خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Pecaminosa – A Deadly Hand

نقد و بررسی بازی Pecaminosa – A Deadly Hand

در یک دفتر تاریک، یک کارآگاه حرفه ای کم حرف، اسناد یک پرونده مشکوک را بررسی می کند. از آنجایی که او مشروبات الکی زیادی را مصرف می کند، بوی تنباکو یا شراب کهنه می‌دهد و دائما به قاب عکسی که روی میزش قرار دارد و خاطرات گذشته را یادآور می شود، نگاه می کند. عکس گذشته‌ای شیرین‌تر غ، او را از روی میز خودش می‌اندیشد. ما این نوع داستان را بارها در بازیهای کوچک و بزرگ دیده ایم و البته از صمیم قلب آن را دوست داریم. زیرا جذابیت ژانر کلاسیک Noir را یادآور می شود که در طول دهه ها زنده مانده است.

ما اغلب کارآگاه‌ها را به خاطر هوششان و اینکه چگونه می‌توانند پرونده های اجتماعی را زیر سوال ببرند، می‌پرستیم. به همین دلیل است که ما بازی هایی مانند The Wolf Among Us یا Blade Runner را با جنبه سایبرپانک بیشتر دوست داریم. از این رو استودیوی Cereal Games در جدیدترین محصول خود، تمرکز خود را روی این ژانر محبوب گذاشته است و بازی Pecaminosa – A Deadly Hand، یک عنوان اکشن-نقش افرینی که برای PC، PS4، Xbox One و Nintendo Switch توزیع شده است را در دسترس علاقمندان گذاشته است.

Pecaminosa با کلیشه‌ها و قراردادهایی که در اثری از این نوع انتظار داریم و آرزویش را داشتیم، رسالت خود را که یک نامه عاشقانه به کلاسیک‌ترین ژانر نوآر است، به خوبی انجام می‌دهد. ما نقش “John Souza” را بازی می کنیم، یک کارآگاه زبده با گذشته ای تلخ که خود را درگیر یک پرونده پیچیده می یابد. چارلی موسوم به “دو فرشته”، دشمن سابق، از ماوراء به او ظاهر می شود و چون قهرمان ما به دنبال رستگاری است. برای رسیدن به این هدف، لیستی از تمام شرکا را به کارآگاه می دهد و او وظیفه دارد به زندگی آنها پایان دهد.

در سطح روایت داستان، ما همه ویژگی های مورد انتظار و یک محیط بسیار خوب را خواهیم داشت. علاوه بر این، در سطح نقش بندی، ما از چالش‌هایی لذت خواهیم برد که فراتر از ماموریت صرفا «کشتن هدف» است. با این حال، ما دوست داشتیم که این بازی اکشن نقش آفرینی، به جای شرطی کردن بازیکن، تعادل بین امکانات نقش ها را حفظ کند. با آزادی بیشتر و کنترل دقیق تر، این یک بازی عالی برای طرفداران ژانر پلیسی خواهد بود.

گیم پلی بازی Pecaminosa – A Deadly Hand از نمای بالا به پایین دنبال می شود ومبارزان نیز در زمان واقعی انجام می شود. در ابتدا باید با مشت مبارزه کنید، اما در حین بازی سلاح های زیادی در دسترس شما قرار می گیرد. اگر از یک کنترلر استفاده می کنید، مانند تیراندازهای دوقلو معمولی، از چوب آنالوگ مناسب برای هدف گیری و از دکمه های ماشه برای مشت زدن یا شلیک تفنگ خود استفاده می کنید.


عناصر RPG بازی از طریق سیستم ارتقاء سطح، که به عنوان LIFE در بازی شناخته می شود، آشکار می شوند – مخفف شانس، هوش، نیرو و استقامت هستند. اینکه چگونه امتیازات «LIFE» خود را که از تکمیل ماموریت ها وشکست دادن دشمنان به دست می آورید، خرج کنید، به شما بستگی دارد و می تواند تجربه گیم پلی را به طور قابل توجهی تغییر دهد.

از جمله انتقاداتی که نسبت به این بازی دارم، این است که اکشن آن بسیار زیاد بود و عناصر RPG به اندازه کافی در ساختار گیم پلی به کار نرفته است، اما این ترجیح من نویسنده شخصی است، نه یک نقص در طراحی بازی. شاید به این دلیل است که من در بخش اکشن خیلی خوب نیستم، اما متوجه شدم که باس فایت ها به طور تصاعدی سخت تر از مبارزه با چندین اراذل و اوباش معمولی و مانند آن است. بله، در چنین بازی ای باس فایت‌ها باید سخت‌تر باشند، اما من در بهترین تلاش‌هایم توانستم در انتهای نبرد با اندکی سلامتی باقی بمانم. به طور کلی، من یک داستان خوب را به اکشن زیاد ترجیح می دهم.

همچنین من متوجه شدم که بخش داستان تا حدودی کم عمق است، زیرا مواقعی وجود داشت که نقشه من نشان می داد که یک ماموریت در یک منطقه وجود دارد، اما من نتوانستم آن اطلاعات را در برگه داستان خود پیدا کنم. به احتمال زیاد من با قبلا کسی صحبت کرده بودم و به درستی به آنچه گفته شد توجه نکردم و همین موضوع باعث می شود در بخش هایی از بازی سردرگم شوید.

هنگام ایجاد یک اثر Noir محیط بسیار مهم است و Cereal Games از این موضوع کاملا بوده است. با یک هنر پیکسلی که در آن تعریف بیشتر محیط را درپرتره های پیکسلی شخصیت ها می یابیم، خود را در شهری مملو از گناه پیدا می کنیم که به همان اندازه که مضمونی کثیف دارد، زنده نیز می باشد. موسیقی متن، مجموعه‌ای از آهنگ‌های جاز مختلف را شامل می شود و برای اثری که از هویت خود آگاه است، سنگ تمام می‌گذارد، اگرچه برخی از آهنگ‌ها در نهایت تکراری می‌شوند.

در مجموع، بازی Pecaminosa – A Deadly Hand در ژانر خو یک عنوان عالی محسوب می شود، عناصر زیادی را از برخی عناوین هم سبک مشابه جذب می کند و همه آنها را به زیبایی با هنر پیکسلی، تم محوری کارآگاهی و Noir خود پیوند می دهد. ممکن است موسیقی بهترین بخش این بازی باشد، اما ترجیح می دهم جانبدارانه عمل کنم. دیالوگ ها و مقدمه هوشمندانه داستان به گونه ای تنظیم شده است که شما باید به دنبال حتی کوچک ترین سرنخ ها نیز باشید و هیچ چیزی را از قلم نیندازید و تا حد که خواستید، به کاوش بپردازید،

حتی لحظاتی از بازی نیز گاهی شوخ طبعانه رفتار می کنند و یک خنده ساده، غیرقابل انکار بود. برای بازی ای که می توانید به راحتی در یک آخر هفته از آن لذت ببرید و بیشتر شامل بازجویی معمولی از افراد سرسخت و طفره رفتن از ضربات سنگین اوباش ها می شود، ارزش وقت گذاشتن را دارد. Pecaminosa اینجا نیست تا مرزها را بشکند، اما هنوز هم باید طرفداران داستان نوآر را که از گشت و گذار در تاریکی یک شهر منحوس لذت می برند، خوشحال کند.

5

5

مزایا

  • به ژانر Noir احترام بسیاری می گذارد
  • گرافیک هنری پیکسلی خیره کننده
  • باس فایت های چالش برانگیز
  • موسیقی متن فوق العاده ای دارد
معایب

  • بخش های مرتبط با داستان کافی نیستند و عمق کمی دارند
  • در برخی قسمت های گیم پلی، مخصوصا در باس فایت ها می تواند ناامیدکننده باشد
  • کنترل ها چندان دقیق نیستند
  • آزادی عمل زیادی در اختیار مخاطب قرار نمی دهد

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7
داستان - 7
موسیقی - 8

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …