خانه / Reviews / نقد و بررسی Shoot 1UP DX

نقد و بررسی Shoot 1UP DX

بازی Shoot 1UP DX را میتوان یک اثر فرح بخش و سرگرم کننده اما بسیار کوتاه دانست که بیشتر برای تجربه های جمعی و رقابتی مورد استفاده قرار می گیرد. این بازی برای کنسول های نسل هشتمی Playstation 4 , Xbox One , Nintendo Switch و سیستم عامل Windows منتشر شده که به نوعی باز سازی همین نسخه از بازی که در سال 2012 برای سیستم عامل Windows Phone منتشر شده است می باشد.

جلوه های گرافیکی بازی در برخی موارد بسیار خوب و در برخی دیگر نا امید کننده هستند. بازی نسبت به نسخه اولیه خود که در حدود 10 سال پیش منتشر شده آنچنان تغییر خاصی نداشته و بیشتر جلوه های گرافیکی کمی روتوش شده هستند اما هنوز هم از همان کیفیت و بافت ها برخوردارند. انیمیشن های بازی دچار هیچ گونه تغییری نبوده و آن چنان که باید نیز از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. با این حال تنوع در میان دشمنان خوب و بسیار بالا است. مخصوصا در قسمت Boss های بازی که هرکدامشان تفاوت های ظاهری خودشان را دیگری دارند. تنوع در زمین های بازی و نقشه آن نیز خوب و متفاوت است اما نکته مهم کیفیت پایین بافت های نقشه بازی بوده که خوشبختانه به دلیل شلوغ بودن نقشه در بیشتر اوقات کمتر به چشم خواهد آمد. در کل بازی تغییر خاصی را در جلوه های گرافیکی خود نداشته و هر نکته مثبت و منفی که در آن وجود دارد نیز مربوط به همان نسخه منتشر شده سال 2012 می باشد.

بازی از نظر گرافیکی و جلوه های آن تغییری نداشته و در بیشتر نقاط با بافت های بی کیفیت گرافیکی روبرو هستیم. اما تنوع در دشمنان و تفاوت های ظاهری آن ها خوب و قابل قبول است.

گیم پلی بازی بهتر از گرافیک آن بوده اما  هنوز هم مشکلات قبلی را با خود به دوش میکشد. یعنی عدم تغییرات نسبت به نسخه قبلی خود. نکته مهم تر نیز این است که بازی برای سیستم عامل های گوشی تعبیه شده بود و به همین خاطر نیز پایه و اساس قسمت های بزرگی از آن نیاز به تغییر داشت. قسمت هایی از قبیل سیستم تیر اندازی و یا جا به جایی و در حالت کلی سیستم کنترل بازی باید تغییرات بسیاری را در  خود جای میداد که عملا شاهد این تغییرات نیستیم. وجود مشکل در جا به جایی سفینه ها و نحوه تیر اندازی و سیستم کنترل بازی به شدت قابل مشاهده است. بازی اما از سیستم خلاقانه ای برای خود استفاده کرده است. شما وظیفه کنترل سفینه های فضایی را دارید و باید با دشمنان خود در سیاره ای دیگر به مبارزه بپردازید. بازی از دو قسمت مختلف برای بازی تشکیل شده است. که به دو بخش چالش برانگیز و ساده تر تقسیم میشود. در بخش ساده شما با کشتن تعداد معینی از دشمنان یک سفینه دیگر دریافت میکنید و میتوانید با پیشروی بدون نقص در بازی همزمان کنترل 30 کشتی فضایی را در دست گرفته و با تمام آن ها به صورت همزمان شلیک کنید. هر وقت هم که ضربه ای دریافت کنید یکی از کشتی های شما کم میشود و این روند تا آخرین کشتی ادامه یافته و در صورت بخورد ضربه با کشتی آخر و در حالی که کشتی اضافه ای ندارید شما باید بازی را از ابتدای مرحله دوباره شروع کنید. اما در حالت چاش برانگیز بازی شما فقط و فقط کنترل یک کشتی را در اختیار داشته و به تعداد کشتی های شما افزوده نمیشود و با دریافت اولین ضربه از سمت دشمنان شما باید بازی را از ابتدای مرحله آغاز کنید.

بازی از نظر گیم پلی نیز مانند گرافیک تغییرات خاصی را نداشته ولی به دلیل وجود قسمت های مختلف بازی و همچنین سیستم کشتی های اضافه کمی بازی را جذاب تر کرده است.

در حالت کلی بازی از ارزش چندان بالایی برخوردار نبوده و بسیاری از المان های بازی مناسب کنسول های نسل هشتمی نمی باشد ولی باز هم یک تجربه سرگرم کننده برای بازی در کنار دوستان و به شکل Co-op می باشد که کوتاهی گیم پلی آن شما را برای مدتی سرگرم کرده اما به هیچ وجه برای طولانی مدت و تجربه اصلی مناسب نبوده و ارزش صرف هزینه را دارا نمی باشد.

5

5

مزایا

  • سیستم بازی به صورت همکاری یا Co-op
  • وجود سیستم کشتی های اضافی
معایب

  • بازی مناسب کنسول های نسل هشتمی نیست
  • گرافیک دست نخورده نسبت به نسخه اولیه
  • اشکال در سیستم حرکتی
  • کوتاه بودن گیم پلی

0

0

0

0

0

گرافیک - 5
گیم پلی - 6
داستان - 4
موسیقی - 4

4.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …