خانه / Reviews / نقد و بررسی Frontline Zed

نقد و بررسی Frontline Zed

بازی Frontline Zed یک بازی در سبک اکشن بقا بوده که در آن شما باید در پشت سنگر های خود به مقابله با زامبی ها و پس از آن به دنبال منابع و بازماندگان دیگر بگردید. بازی در سال 2019 و برای پلتفرم Nintendo Switch و همینطور رایانه های شخصی توسط کمپانی Volcano Games ساخته و عرضه شده است.

گرافیک بازی در حد و اندازه های یک عنوان کوچک و جمع و جور خوب است و در برخی قسمت ها از خوب هم بهتر میشود. شما یک اتمسفر واقعا گیرا و خوب را در بازی شاهد بوده و به سرعت جذب آن می شوید. فضا های ساخته شده که میتوانید برای کاوش به آن جا بروید مثل ریل قطار و خانه های متروکه واقعا عالی و گیرا طراحی شده و به شما کاملا احساس بودن در  یک دنیای آخرالزمانی بی رحم را می دهند. از طرفی ولی تنوع در دشمنان شما به معنای واقعی کلمه کم و تکراری است. شما با حجم بسیار زیادی از زامبی های یک شکل با مکانیزم های حرکتی نسبتا بد طرف بوده و از این نظر واقعا جالب نیستند. در کل گرافیک بازی شما را حیرت زده نخواهد کرد اما آنچنان بد هم نبوده که تجربه شما را تلخ کند. کیفیت بافت ها و جزییات بازی نیز به شکل قابل قبولی طراحی و ساخته شده است. بازی آنچنان باگ های گرافیکی که به تجربه کاربر ضربه وارد کند نداشته و از این بسیار خوب عمل کرده.

گرافیک بازی در بیشتر نقاط متوسط و خوب بوده ولی اشکالاتی در سیستم های حرکتی و همینطور عدم تنوع در دشمنان و برخی مکان های بازی یافت میشود.

گیم پلی بازی نیز پر اشکال و همینطور نقاط مثبت است. در حالت کلی بازی از دو قسمت روز و شب تشکیل شده است. شما به نوعی در هر قسمت و مرحله آخرین خط دفاعی بین خود و زامبی ها محسوب میشوید. و در پشت چیزی مثل یک دیواره به دفاع از خود می پردازید. همانطور که گفته شد بازی دو قسمت روز و شب داشته و بین این دو حالت هشت ساعت زمان وجود دارد. شما در روز و در طول این هشت ساعت میتوانید به دنبال سلاح و مهمات رفته و سعی در بدست آوردن آن ها داشته باشید. همچنین میتوانید در پی افراد و بازماندگان دیگری نیز باشید تا به خود و تیم مقاومتتان بپیوندند و آخرین کاری که میتوانید انجام دهید تعمیر و بازسازی دیوار ها و لایه های دفاعی تان هست و پس از این هشت ساعت شما باید شروع به دفاع در برابر زامبی هایی که به سمت دیواره هجوم می آورند کرده و از آن و خودتان محافظت کنید. زامبی ها همانطور که در قسمت ظاهری تنوع زیادی ندارند در تنوع مدل های حمله نیز بسیار کم هستند. شما در بازی با سه نوع زامبی مختلف رو برو هستید. زامبی ها معمولی که سرعت و میزان سلامتی متوسطی نسبت به دو نوع دیگر در بازی دارا هستند. زامبی هایی با سرعت پایین ولی میزان سلامتی بالا و همچنین آخرین گروه از زامبی ها که سرعتشان بسیار بالا و در عوض میزان سلامتی بسیار پایینی دارند. علاوه بر این نکات هوش مصنوعی بازی با اینکه کار خاصی را برای انجام دادن به جز چندین مکانیزم برای حمله و آسیب به دیوار و پیدا کردن شما و میزان دید شما نداشته ولی در تمامی این حالات دچار مشکل و ضعف می باشد.

شما به عنوان آخرین خط دفاعی در برابر زامبی ها به مبارزه خواهید پرداخت. بازی تنها از سه نوع مختلف رامبی بهره برده که هوش مصنوعی آن ها نیز بسیار پایین و ضعیف است.

در حالت کلی صرف هزینه 10 دلاری برای بازی کمی زیاد به نظر رسیده و گزینه های بهتری با همینقدر هزینه در دسترس هستند. بازی از مشکلاتی مثل هوش مصنوعی و عدم تنوع بسیار رنج برده و همچنین تجربه جالب و منصفانه ای برای بازی کردن در حالت تک نفره نمی باشد. بهترین گزینه برای بازی حالت چند نفره بوده که شما می توانید آن را در کنار دوستانتان به صورت آفلاین اجرا کرده و مدتی را سرگرم آن شوید.

5

5

مزایا

  • لذت بازی به صورت Co-op
  • سیستم جذب بازماندگان
معایب

  • مشکلات حرکتی در دشمنان
  • عدم تنوع در جلوه های ظاهری
  • هوش مصنوعی بیسیار پایین

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 6.5
داستان - 5
موسیقی - 6.5

6.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …