خانه / Reviews / نقد و بررسی We Were Here Together

نقد و بررسی We Were Here Together

در این مقاله در کنار شما عزیزان هستیم تا به نقد و بررسی بازی We Were Here Together بپردازیم. این بازی برای کنسول های ایکس باکس وان و همینطور رایانه های شخصی عرضه شده است. این بازی در حقیقت یک سری از بازی می باشد که در چندین قسمت عرضه شده است و قسمت We Were Here Together نیز آخرین بخشی از ان است که در تاریخ اکتبر 2019 عرضه شده است. با ما در این مقاله نیز مانند همیشه همراه  باشید تا بتوانیم به نقد و بررسی آن به صورت جامع بپردازیم.

بازی We Were Here Together یک بازی پازلی می باشد که تم اصلی ان در همه ی قسمت ها و علی الخصوص در عنوان تازه ی We Were Here Together به صورت پازل های فرار می باشد که بدین صورت است که شما باید با حل هر پازل از محیطی که در آن محدود شده اید رها گردیده و به مراحل بعدی بروید. البته این قسمت از بازی نسبت به نسخه های پیشین دارای نقشه ای بزرگ تر است و در محیطی بزرگ تر به وقوع می پیوندد.

داستان این قسمت از بازی به این صورت است که شما در قلعه ای دور افتاده در بالای کوهی همراه با دوستان خودتان اسیر هستید و باید در این قلعه با حل کردن پازل ها یمختلف راه خودتان را به بیرون از ان و بعد تر به دنیای متمدن پیدا کنید. بعد از اینکه چند پازل ابتدایی را با همکاری دوستتان در گیم پلی بازی حل می کنید راه شما از یکدیگر جدا می شود و تنها وسیله ی ارتباطی شما یک بیسیم می باشد که با استفاده از آن می توانید از حال یکدیگر با خبر شوید و هم چنین به یکدیگر در حل پازل ها و معماها بپردازید.

We Were Here Together پر از پازل های به یاد ماندنی و جذاب می باشد که هر کدام تجربه ای بسیار خارق العاده را برای شما به ارمغان می آورند. بازی به صورتی است که تصور شما را از بازی های پازلی عوض می کند. بیشتر بازی های پازلی در این خلاصه می شوند که شما پازل ها را حل نمایید و به پیش بروید و عموما داستانی در پس خود ندارند و هم چنین جلوه های گرافیکی زیادی هم ندارند.

اما در عنوان We Were Here Together و البته سری های قبلی بازی این امر به گونه ای دیگر است و بسیاری پازل های جذاب گرافیکی در بازی وجود دارند که لزوما پازل های چیدمانی نیستند بلکه شما باید در آن ها با استفاده از قوانین فیزیک و هوش و دیگر مولفه های ذهنی به حل ان ها بپردازید که این کار تجربه ای بسیار جذاب و متفاوت برای دوست داران این ژانر و حتی طرفداران بازی های اکشن می تواند باشد.

شیوه ی همکاری و پیش بردن بازی در We Were Here Together نیز به نوبه ی خود بسیار جذاب است. شما می توانید بسیاری از ابزاری را که در محیط بازی پیدا می کنید را در کیف خود ذخیره کنید و هم چنین می توانید از آن ها بعدا در حل معماها استفاده نمایید. هم چنین می توانید در معماهای مختلف به شریک خودتان کمک کنید و مراحل را با یکدیگر پیش ببرید. هر فرد البته معماهای متفاوتی پیش روی خود دارد و هر چقدر که بازی بیشتر پیش می رود این پازل ها سخت تر می شوند.

داستان نیز به نوبه ی خود در We Were Here Together دارای پیشبردی متفاوت از دیگر بازی های مشابه می باشد شما در ابتدای بازی در قلعه ای اسیر هستید و البته چیز زیادی هم در این ابتدا از داستان بازی برای شما روشن نیست اما همینطور با پیشرفتن داستان بازی شما می توانید قطعات کاغذی پیدا کنید و از آن ها استفاده نمایید تا بتوانید هر چه بیشتر از داستان بازی سر در بیاورید. هر چه بیشتر این بخش ها را برای خودتان اشکار کنید داستان بازی نیز برای شما بیشتر اشکار می شود.

یکی از نکات منفی اما در ایین بخش این می باشد که در We Were Here Together شخصیت پردازی ضعیف انجام شده است و شما اصلا در ابتدای بازی هیچ چیز از بک گراند شخصیت های بازی نمی دانید و تقریبا این مسئله تا به انتهای بازی نیز حفظ می شود و با آنکه پیشبرد داستان بازی به نوبه ی خودش جالب است اما همواره شخصیت های بازی تا به انتها ناشناخته می مانند و این امری مذموم و منفی برای این قسمت از بازی به حساب می اید.

جلوه های گرافیکی بازی نیز همانطرو که اشاره ای کوتاه به آن رفت زیاد هستند و هم چنین دارای جذابیت های زیادی هستند. بازی به صورت کلی دارای گرافیکی قوی می باشد. که جلوه های آن را می توانید در ساز و کارهای محیطی بسیار متنوع و هم چنین طراحی چشم نواز محیط و بناهای بازی ببینید. این جلوه های گرافیکی چه در فضای بسته ی بازی و چه در محیط های ابتدایی بازی در فضای باز نیز حفظ می شوند و دارای جذابیت چشم نوازی هستند.

به صورت کلی بازی We Were Here Together یک عنوان بسیار جذاب در بین این سه گانه می باشد که نسبت به دو قسمت قبلی دیگر این بازی توانسته است به موفقیت بهتری در فرم و محتوا دست پیدا کند؛ هر چند هنوز یک سری ایرادات داستانی مانند شخصیت پردازی به چشم می خورد اما در این قسمت گیم پلی بازی طولانی تر شده است و هم چنین جلوه های گرافیکی نیز تقویت شده اند. هم چنین پازل های بازی دارای درجه سختی و کیفیت متفاوت تری هستند که همه ی این ها باعث شده است تا تجربه ی انجام We Were Here Together به تجربه ای بسیار جذاب بدل گردد.

5

5

مزایا

  • جلوه های گرافیکی جذاب بازی
  • پازل های متنوع و جذاب
  • گیم پلی با زمان مناسب
معایب

  • شخصیت پردازی میتوانست بهتر باشد
  • وجهه ی داستانی میتوانست بهتر پرداخته شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 9
داستان - 8
موسیقی - 8.5

8.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories

با سلام، امروز با نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories ساخته شده توسط …