خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Guns N’ Runs

نقد و بررسی بازی Guns N’ Runs

بازی Guns N’ Runs عنوانی در سبک پلتفرمر دوبعدی مدرن، اکشن و شوتر است که مکانیک های جدیدی را در بخش گیم پلی خود به کار برده است. این اولین بازی استودیو برزیلی Statera است که در حال حاضر وظیفه توسعه و ساخت بازی مبارزه ای Pocket Bravery را نیز بر عهده دارد. این عنوان شامل هشت شخصیت اصلی است که هر کدام یک روایت داستانی جداگانه دارند و همچنین دارای باس فایت های بسیار هیجان انگیز و 200 چالش مختلف است که در بیشتر موارد شما را غافلگیر می کند. اگر بازی های با گیم پلی به شیوه Contra و Cuphead را دوست دارید، این بازی برای شما مناسب است، چرا که دشواری چالش برانگیز و سرعت دیوانه وار از ویژگی های Guns N’ Runs هستند. در ادامه با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.

در این بازی شما کنترل 8 عضو ماهر متعلق به جوخه Conspiracy را بر عهده می‌گیرید که در آن، زمان عامل اولیه و محدود کننده در نبرد با ارتش ربات های هجومی است. این یک عنوان پلتفرمر سریع با گیم پلی ساده، سختی بالا و محتوای بازشدنی بسیار زیاد است که طی هر مرحله آن، با محدودیت زمان روبرو هستید و در واقع شما زمان کمی برای پاکسازی دشمنان و عبور از هر مرحله دارید، بنابراین علاوه بر دشمنان و موانع، زمان نیز یک حریف جدی محسوب می شود که باید به آن توجه لازم را داشته باشید. به نظرم مکان های ذخیره این بازی سخاوتمندانه نیستند و کمی بیش از حد از یکدیگر فاصله دارند که همین مورد موجب دشوارتر شدن گیم پلی می شود و همچنین به نظر می رسد شما همیشه در حال دویدن با سرعت بالا هستید.
در بازی Guns N’ Runs در مجموع 10 مرحله و 2 باس فایت برای هر مرحله وجود دارد. در مراحلی غیر از باس محدودیت زمانی وجود دارد و اگر تمام دشمنان و اهداف را از بین ببرید و به هدف تعیین شده برسید، احساس بسیار وصف ناشدنی را تجربه می کنید. محدودیت زمانی برخی مراحل آنقدر سخت است که شما را با چالش های زیادی روبرو می کند و مطمئنا برای تازه واردان به سبک پلتفرمر بسیار چالش برانگیز خواهد بود و البته برای پلیرهای هاردکور مناسب است.

یکی از اصلی ترین مکانیزم های بازی قابلیت Dash است که به کمک آن می توانید به طور دائم و با سرعت بالا، میان سکوها و موانع جابجا شوید و در عین حال دشمنان را نیز نابود کنید. سلاح های متنوعی به شما داده شده که یک سپر نیز جزو آنهاست. این بازی دارای لایه‌های سختی است که برای پیشرفت به سطوح بعدی نیاز به مهارت‌های عمیق‌تری دارد.
کنترل‌ها دقیق و پاسخ‌گو هستند، تعداد مراحل بازی بسیار زیاد است، اگر تمام اتاق‌های هر مرحله را در نظر بگیرید، تنوع سلاح‌ها و شخصیت‌ها نکته قابل تاملی است که این بازی تاکید زیادی روی آنها دارد. گیم پلی از ابتدا تا انتها با سرعت ثابتی ادامه می یابد، اما نکات منفی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، عدم تعادل دشواری بین اتاق ها که در آن گاهی اوقات یکی بسیار آسان است و بعدی فوق العاده دقیق و دشوار است. نکته دیگر این است که حتی با وجود تعداد جالبی از سلاح ها، به ندرت از همه آنها استفاده می کنید، زیرا این سلاح ها در هنگام مرگ دور انداخته می شود و به این علت که به تعداد دفعات زیادی می میرید، همه آنها استفاده کمی دارند.

گرافیک و جلوه های بصری بازی ترکیبی زیبا از سبک هنری پیکسلی هستند و عملکرد بسیار خوبی دارند. یکی از نکات مثبتی که در مورد گرافیک باید بگویم این است که بیشتر جلوه های ویژه و انیمیشن ها بسیار خوب انجام شده است، همچنین مراحل دارای ظاهری رنگارنگ و دلنشین هستند که جلوه خاصی به بازی می دهند. بدون شک موسیقی متن یکی از نقاط قوت این بازی محسوب می شود که به خوبی ساخته شده است، چندین آهنگ دارد که در ذهن شما باقی می ماند (نه به این دلیل که ساعت ها در مراحل گیر می کنید) بلکه به دلیل اینکه توسط آهنگساز حرفه ای انجام شده و می توانید آن را به راحتی به خاطر بسپارید.

این بازی شما را به چالش می کشد تا از حرکات و مهارت های شخصیت های خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و البته این کارها را باید در کم ترین زمان ممکن انجام دهید. سطح دشوار بازی بسیار بالاست و اگر از پلیرهای حرفه ای و هاردکور نباشید، مطمئنا در تکمیل برخی مراحل با مشکل روبرو خواهید شد. گرافیک و سبک هنری بازی مناسب بوده و صداگذاری و موسیقی متن آن فوق العاده هستند. اگر به بازی های پلتفرمر با گیم پلی سریع و دشوار علاقه دارید، تجربه بازی Guns N Runs را از دست ندهید، من مشتاقانه منتظر بازی جدید و بعدی این استودیو یعنی عنوان Pocket Bravery هستم و مطمئنا از انجام آن نیز لذت خواهم برد.

5

5

مزایا

  • کنترل‌ها دقیق و پاسخ‌گو هستند
  • تنوع بالای مراحل بازی
  • موسیقی متن فوق العاده هیجان انگیز
  • طراحی عالی باس فایت ها
معایب

  • سطح دشواری بسیار بالا است
  • عدم تعادل دشواری بین مراحل
  • دیالوگ ها و داستان بسیار ملایم و عمومی است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 7.5
موسیقی - 8.5

7.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …