خانه / Reviews / نقد و بررسی The Persistence

نقد و بررسی The Persistence

سلام به دوستان و همراهان همیشگی عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی بسیار جالب و جذاب The Persistence در خدمت شما دوستان عزیز هستیم پس در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

این بازی در تاریخ 20 مه 2020 به دست شرکت Firesprite برنامه نویسی و ساخته شد و به دست همین شرکت نیز در دنیای بازی و بازار ها منتشر شد. این بازی هم اکنون برای پلتفرم های  Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo Switch و PC در دسترس و قابل و خریداری است و تا اکنون با استقبال نسبتا خوبی از طرف گیمر ها و ننتقدین قرار گرفته است. و اما برگردیم به نقد و بررسی بازی.

در سال 2018 بازی Firesprite’s The Persistence برای اولین بار برای پلتفرم VR و PS4 ساخته شد که توانست در بین گیمر ها و دوستداران واقعیت مجازی خودی نشان دهد ، در این جا بود که شرکت Firesprite تصمیم گرفت که این بازی را برای دیگر پلتفرم ها منتشر کند تا این بازی در بین افراد بیشتری قرار بگیرد و بتواند در دنیای گیم خودی نشان دهد. این بازی یک بازی در سبک ترسناک و علمی تخسلی است و طرفداران بسیاری دارد ، تجربه ی این بازی با VR یک تجربه ی بسیار خوب و راضی کننده است که خوشبختانه میتوان گفت با تغییرات جزئی که بای دیگر پلتفرم ها موجود است بازی بسیار جذاب است.

داستان بازی در یک کشتی یا سفینه ی فضایی اتفاق می افتد که که به صورت کلون هایی دسته بندی شده است، بازی به صورت اول شخص برگذار می شود و با شروع بازی شما متوجه می شوید که چندین خدمه ی کشتی به صورت بسیار ترسناکی به قتل رسیده اند و روز به روز تعدادشان کمتر می شود طولی نمی کشد که می فهمید سفینه ی شما مورد حمله ی موجودات جهش یافته ای قرار گرفته است که خدمه ی شما را می کشند و از آن ها تغذیه می کنند. چیزی که تمام این ه را رسناک می کند این است که این موجودات نمی میرند و دوباره به صورت کلونی زنده می شوند.

برای افرادی قصد تجربه ی این بازی را دارند باید بگویم که این بازی از عنصر ترس به صورت بسیار کلاسیکی استفاده کرده است به این گونه که در جای جای این بازی ترس و هیجان وجود دارد که باعث می شود بازی گاهی بسیار چالش بر انگیز و به گونه ای خطرناک و ریسکی است و شما مان در حال تصمیم گیری هستید که آیا کاری انجام دهید و یا نه . خوش بختانه شما در هنگام رو به رو شدن ا اینموجودات ترسناک و جهش یافته فرار نمی کنید و یا پنهان نمی شوید ، چرا که شما در بازی اسلحه هایی در احتیار دارید و یا اسلحه هایی پیدا می کنید که می توانید با استفاده از آن ها این موجودات را از بین ببرید. چیزی که خیلی در بازی مهم است این است که با فکر و حوصله بازی پیش ببرید و در هیچ چیز عجله نکنید در غیر این صورت تضمینی برای زنده ماندن وجود ندارد.

گرافیک بازی بسیار خوب است و شما نمی توانید تصور کنید که تجربه ی بازی با VR تا چه حد واقعی و خوب است ، در مورد طراحی فضا باید بگویم همه چیز به خوبی و با ظرافت بسیار خاصی طراحی شده است به گونه ای باعث م شود شما فکر کنید که واقعا در یک کشتی فضایی هستید کشتی ای که گاهی به تامیر نیاز دارد و دارای مکان های زیادی است ، نور پردازی در بازی به گونه ای است که شما احساس ترس می کنید و حس می کنید مکان های شومی در بازی وجود دارد طراحی و نور پردازی در بازی هم زمان حس هایی مانند ترس و کنجکاوی را هم زمان به شما میدهد به گونه ای که مثلا در بازی یک در می بینید کنجکاو هستید تا ببینید چه چیزی پشت این در مخفی شده است ولی وقتی با لرزش نور و خاموش روشن شدن چراغ رو به رو می شوید احساس ترس در شما به وجود می آید و این نشان دهنده ی طراحی بسیار عالی و زیبا ی طراحان و سازندگان است که این حس ها را در شما به وجود می آوردو شما را منصرف و یا کنجکاو تر می کند.

در مورد موسیقی بازی باید بگویم مانند طراحی و گرافیک عالی نیست و اکثرا فرکانس های طولانی و تکراری می شنوید هرچند من از حسی که هنگام بازی و شنیدن این فرکانس ها داشتم راضی بودم و به نظرم خوب بود هر چند که می توانست بهتر باشد ، افکت های صوتی بازی نیز بسیار خوب طراحی شده است و با تصاویر هم خوانی خوبی دارد که باعث می شود این بازی به یک تجربه ی بسیار خوب تبدبل شود.

متاسفانه ایراداتی جزئی در قسمت گیم پلی وجود دارد که ممکن است با توجه به طراحی دقیق بازی کمی عجیب به نظر برسد ، البته تمامی این ایرادات در نسخه های VR بازی دیده شده است به عنوان مثال در بازی هنگامی که می خواهید یک در را باز کنید دستگیره ای وجود ندارد در صورتی که در با پایین آوردن دستگیره در ها باز می شود! با وجود تمامی این ها من از تجربه ی این بازی بسیار لذت بردم.

ممنون که در این نقد و بررسی با ما همراه بودید.

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب
  • طراحی با جزئیات
  • گیم پلی هیجان انگیز
معایب

  • موسیقی تکراری
  • ایراداتی در گیم پلی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8
داستان - 7.5
موسیقی - 6.5

7.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Shantae and the Seven Sirens

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز وب سایت IRG Review امروز قصد داریم در …