خانه / Reviews / نقد و بررسی Lord Winklebottom Investigates

نقد و بررسی Lord Winklebottom Investigates

امروز نگاهی به بازی داستانی و مجموعه هیجان انگیز بازی Lord Winklebottom Investigates می اندازی که توسط تیم (کیو مانستر) توسعه داده شده است و در همین ابتدا به شما می گوییم که با بازی جذاب و جالبی طرف هستید و اگر طرفداری بازی های ایندی و مستقلی باشید که توسعه آنها خارج از گم پلی های دو بعدی ماجراجویی و اکشن باشد عاشق این بازی خواهید شد. برای نقد و بررسی و تحلیل بیشتر با تیم نقد ما در سایت IRG Review همراه باشید.

بازی Lord Winklebottom Investigates یکی از بازی های پر روحیه و جذابی است که این روز ها در استور بازی های ننتیندو می توانید در دسته بازیهای داستانی و معمایی آن را پیدا کنید. بازی Lord Winklebottom Investigates در اصل از آن دسته گیم هایی است که بیشتر تمرکز خود را بر روی توسه داستان بازی قرار داده است و بیشتر هزینه صرف صدا گذاری های بازی ده است. در نتیجه ما استایل دو بعدی و نقاشی شده ای را می بینیم که کارکتر های به صورت چسبیده به بک گراند آن در حال حرکت کردن هستند. بعد از اینکه وارد بازی می شوید متوجه خواهید شد که محیط بازی کمی بچگانه است ولی با بهبود داستانی و همینطور عمقی که به کارکتر های بازی داده اند کمی سطح آن از بازی های کودکانه بالاتر رفته است و می توان آن را برای جوانان متصور بود. بازی به شکلی جذاب درمورد دو دوستی هستند که در اصل همکار هستند و وظیفه آن ها حل داستان ها و معمای هایی است که در بازی برای آنها اتفاق می افتند.

این دو از کاراگاه هایی هستند که باید با توجه به آنچه در نقشه بازی می گذرد و همینطور صحبت با کارکتر های مختلف چیدمانی از پازل بزرگی را برای خود در نظر بگیرند که با کمک آن بتوانند به تصویر اصلی برسند. نوع گیم پلی بازی همان طور که از تصاویر بازی مشخص است بازی کلیکی و اشاره ای است به این منظور که شما در محیط بازی آیتم های مختلفی را در نقشه نقاشی دیجیتالی شده پیدا می کنید وبا کلیک کردن بر روی آیتم ها آنها را می توانید بررسی کنید. این شکلی بازی باعث می شود که در طراحی گرافیکی بازی بسیار دقیق شوید و با ورود به هر محیط از بازی به صورت دقیق به بررسی تفحص هر قسمت از آیتم های بازی گشته و نقشه بازی را به خوبی بررسی کنید. اما داستان بازی با کارکتر هایی از بازی به نمایش در می آید که همگی حیواناتی هستند که در شخصیت های مختلفی فرو رفته اند و هر کدام بنا به نژاد خودشان خاصیت اخلاقی مربوط به خودشان را دارند که خوب در بازی Lord Winklebottom Investigates کارکتر اصلی با نام (وینکل باتوم) که در نام بازی نیز وجود دارد ماجرای اصلی بازی را به دنبال می کشد.

داستان از جایی شروع می شود که یکی از دوستان کودکی این کارکتر او را به شهر خود دعوت می کنید. بعد از اینکه دعوت او توسط این زرافه پذیرفته می شود او به همراه دوستش که یکی از همراهان کاراگاهی اوست راهی شهر شده و وقتی به آنجا می رسند متوجه می شود که یک قتل اتفاق افتاده است. محیط بازی بسیار شاداب است و موسیقی متن بازی بسیار جذاب و لطیف به بازی هیجان می دهد. در کنار این ها طراحی آبجکت ها و استایل گرافیکی بازی بسیار کارتونی است و در هر محیط با حرکت های دوربین به صورت نرم بیشتر از گذشته این بازی ما را به خود معتاد می کند. با شروع بازی و تفحص های شما به همراه دوست کاراگاهتان گیم پلی بازی شروع می شود و مانند بسیاری از بازی های کلیکی شما باید بر روی ده ها آیتم که برروی نقشه بازی در بطن آن پنهان شده اند کلیک نمایید تا بتوانید این بازی را جلو ببرید. کوچکترین اشیا در بازی می توانند قسمتی از حل سوال مسئله قتل باشند که باید به صبر حوصله هر نقشه از بازی را ارزیابی کنید. بازی شمال اینونتوری و همیان کیف آیتم های است که در آن ابزاری که از نقشه بازی جمع آور میکنید را می توانید در آن قرار دهید.

این کیف ظرفیت خاصی دارد و در جمع آور آیتم های مهم باید در بازی Lord Winklebottom Investigates کوشا باشید. جدا از همه این ها یکی از عنصر های اصلی که باعث می شود بازی Lord Winklebottom Investigates از بقیه بازی های جدا باشد داشتن صدا گذاری بسیار جذاب و خنده داری است که به شکل واضحی به صورت آماتور ضبط شده است و می توان دید که بازی به صورت مستقل تهیه شده است ولی همین ساده بودن بازی و نداشتن المنت های حرفه ای در نریشین و همینطور صدا گذاری کارکتر های بازی باعث شده است که بعد جذابی در بازی بوجود بیاید و شما دائما به دنبال موقعیت هایی باشید که کارکتر هی بازی در حال حرف زدن هستند زیرا در آن حالت جوک های جذاب و متنوعی را می توانید از سمت کارکتر های بازی Lord Winklebottom Investigates شاهد باشید.

در مجموع بازی Lord Winklebottom Investigates از آن دسته از بازی هایی است که شاید در ابتدا فکر کنید بسیار ساده تر از آن باشد که سرگرم کننده باشد ولی اشتباه می کنید. داشتن داستان متوسط ولی طراحی جذاب و خواص سرگرم کننده بازی که شامل صدا گذاری و همچنین توسه کارکتری های بازی است به شکل بسیار خوب توانسته است این بازی را به یک گیم کلیکی اشاره ای خوب تبدیل کند که در اوقات فراغت و در زمان هایی که می خواهید از بازی های هارد کور و سنگین دست بکشید این بازی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

5

5

مزایا

  • بسیار کمدی با شخصیت هایحیوانی
  • داستان جالب و کارآگاهی
  • طراحی محیط مناسب برای بازی
  • گیم پلی استادارد در حد زانر بازی
معایب

  • طولانی شدن و کوتاه شدن بیش از اندازه بعضی از مراحل

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
داستان - 9
گیم پلی - 7
موسیقی متن - 6

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …