خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Vampire Hunters

نقد و بررسی بازی Vampire Hunters

بازی Vampire Hunters که توسط استودیوی Gamecraft ساخته شده است، یک تیراندازی اول شخص است که ارتش مردگان را با مفهوم جالب «اسلحه‌های بیشتر بهتر است» هدف قرار می‌دهد و در آن چالش تعویض اسلحه‌ها را برای یافتن سلاح مورد علاقه خود طی برخی از مراحل آن تجربه می‌کنیم. در اصل این یک عنوان برگرفته از عناوین شوتر رتروی اول شخص همراه با عناصر سبک روگ لایت است که در 26 ژوئیه 2023 به طور انحصاری از طریق دسترسی زودهنگام در استیم منتشر شده که گیم پلی آن ترکیبی از عناوین شوتر اول شخص قدیمی با گیم پلی نوآورانه بازی Vampire Survivors است و تاکنون توانسته عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهد. به همین علت علاقمندان به سبک شوتر مطمئنا از تجربه این بازی لذت خواهند برد، با اینکه ممکن است با یکسری مشکلات و کمبودها در حین انجام بازی روبرو شوند، ولی وجود چنین مواردی در یک عنوان Early Access کاملا طبیعی است.

در ظاهر، بازی Vampire Hunters یک عنوان خزنده در سیاه چال معمولی در نظر گرفته می شود، چرا که همه ویژگی های این سبک را دارد؛ اکتشاف در مراحل پر پیچ و تاب، کشتار هیولا و در انتها مبارزه با یک باس غول پیکر، اما تنها تغییر تم از یک عنوان ماجراجویی فانتزی به شکار خون آشام مدرن نیست که این بازی را متفاوت می کند.

اول اینکه مفهوم روز و شب وجود دارد که در آن بازی در طول روز آسان‌تر و بخشنده‌تر است، اما پس از فروپاشی تاریکی، دشواری آن یک درجه افزایش می‌یابد. دوم اینکه دشمنان بسیار تهاجمی هستند. اگر یک خون آشام در مجاورت شما باشد، به زودی به شما حمله خواهد کرد و اگر شما آن موجودات تشنه به خون را سریعا از پا درنیاورید، به راحتی می تواند شما را از صحنه روزگار محو کند.

هیچ گونه بخش داستانی در این بازی وجود ندارد، جز اینکه شما در نقش یک فرد بی نام و نشان هستید که در یک دنیای استیم پانک قرار می گیرد و وظیفه دارد با انبوه شیاطین، موجودات عجیب و غریب و باس ها مبارزه کند. برای رسیدن به این هدف، سلاح های بسیار متنوعی در اختیار او قرار دارد که قلع و قمع کردن دشمنان را بسیار ساده تر می سازد. در عوض تمرکز اصلی بازی روی بخش گیم پلی است که برای کوتاه مدت بسیار سرگرم کننده است.

مفهوم گیم پلی به اندازه کافی ساده است. در یک راهروی طولانی قدم بزنید، هر چیزی که به دستتان می‌رسد را منفجر کنید، گوی‌هایی را بردارید تا مجموعه سلاح هایتان را تقویت کنید و به ارتشی تک نفره تبدیل شوید. پس از کشتن دشمنان، گویی هایی را به دست می آورید که در پایان هر سطح با انتخاب یکی از سه پیشرفت، می توانید توانایی های خود را افزایش دهید. در حالی که قابلیت پخش مجدد زیادی وجود دارد، در حال حاضر تنها چهار سطح در بازی وجود دارد، بدون احتساب ماموریت آموزشی.


یکی دیگر از جنبه های جالب گیم پلی Vampire Hunters قابلیت Focus یا تمرکز است. این قابلیت هنگام استفاده از توانایی‌های ویژه، فعال کردن سلاح‌های ویژه و ساختن سلاح‌ها از تجهیزات جمع آوری شده مصرف می‌شود. همچنین می‌توانید مقداری از تمرکز را برای پایان مرحله فعلی خود ذخیره کنید، زیرا با استفاده از آن می‌توانید برای خرید توانایی‌های ویژه جدید اقدام کنید. به دست آوردن تمرکز در تئوری آسان است، خون آشام ها را بکشید و در ماموریت ها موفق شوید، اما مطمئناً اگر می خواهید یک دشمن بزرگتر مانند باس را شکست دهید، باید از آنها و تجهیزات خود به صورت اقتصادی استفاده کنید.

کشتن اغلب دشمنان وقت زیادی از شما نمی گیرد، اما وقتی نوبت به جمجمه ها می رسد، اوضاع فرق می کند، آنها بدترین و چالش برانگیزترین دشمنان بازی هستند و بهترین دقت را در کل بازی دارند و حتی با کشتن آنها نیز آیتم خاصی را به دست نمی آورید. با وجود اینکه به قدرتمندترین ساختار مجهز شوید، در هنگام رویارویی با آنها مقداری اذیت می شوید، آنها از هر چه در توان دارند، استفاده کرده و به شما شلیک می کنند و به راحتی شما را از صحنه بازی محو می کنند.

در کل Vampire Hunters در هسته اصلی خود از یک مفهوم عالی و سبک بصری خیره کننده استفاده می کند، اما فاقد محتوای لازم و چیزهایی است که باید انجام داد. شما می توانید به راحتی فقط کورکورانه ارتقاهای خود را انتخاب کنید و دشمنان بازی را شکست دهید. با توجه به اینکه هنوز در مرحله دسترسی زودهنگام استیم قرار دارد، به آپدیت های بیشتری نیاز دارد تا کمبودها و ضعف های خود را جبران کند.

گرافیک بازی به نوبه خود واقعا قابل توجه است و با اینکه از طراحی های ساده ای استفاده می کند، جزئیات زیادی در زمینه ایجاد آنها صوررت گرفته که کاملا قابل قبول است. دیگر جنبه قوی بازی، موسیقی متن آن است که واقعا عالی کار شده و در حین مبارزات، آدرنالین بدن شما را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت Vampire Hunters تلاش می کنند تا ژانر بازمانده یا جهنم گلوله را به جای از نمای بالا به پایین، به دیدگاه اول شخص وارد کند و در بسیاری از این موارد موفق می شود، اگرچه مجموعه کوچکی از مشکلات جزئی خود را دارد که با توجه به Early Access بودن آن کاملا منطقی و قابل درک است. اما موسیقی، حلقه گیم پلی و سبک بصری همه واقعا عالی هستند.

بازی Vampire Hunters برای فواصل زمانی چند ساعته سرگرم کننده است، اما برای جلسات طولانی می تواند نسبتا کسل کننده باشد. با اینکه گیم پلی بسیار جذابی دارد و ترکیب اسلحه ها و دشمنان واقعا چشمگیر است، اما این به اندازه کافی ماندگاری برای کسب امتیاز بالا ارائه نمی دهد. من این بازی شوتر ناب را به همه علاقمندان به عناوین شوتر اول شخص، مخصوصا طرفداران فرانچایز DOOM به شدت توصیه می کنم.

5

5

مزایا

  • ارائه مکانیزم های نوآورانه
  • گیم پلی بسیار سریع و هیجان انگیز
  • محیط های منحصر به فرد و غیرتکراری
  • وجود طیف وسیعی از سلاح های مختلف
  • سبک گرافیکی جذاب و دوست داشتنی
معایب

  • کشتن برخی از دشمنان بازی مانند جمجمه ها بسیار دشوار است
  • گاهی اوقات صفحه تصویر بیش از حد آشفته می شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 7
موسیقی - 9

8.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …