خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Rise of Fox Hero

نقد و بررسی بازی Rise of Fox Hero

برخی بازی ها نیز از نظر جنبه های مختلف، به نوبه خود می توانند بیش از حد پیچیده باشند. در این مورد نام بازی خاصی را ذکر نمی‌کنم، اما اخیرا بازی‌ای را انجام دادم که بخش های مربوط به آموزش‌ها و توضیحات دکمه‌ها بیش از دو ساعت از وقت گرانبهای شما را می گیرد. بنابراین گاهی اوقات انجام یک بازی که در آن اهداف و مقاصد به سادگی میل کردن یک تکه کیک بوده و یادگیری سیستم گیم پلی آن آسان باشد، کمی آرامش بخش است. بازی Rise of Fox Hero یکی از آن پلتفرم‌های ساده قدیمی و آرکید است که از شما چیز زیادی نمی‌خواهد، به جز اینکه تمرکز و استقامت را برای تکرار دشواری روزافزون خود در طراحی مراحل فراهم می‌کنند. با این حال آیا این عنوان سرگرم کننده است؟ در ادامه با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.
بازی Rise of Fox Hero جزو آن دسته از عناوینی است که واقعاً هیچ داستانی در آن وجود ندارد. شما بازی را بدون هیچ ایده ای شروع می کنید که قهرمان روباه ما کیست، چرا شمشیر دارد یا به کجا می رود. هیچ گونه میان پرده های داستانی یا رد و بدل شدن دیالوگ ها و یا خواندن متون طولانی یا صداگذاری شخصیت ها وجود ندارد. البته با توجه به کلیات این بازی نیازی هم به داشتن چنین مواری ندارد. شما یک روباه شمشیر به دست هستید و دوست دارید از مکان A به B در 4 بخش که از 32 مرحله تشکیل شده، بروید. شما می توانید همه این کارها را با پرداخت بهای ناچیزی انجام دهید.

از نظر گیم‌پلی، بازی Rise of Fox Hero همه چیز به این ختم می‌شود که از دنیایی از پلتفرم‌ها عبور می‌کند که شما را به انتهای دیگر می‌رساند. در هر مرحله آیتم هایی برای جمع آوری و جوایزی برای گرفتن وجود دارد، برای دریافت جایزه، می توانید تعدادی ستاره در طول مسیر جمع آوری کنید، چیزی که بسیار آسان شروع می شود، اما در پایان به یک چالش واقعی تبدیل می شود. به عنوان کنترلرهای روباه کوچک خود یک دکمه پرش و حمله دارید که به یک شمشیر برای کشتن دشمنان متصل شده است. همچنین قابلیت چرخش دوربین به صورت کامل 360 درجه نیز وجود دارد که یکی از نقاط قوت بازی محسوب می شود. این قابلیت دوربین بازی، وقتی به شکار ستاره ها می روید و آنهایی را که پنهان شده اند را کشف می کنید، بسیار مفید است.
در بخش پلتفرمر بازی باید از روی و بالا بلوک ها می پرید. اگر برای مدت طولانی روی آنها بایستید، برخی از آنها ناپدید می شوند، در حالی که برخی دیگر هنگام پریدن حرکت می کنند، بنابراین باید حدس بزنید که مقصد بعدی آنها کجاست. دشمنانی در هر مرحله وجود دارند که سر راه شما ظاهر می شوند، اینها شامل موجودات خزنده چندش آور و گیاهانی هستند که مقدار بزرگ و زیاد سم را به محیط بیرون می دمند که باید از آنها اجتناب کنید.

در پایان هر فصل یا بخش کلی، یک نبرد رئیس وجود دارد. من اینها را بسیار مشکل یافتم و اینجاست که شما به تمام صبر روباهی خود، یادگیری حملات و تلاش برای نمردن نیاز دارید. خبر خوب این است که اگر در این نبردها شکست بخورید، می‌توانید به خاطر یک سیستم زندگی که هرگز تمام نمی‌شود، دوباره به عقب برگردید و برای یکبار دیگر شانس خود را امتحان کنید. خبر بد این است که اگر در این شرایط به یک محل ذخیره نرسیده باشید، باید کل این بخش را دوباره از اول آغاز کنید که واقعا عذاب آور است.
از نظر بصری، Rise of Fox Hero دنیای کارتونی دلپذیری را برای کشف ارائه می دهد که با زیبایی شناسی خاصی همراه است. اما از آنجایی که هر مرحله محیط متفاوتی را ارائه می دهد، تلاش می کند چیزهای جدیدی را امتحان کند. یک مرحله برفی، یک مرحله کویری و حتی یک مرحله قرون وسطایی. در طول این مراحل، متوجه خواهید شد که دشمنان احساس خوبی دارند، با این حال ممکن است شما آرزوی تغییراتی در انواع دشمنانی را داشته باشید که در مسیر راه تان قرار می گیرند. از نظر صداگذاری، جلوه‌های صوتی سرگرم‌کننده هستند و در هر مرحله آهنگ‌های مختلف پخش می‌شوند. من موسیقی متن را دوست داشتم، به خصوص آهنگ جازی کوچکی که باعث می شد پای خود را به آرام به زمین بکوبید.

بازی Rise of Fox Hero یک پلتفرمر خوب قدیمی و آرکید کلاسیک است که کارهایی را که برای انجام آن باید به خوبی انجام می دهد، با موفقیت تکمیل می کند. دنیای بازی روشن و شاد است، با مقدار بسیار خوبی از مراحل متنوع و چالش. این ویژگی ها کمک می کنند که خرید آن ارزان باشد و بنابراین اگر به دنبال چیزی هستید که به آن توجه کنید، خیلی اشتباه نخواهید کرد. گفتنی است، زمانی که تقریباً نیمه راه را طی کردید، احساس می‌کنید گیم پلی کمی ملایم به نظر می‌رسد، چیزی که فقدان تنوع نیز کمکی به آن نمی‌کند. اما اگر به دنبال چیزی سبک و سرزنده هستید که بتوانید ظرف چند ساعت آن را تمام کنید، Rise of Fox Hero ارزش بررسی دارد.

5

5

مزایا

  • گیم پلی اکشن و پلتفرمینگ سرگرم کننده و دوست داشتنی
  • معماهای کوچک جالب و نبرد با رئیس های آسان
  • قیمت بسیار مناسب
  • زاویه دوربین عالی
  • دنیای رنگارنگ و دلپذیر
معایب

  • گیم پلی پس از مدتی بازی کردن تکراری می شود
  • عدم تنوع در دشمنان

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7.5
داستان - 6.5
موسیقی - 7

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …