خانه / Reviews / نقد و بررسی Strawberry Vinegar

نقد و بررسی Strawberry Vinegar

امروز قرار است در کنار شما به تحلیل بازی Strawberry Vinegar از طرف تیم نقد و بررسی IRG Review بپردازیم.

در همین ابتدا اجازه بدهید یک چیز را به وضوح به شما بگوییم. این بازی برای یک طیف خاص از کاربران ممکن است جذاب بنظر بیاید. در نتیجه به هیچ عنوان با یک بازی که برای طیف گسترده ای از کاربران طراحی و ساخته شده باشد ، مواجه نیستیم. همانطور که می دانید به هیچ عنوان نمی توان برچست دخترانه یا پسرانه بودن به هیچ بازی وارد کرد. اما خب چیزی که در خصوص بازی Strawberry Vinegar مشخص است ، روحیات دخترانه بیشتر می تواند با این بازی ارتباط برقرار نماید. حالا با ما همراه باشید تا این بازی را لحاظ مسائل فنی و ساختاری به شکل دقیق تری زیر ذره بین خود ببریم.

مهم ترین شاخصه ای که در این بازی وجود دارد ، قصه و داستان بازی است. فرم و شکل بازی به گونه ای است که داستان بازی بیش از هر چیزی به چشم آید. در واقع با یک قصه اجتماعی روبرو می شویم که تقریبا سعی شده همه جوانب احساسات انسان ها در آن لحاظ گردد. در چنین بازی هایی که داستان و قصه حرف اول را می زنند ، به شدت داستان مهم و اساسی می باشد. اگر در چنین بازی داستان بد باشد و یا حتی بتوان مشکلات ساختاری در آن مشاهده کرد ، قطعا دیگر نمی توان آن بازی را خوب و موفق خواند. متاسفانه در خصوص این بازی نیز باید بگوییم که در داستان بازی ایرادات چشمگیری وجود دارد.

البته این ایرادات در نحوه روایت داستان وجود دارد. یعنی گروه سازنده به هیچ عنوان نتوانسته تا قصه و داستان اصلی بازی را به تصویر بکشاند. خب در این لحظه با توجه به این موضوع این سوال پیش می آید که اصلا این بازی ارزش انجام دادن را دارد یا خیر. یک موضوع بسیار مهم در خصوص این بازی ، نیاز به داشتن حوصله بسیار زیاد از طرف کاربران این بازی می باشد. به حدی دیالوگ ها در این بازی سرنوشت ساز هستند که اگر شما آن ها را دنبال نکنید در واقع انگار هیچ چیزی از بازی را متوجه نشده اید. پس قبل از شروع بازی به این موضوع دقت کنید که برای انجام این بازی باید خود را آماده خواندن و شنیدن دیالوگ های طولانی میان شخصیت های بازی باشید. اگر چنین صبر و حوصله ای ندارید ، در نتیجه به هیچ عنوان این بازی را تجربه نکنید.

در خصوص داستان بازی که گفته شد مهمترین شاخصه در این بازی است ، باز هم باید سخن بگوییم. برای این بازی و داستان آن 6 پایان بندی مختلف در نظر گرفته شده است. دلیل این موضوع و وجود داستان های مختلف برای پایان بندی ، نقش شما در تصمیم گیری ها می باشد. در واقع در تمامی گام های این بازی تصمیم گیری های شما از میان چندین انتخاب خواهد بود. این انتخاب ها همگی بسته به نوع نظر شخصی شما دارند. و همچنین تمامی این تصمیمات نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در ادامه روند بازی نقش مستقیمی را ایفا می کنند. اما خب واقعیت امر این است که هر چقدر هم توضیحات گروه سازنده برای این بازی جذاب می باشد ، باز هم داستان بازی طوری نیست که کاربر را همراه و همگام با خودش کند.

وارد یک المان دیگر در خصوص این بازی بشویم. گرافیک این بازی خوب ، مناسب و کافی بنظر می آید. واقعیت امر در خصوص گرافیک این بازی این است که تقریبا نظر همگان را جلب خودش خواهد کرد. طراحی و ساخت کاراکتر ها از لحاظ ظاهری در سطح گرافیکی خوبی قرار دارند. فضا سازی ها نیز از منظر سطح گرافیکی باز هم در سطح قابل قبولی هستند. در نتیجه می توانیم احساس رضایت نسبی و خوبی از گرافیک این بازی داشته باشیم. طراحی صفحات بازی به شکل فانتزی گونه بوده و گاها شاهد یک سری تصاویر دلنشین و جذاب هستیم.

یکی دیگر از بخش های موفق در این بازی در کنار گرافیک خوب ، موسیقی متن بازی به حساب می آید. موسیقی واقعا خوب به کار گرفته شده و نظر ما را مثبت کرده است. موسیقی ارتباط خیلی مناسبی با نحوه روند بازی برقرار کرده است. این چنین ارتباطی کمک می کند تا ما از ترکیب خوب موسیقی با خود بازی احساس رضایتی داشته باشیم. ممکن است شما خیلی به موسیقی متن بازی ها دقت نکنید ، اما آن چه مشخص و واضح می باشد این است که اگر موسیقی متن یک بازی نا مناسب باشد ، قطعا نظر شما را در خصوص کل بازی عوض خواهد کرد.

اما وارد تحلیل گیم پلی این بازی بشویم. عملا شما جزء انتخاب روند داستانی بازی از میان گزینه های مختلف دیگر هیچ اختیاری در این بازی ندارید. این موضوع برای طیف بزرگی از گیمر ها بشدت آزار دهنده می باشد. به همین خاطر نیز در ابتدای این نقد اشاره شد که این بازی برای طیف خاصی از کاربران مناسب می باشد. خب این که شما صرفا باید دیالوگ های کاراکتر ها را دنبال کنید و در نهایت تصمیم گیری کنید ، واقعا خسته کننده است. اما خب باز هم این بازی در حد و اندازه های خودش کاربرانی را دارد که از این بازی احساس رضایت می کنند.

مشکل دیگری که در خصوص این بازی به وضوح دیده می شود ، مربوط به عدم توجه به خلاقیت در اتفاقات بازی است. متاسفانه گروه سازنده اصلا به این موضوع دقت نکرده است که اگر روند بازی دارای خلاقیت نباشد و کاربر در مراحل بازی شگفت زده نشود ، آن گاه قطعا آن کاربر از این بازی دل زده خواهد شد. در واقع هر چقدر هم که شما این بازی را در شکل های داستانی مختلف نیز انجام بدهید ، باز هم هیچ چیزی که شما را شگفت زده کند ، وجود ندارد.

اما به عنوان سخن پایانی بهتر است که آن چه که در این نقد و بررسی گفته شد یکبار دیگر بصورت اجمالی بازگو گردد. یک بازی با روایت داستانی با 6 پایان بندی مختلف که خود بازی نیز تکیه بر داستان بازی داده است. داستانی که واقعا شاید پر ماجرا باشد اما خب اصلا نمی تواند شما را مجذوب خودش نماید. در خصوص گرافیک بازی باید تکرار کنیم که شاهد موفقیت گروه سازنده هستیم و در واقع گرافیک در کنار موسیقی متن بازی نقاط قوت این بازی را تشکیل داده اند. در خصوص گیم پلی باید بگوییم متاسفانه شما در این بازی هیچ گونه نقش خاصی ندارد. بجز انتخاب و تصمیم گیری در روند بازی دیگر هیچ کار خاصی با شما نمی باشد. در نهایت باید بگوییم این بازی برای ما به هیچ عنوان سرگرم کننده نبود و البته شاید بتواند عده کمی از کاربران را سرگرم خودش کند.

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب و قابل قبول
  • انتخاب موسیقی متن مناسب با بازی
معایب

  • گیم پلی غیر مناسب
  • عدم جذابیت در روایت داستان بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 3.5
داستان - 6.5
موسیقی - 8

6.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی A Summer with the Shiba Inu

سلام به دوستان و همراهان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی …