خانه / Reviews / نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی Metamorphosis

بازی Metamorphosis عنوانی جذاب و سرگرم کننده در سبک بازی های ماجراجویی و اکشن اول شخص است که توسط تیم توسعه Ovid Works طراحی و توسط شرکت All In Games برای پلتفرم های Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows منتشر شده است در ادامه می توانید با نقد و بررسی این بازی از تیم نقد و بررسی تخصصی بازی های رایانه ای (IRGReview) همراه باشید.

بازی Metamorphosis در جهانی به اسم کافکا روایت می شود که از کتاب و داستانی با همین نام در روایت بازی اقتباس و استفاده شده است. در بازی بازیکن را برای سه تا پنج ساعت سرگرم می کند. جهان بازی شبیه یک پارک تفریحی مجازی بنظر می رسد که از فضایی حکومتی و قانونی برخوردار شده است که شاهد نیروهایی هستیم که به مردم دستوراتی پیرامون ایجاد و ساخت فضایی امن می دهند. بازی از لحاظ بصری دارای طراحی ها و سبک هنری چشمگیر و خیر کننده ای است و در روایت های آن تنها در جهان بازی که گفته شد روایت نمی شود و شاهد محیط های جذاب و پیچیده دیگری نیز هستیم.

روایت و داستان بازی Metamorphosis از جایی آغاز می شود که کافکا به وکیل خود دستور داده بود که کتابهای منتشر نشده او را نابود کند. اما وکیلش کاملاً حرف او را نادیده می گیرید و کتاب ها را منتشر می کند. تنها جنبه مثبت این قضیه این است که با انتشار کتاب های او جهان دگرگون شد. داستان و روایت های بازی نیز اقتباسی از کتاب های کافکا است.

در گیم پلی بازی Metamorphosis بازیکن نقش شخصیتی به اسم گرگور سانسا را ​​بر عهده دارد. ا یک فروشنده دوره گرد است که با رفیق خود یوسف هکاری می کند. یک روز صبح که گریگور از خواب بیدار می شود به طور ناگهانی تبدیل به یک حشره می شود. او به اندازه حشره کوچکی مانند یک مگس می شود و دنیای پیرامونش برایش غیر باور و عجیب است. او در ابتدا از این جهش یافتن عجیب بسیار وحشت می کند اما به مرور به این فکر می کند تا چگونه خود را به صورت انسان در بیاورد. در نگاه او به عنوان یک حشره همه چیز عجیب و غریب دیده می شود و از حالت واقع گرایانه خود خارج شده است. گریگور در سفر خود با صدها حشره و موجود دیگر آشنا می شود که به نظر می رسد بسیاری از آنها زمانی انسان بوده اند. این موجودات در نهایت گرگور را در مسیری پیچیده به سمت منطقه ای به نام برج هدایت می کنند.

در بازی Metamorphosis بازیکن باید به گرگور کمک کند تا در این ماجراجویی عجیب شکل انسانی اش را به او بازگرداند. روایت های بازی بین فضای واقع گرایانه آپارتمان یوسف و دنیای مخفی حشرات پنهان شده در گوشه و کنار جهان اتفاق می افتد. گرگور اغلب با استفاده از ابزارهای مرموز که به عنوان نیروهایی جادویی و ماوراء الطبیعه ارائه می شوند و او را به سمت مقصد بعدی اش روانه می کنند.

در بخشهای واقع گرایانه گیم پلی بازی Metamorphosis گرگور در تلاش برای رسیدن به هدفش و انجام کارهای مختلف در این راه است که در این ماجراجویی با انسان هایی برخورد می کنند که اندازه ی قول نسبت به گرگور هستند. اغلب این انسان ها با یکدیگر در حال مکالمه هستند که می تواند در پیش برد داستان بازی به بازیکن کمک کند. تنها مکالمات انسان ها نیستند که راهنمایی دهنده گرگور هستند بلکه حشرات و موجوات دیگر بازی نیز با گرگور به طرز عجیبی حرف می زنند و او را هدایت می کنند.

در گیم پلی بازی Metamorphosis بازیکن در محیط ها و مراحل بازی با چالش ها و پازل های متعددی روبه رو است به طوری که بازیکن باید در هریک از محیط ها معماهایی را برای رسیدن به مقصد بعدی خود باید حل کند. گرگور به عنوان یک حشره فقط می تواند با اشیای کوچک به روش های بسیار غیر مستقیم ارتباط برقرار کند. او یک مجموعه حرکت بسیار اساسی دارد که شامل مکانیزم های راه رفتن ، پرش و دویدن است اما در برخی اوقات او به عنوان یک حشره حتی می تواند پرواز نیز کند. گرگور می تواند با راه رفتن بر روی برخی مسیر ها و آیتم ها و تحت تأثیر قرار دادن انواع دستگاه های مکانیکی آنها را دستکاری کند و همچنین می تواند برخی آیتم های کلیدی را جابه جا کند.

در گیم پلی بازی Metamorphosis گرگور در حالتی که به عنوان یک حشره است از مکانیزم های خارق العاده و جذابی نیز برخوردار شده است برای مثال به طور معمول ، او می تواند شیب های تند و مسیر های صعب العبوری که یک انسان نمی تواند دسترسی پیدا کند را طی کند و حتی می تواند به صورت کاملاً عمودی حرکت کند که این مکانیزم به او اجازه می دهد تا به مناطق قبلاً دست نیافتنی برسد که همه ی این مکانیزم ها توسط آیتمی که یک نوع چسب است به راحتی انجام دهد. چسب استفاده محدودی دارد ، بنابراین گرگور باید تصمیم بگیرد که کجا و چه موقع از آن استفاده کند. یک مشکل ساده در مدیریت منابع بازیکنان را مجبور می کند تا مسیرهایی کاملاً هوشمندانه را با ذهن و فکر خود پیدا کنند.

در گیم پلی بازی Metamorphosis بازیکن پس از هربار شکست خوردن به طریق های مختلف از مجازات سنگینی رنج نمی برد و بازی خیلی بخشنده در این زمینه عمل می کند برای مثال هنگام افتادن از ارتفاع یا له شدن بازیکن بلافاصله به آخرین محل ذخیره سزای بازی بر می گردد. سیستم ذخیره بازی به صورت اتوماتیک میزان پیشرفت بازیکن را ذخیره سازی می کند.

بازی Metamorphosis با استفاده از موارد و عناصر حیوانی و تبدیل آنها به یک بازی پر جنب و جوش و سرگرم کننده با مکانیک های واقع گرایانه، در همه جای آن استفاده کرده است. اگرچه این بازی را می توان خیلی زود به اتمام رساند اما داستان و روایت های بازی ، شخصیت پردازی ، دیالوگ ها و طراحی خیر کننده محیط آن ارزش خرید بازی را بسیار بالا می برد. این بازی همچنین دارای معماری و طراحی چشمگیری است که با چند مکانیک ماجراجویی همراه شده است. این بازی جذاب و مهیج را به دوستداران و طرفداران بازی های سبک ماجراجویی پیشنهاد می کنیم.

5

5

مزایا

  • گیم پلی سرگرم کننده و بسیار مهیج
  • داستان عالی
  • دیالوگ ها و شخصیت پردازی خوب
  • گرافیک خوب و چشمگیر
معایب

  • کوتاه بودن گیم پلی
  • موسیقی متن نه چندان خوب
  • باگ های ریز در عملکرد فنی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 7.5
موسیقی - 6.5

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …