خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Rob Riches

نقد و بررسی بازی Rob Riches

Rob Riches یک بازی پازل ساده از نوع پازل های معروف به سبک سوکوبان است که از سه جهان تشکیل شده است. در جهان اول، شما جنگل های آمریکای مرکزی را در پیش خواهید گرفت. جهان دوم شما را وادار می کند که در چند معابد دوران اسکاندیناوی سرد یخی سفر کنید، در حالی که در جهان سوم در حال کاوش در مقبره زیر ماسه های سوزان هستید. در هر دنیا، شما در حال بازدید از معابد باستانی و اسرارآمیز هستید و همه اینها چالش های خاص خود را دارند. اما در اینجا از خود می‌پرسید که هدف شما در این بازی چیست؟ در پاسخ باید گفت هر جهانی دارای تعداد مشخصی از مراحل مختلف دارد و هدف هر مرحله این است که تمام سکه ها را بدست آورید تا راه ورودی به مرحله بعدی باز شود. آخرین مرحله هر جهان یک صندوقچه گنج دارد که گرفتن آن اندکی چالش برانگیز است. هر مرحله دارای معماها و موانعی برای غلبه بر آن است. Rob Riches اساسا یک پازل از نوع سوکوبان است که برخی از پازل ها و راه حل های چالش برانگیز و خلاقانه را ارائه می دهد. به لطف معرفی عناصر جدید و دشواری پازل ها، هرگز تکراری و یا خسته کننده نمی شود.

در این بازی هیچ دکمه اشاره یا هیچ چیز دیگری مانند یک سیستم راهنمایی وجود ندارد، بنابراین اگر در حل پازلی گیر کرده اید، بهتر است از کسی بخواهید که به شما کمک کند تا آن را بفهمید، یا بعداً با ذهنی تازه به بازی بازگردید. بازی شما را به جای راب ریچز، یک ماجراجوی بی باک و شکارچی گنج قرار می دهد که هدفش جمع آوری تمام سکه های هر مرحله است. به مرور زمان در بخش گیم پلی بازی Rob Riches، طیف گسترده ای از موانع مختلف بر سر راه شما قرار می گیرد که حل معماها را بیش از پیش چالش برانگیزتر می سازند. از تیرهای سمی و بلوک های متحرک گرفته تا زمین های یخی و شعله اندازها. هر مانع جدید به روشی بسیار ساده معرفی می شود، جایی که مشخص است راه حل چیست و از آنجا همه چیز سخت تر می شود.
نکته مهم در مورد این بازی این است که چگونه دشواری را با بالا بردن مراحل افزایش می دهد. مراحل در ابتدا به اندازه کافی آسان شروع می شوند، اما همانطور که عناصر بیشتری معرفی و با سایرین ترکیب می شوند، به طور قابل توجهی چالش را افزایش می دهد. برای کمک به شما، بازی این امکان را برای شما فراهم می کند که به سرعت یک مرحله مورد نظر را بازنشانی کنید، یا هر بار یک حرکت به عقب برگردید.

این باعث می‌شود که بازیابی از اشتباهات بسیار آسان‌تر شود و به شما امکان می‌دهد جایگشت‌های مختلف حرکت را برای یافتن راه‌حل صحیح امتحان کنید. همچنین این ویژگی باعث کاهش ناامیدی بازیکن می شود که هر بار که یک حرکت اشتباه انجام می دهد مجبور است پازل را دوباره از ابتدا شروع کند. برای بازیکنانی که خواهان یک چالش هستند، هر مرحله دارای امتیاز مشخصی برای به دست آوردن است که به شما چیزی می دهد تا به آن هدف بپردازید.
نکته جالب توجه در مورد بازی Rob Riches این است که هیچ محدودیت زمانی برای انجام هر مرحله وجود ندارد، اما بازی تعداد دفعات و یا گام هایی را که برای حل پازل های یک مرحله نیاز دارید، شمارش می کند. قدم‌های شما در هر مرحله و در هر دنیا شمارش می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید خودتان را بهبود ببخشید و ارزیابی کنید، درجه خاصی از قابلیت پخش مجدد وجود دارد. حتی دستاوردهایی برای به پایان رساندن یک جهان در حداکثر تعداد مراحل وجود دارد. راب ریچز، مانند اکثر بازی‌های پازل، هرچه بیشتر در بازی پیش می‌رود، کمی چالش برانگیزتر می‌شود.

گرافیک بازی و سبک هنری آن بسیار زیبا و در عین حال شیک به نظر می رسد. با دوربین به سبک ایزومتریک که مطمئنا برای یک عنوان پازل محور بسیار جالب است. از نظر گرافیکی چیزهای غیرضروری زیادی وجود ندارد، اما اصول اولیه وجود دارد و واقعا فوق العاده به نظر می رسند. موسیقی متن آهنگ‌های پس‌زمینه خوبی ارائه می‌دهد و اگر روی آن تمرکز کنید، واقعاً متوجه می شوید که با موضوع بازی مطابقت دارد، اما صادقانه بگویم، من آنقدر روی حل پازل‌ها متمرکز بودم که موسیقی متن و جلوه‌های صوتی را فراموش کرده بودم. من حدس می‌زنم که این فقط برای این نوع بازی‌های پازل معمولی برقرار باشد.

Rob Riches یک بازی پازلی زیبا و در عین حال سرگرم کننده است که در آن باید از مراحل کوچک عبور کنید و تمام سکه ها را برای باز کردن قفل خروجی بدست آورید. چالش این است که هر مرحله را با حداقل تعداد مراحل ممکن تکمیل کنید.پازل ها خیلی پیچیده نیستند اما با این وجود بسیار زیبا هستند. زمان تکمیل تا حداکثر دو ساعت خواهد بود که البته بسته به مهارت شما می تواند متغیر باشد. این یک بازی پازل کوچک بسیار جذاب از نوع سوکوبان با مکانیک های ساده و منحصر به فرد است که گیم پلی بسیار آرامی دارد.

5

5

مزایا

  • گیم پلی ساده و در عین حال آرامش بخش
  • تنوع بالای مراحل بازی
  • دشواری پازل ها از یک روند منطقی پیروی می کنند
  • مکانیزم جذاب بازگردانی پازل ها که در نوبه خود منحصر به فرد است
معایب

  • تعدادی باگ مربوط به رابط کاربری
  • برخی پازل ها بسیار دشوار هستند

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 8.5
موسیقی - 8.5

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …