها مستلزم آن است که آن را چندین بار در تمام درجه دشواری ها تکمیل کنید، بنابراین ارزش قابل بازی مجدد زیادی در اینجا وجود دارد.

برای نابود کردن انبوه دشمنان روبروی خود (و گاهی اوقات پشت سر) شما هر دو سلاح دوربرد و نزدیک برد را دارید. مورد دوم برای یک شوت ام آپ کمی غیرمعمول است و نشان می دهد که چگونه Mecha Therion ترکیبی از انواع رویکردهای جالب است. قفل سلاح های جدید با پیشرفت در بازی باز می شوند، بنابراین می توانید بین تفنگ های تهاجمی استاندارد و تفنگ های ساچمه ای یا سلاح های عجیب و غریب تر مانند شعله افکن یکی را انتخاب کنید.

خوشبختانه تمام سلاح های شما نیز قابل ارتقا هستند و ارتقاء سلاح‌ها مستلزم جمع‌آوری ارز Blood Metal است که از طریق افزایش یک نوار مخصوص و همچنین با از بین بردن دشمنان به دست می‌آید. تقریباً در نیمه‌ راه بازی، می‌توانید از Blood of Valfaris برای کسب Blood Metal نیز استفاده کنید. با این حال، اینها آیتم های محدودی هستند که فقط از طریق یافتن مناطق پنهان یا کشتن دشمنان خاص حاصل می شوند.

هنگامی که بازی را تمام کردید، قفل “Full Metal Mode” را باز می کنید که اساساً یک بازی جدید با دشواری سخت تر است که طی آن، دشمنان آسیب بیشتری وارد می کنند، سلامت بیشتری دارند، سریعتر حمله می کنند و اینکه با دشمنان بیشتری روبرو خواهید شد.

Valfaris: Mecha Therion اکنون دارای محیط های 2.5 بعدی است و نه تنها به این معنی است که جزئیات بیشتری در مراحل وجود دارد، بلکه بر نحوه حمله موجودات به شما نیز تأثیر می گذارد. جزئیات در محیط‌ها فوق‌العاده است و به دنیای بازی زندگی بسیار بیشتری می‌بخشد. از لحاظ موسیقی، روشی که استودیوی Steel Mantis موسیقی متال را در تمام بازی‌های خود به کار می برد، همیشه مخاطبین را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در اینجا نیز کاملا بی‌عیب و نقص است.

Valfaris: Mecha Therion یکی دیگر از افزونه های فوق‌العاده به سری خود است که گرافیک خیره کننده و موسیقی متن بازی‌های قبلی را می‌گیرد و آن‌ها را به ژانر جدیدی منتقل می‌کند. در حالی که طولانی ترین بازی نیست (3 بار اجرای کامل را طی 12 ساعت انجام دادم)، ارزش تکرار زیادی با تنظیمات مختلف دشواری، ارتقاء سلاح ها و برخی دستاوردها برای به چالش کشیدن شما وجود دارد.

چه شما از قبل جزو طرفداران عناوین ماجراجویی‌ استودیوی Steel Mantis باشید و چه اینکه تازه وارد سری Mech Therion شده‌اید، این بازی جدید یک افزونه فوق‌العاده از سبک ضرب و شتم هوی متال است که تجربه آن به شدت توصیه می‌شود و اگر از طرفداران ژانر Shoot ’em up هستید مطمئنا ارزش بررسی را دارد.

5

5

مزایا

  • موسیقی متن فوق العاده
  • طراحی عالی مراحل
  • حلقه گیم پلی لذت بخش و بسیار جذاب
  • گان پلی سریع و کاملا پاسخگو
  • طراحی تحسین برانگیز محیط های دوبعدی
معایب

  • گاهی اوقات ممکن است صفحه نمایش خیلی شلوغ شود
  • باس فایت های بسیار دشوار

0

0

0

0

0

گرافیک - 9.5
گیم پلی - 9
داستان - 8.5
موسیقی - 10

9.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …