خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی subpar pool

نقد و بررسی بازی subpar pool

پیدا کردن یک بازی موبایل خوب ممکن است سخت باشد، اما اگر اندکی وقت بگذارید، در میان عناوین مستقل، بازیهای برجسته ای را پیدا می کنید که واقعا از همه لحاظ همه چیز تمام هستند. grapefrukt games یکی از خلاق ترین استودیوهای بازی سازی محسوب می شود که در ساخت عناوین مستقل فوق العاده سرگرم کننده، کارنامه درخشانی دارد. آنها در ابتدا بازی rymdkapsel را در سال 2014 روانه بازار کردند که گیم پلی خلاقانه ای داشت. سپس در سال 2020 بازی Holedown را عرضه کردند که با اعمال یک پیچ و تاب جذاب در گیم پلی دو بازی Breakout و Peggle توانست عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهد.

البته تمام بازیهای ساخته شده توسط این توسعه دهنده در ابتدا برای دستگاه های موبایل منتشر شدند و سپس راهی کنسول نینتندو سوئیچ و پلتفرم PC شدند. اگر تاکنون عنوان Holedown را بازی نکرده‌اید، ارزش آن را دارد که در تلفن همراه یا سوئیچ خود آن را بررسی کنید. توسعه‌دهنده گریپ فروکت به تازگی بازی Subpar Pool را منتشر کردند که یک دنباله باارزش برای کارهای قبلی آنها محسوب می شود که ترکیبی از عناصر دو بازی بیلیارد و گلف را در خود گنجانده است و محصول نهایی یک اثر جذاب و قابل تحسین است که واقعا ارزش وقت گذاشتن را دارد.

گیم پلی بازی subpar pool نسبتاً ساده شروع می شود. توپ نشانه خود را به سمت توپ های دیگر شلیک کنید، با انرژی و سرعت زیاد، آنها را به کیسه های میز بیلیارد در تعداد مشخصی شلیک کنید. چند تخته را تکمیل کنید و در اینصورت یک اجرا کامل خواهید کرد. همانطور که بازی می کنید، قفل تم ها و اصلاح کننده های بیشتری را باز می کنید. تم ها نوع تخته ای که روی آن قرار دارید را به طور کامل تغییر می دهند. اصلاح‌کننده‌ها بازی را مضحک‌تر و یا سخت‌تر می‌کنند. گزینه “شروع ثابت” به شما اجازه نمی دهد که توپ نشانه خود را در ابتدای یک مرحله قرار دهید، در حالی که نام ساده “توپ های بیشتر” تخته را با توپ های بیشتری پر می کند. علاوه بر همه اینها، قفل انواع توپ های مختلف را نیز باز می کنید.

پس از چند دور، شما شروع به باز کردن قفل اصلاح کننده های مختلف از طریق یکسری کارت می کنید. اینها به شما امکان می دهند اجراهای خود را طولانی تر کنید تا چالش ها و پیشرفت های بیشتری را تکمیل کنید. می‌توانید کارت‌هایی را بر اساس آنچه که باز کرده‌اید انتخاب کنید، اما همه چیز می‌تواند خیلی سریع دشوار شود.

باز کردن این همه تنوع، زمانی اتفاق می افتد که چالش های مختلفی را تکمیل می کنید که از شما می خواهند اهداف خاصی را اجرا کنید. برخی از آنها به سادگی انجام می شوند، در حالی که برخی دیگر از شما می خواهند که یک توپ را به توپ دیگری و سپس به یک کیسه پرتاب کنید، یا چندین بار از طریق دیوار تله پورت به عقب و جلو بروید. این مکانیزم همواره در جهت رو به پیشرفت گام بر می دارد و همیشه به شما یک پیچ و تاب جدید می دهد که از شما می خواهد استراتژی خود را تغییر دهید و سبک متفاوتی را امتحان کنید. کنترل‌های لمسی در iOS و Switch بسیار عالی هستند، اما در صورت تمایل، پشتیبانی کامل از کنترلر در تلفن همراه نیز وجود دارد.

از نظر گرافیکی، من مطمئن نیستم که چگونه بازی subpar pool را توصیف کنم، از یک طرف توانسته ترکیبی از طرح‌های دنج برای توپ‌ها، انیمیشن‌های ظریف و در عین حال عجیب و غریب را ارائه دهد و از طرفی دیگر برخی الگوهای فوق‌العاده برای محیط‌های اطراف مراحل واقعی ایجاد کند. در واقع این عنوان شبیه بازی‌ای است که اپل چند سال پیش در Apple Arcade روی آن سرمایه‌گذاری کرده بود. دنیای بازی واقعا پر جنب و جوش است و پالت های رنگی به کار رفته در آن واقعا از لحاظ بصری خیره کننده هستند.

در حالی که بسیاری از موسیقی‌های متن شنیدنی هستند، من در نهایت از تمام آهنگ‌های استفاده شده بسیار خوشم آمد. به غیر از موسیقی، جلوه های صوتی فقط دوست داشتنی هستند. صداهای همراه با انیمیشن های مختلف و تغییرات بر اساس میزان نزدیکی شما به یک بازی نیز ارزش برجسته سازی دارند.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت اگر بازیهای گلف مینیاتوری و بیلیارد را دوست دارید و از تجربه بازی های قبلی استودیوی grapefrukt games لذت بردید، subpar pool باید ساده ترین خریدی باشد که در طول سال انجام می دهید. حتی اگر هرگز تاکنون موفق نشدید عناوین قبلی این توسعه‌دهنده را انجام دهید، این بازی جدید به عنوان یک نقطه ورود عالی به کاتالوگ شگفت‌انگیز بازی‌های دوست‌داشتنی مستقل محسوب می شود. همه این‌ها باعث می‌شود که هر اجرای شما متفاوت باشد و این ویژگی باعث می شود Subpar Pool در طول زمان تازگی و طراوت خود را حفظ کند و آن را به یک پورت بازی موبایل ایده‌آل تبدیل می‌کند.

بازی در نینتندو سوییچ، هنوز هم فوق العاده سرگرم کننده است، اما حقیقتاً این کنسول سیستم ایده آلی برای این بازی نیست. نه اینکه بگوییم این یک تجربه بد در سوییچ است، خیر، فقط اینکه Subpar Pool بهترین گزینه برای پخش یک یا دو دور در تلفن شما است، نه نشستن و گذراندن ساعت های متعدد در نمایشگر نینتندو سوئیچ. با این حال، این بازی بدون توجه به اینکه روی کدام پلتفرم آن را بازی می‌کنید، فوق العاده است.

5

5

مزایا

  • subpar poolسبک هنری خیره کننده و پر جنب و جوش
  • ایجاد یک پیچ و تاب هوشمندانه در بازیهای بیلیارد و گلف
  • تنوع بسیار زیاد در بخش گیم پلی
معایب

  • با اینکه برای نینتندو سوئیچ منتشر شده، ولی همچنان احساس می شود که یک پورت بازی موبایلی است
  • تعدادی از چالش های بازی کمی مبهم به نظر می رسند و نیاز به آزمون و خطا دارند

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 9
داستان - 7.5
موسیقی - 8

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …