خانه / Reviews / نقد و بررسی Man of Medan

نقد و بررسی Man of Medan

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Man of Medan رفتیم. این بازی در سبک بازی های ماجراجویی ترسناک قرار دارد. این بازی توسط شرکت Supermassive Games طراحی و توسط Bandai Namco Games نیز منتشر شده است. این بازی برای پلتفرم های PlayStation 4, Microsoft Windows, IBM PC compatible, Xbox One عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Man of Medan می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای IRG Review همراه باشید.

بازی Man of Medan درمورد بین پنج شخصیت قابل بازی است  که همگی در حال تجربه یک واقعه هستند. بازیکن با تصمیم گیری در مورد آنها و همچنین پاسخ دادن به رویدادهای مختلف سرنوشت نهایی آنها را تعیین می کند. در این بازی 69 مورد احتمالی مختلف وجود دارد که می توانید تجربه کنید. نکته اصلی بازی Man of Medan این است که تصمیمات شما بر نحوه بازی تاثیر گذار است و چگونگی پیشرفت روابط بین شخصیتهای شما و آنچه در طول مسیر کشف و تجربه خواهید کرد تأثیر می گذارد.

در مکالمات و در نکات مهم در بازی Man of Medan غالباً سه گزینه به شما داده می شود که یکی از آنها همیشه گفتن یا انجام کاری نیست. این بازی در داستان خود بسیار متمرکز است هیچ معمای برای حل و یا مبارزه با سیستم تسلط بر خارج از این گزینه ها وجود ندارد.

داستان بازی Man of Medan با درمورد خدمه ای است که برای پرواز با هواپیمای جنگنده غرق نشده از جنگ جهانی دوم آغاز می شود که در نهایت منجر به یک سری اتفاقات می شود که آنها را در یک کشتی رها شده به دام انداخته است. آن کشتی به ظاهر خالی از سکنه است اما اسیر یک باند دزدان دریایی می کند که متقاعد شده اند که کشتی حاوی گنج است. همه چیز در بازی در شب اتفاق می افتد و سکنه کشتی نیز با ارواح و وحشت های مختلف نیز برخورد می کنند.

در بازی Man of Medan اکتشاف و گشت و گذار در محیط بازی نیز وجود دارد به خصوص در مورد بخش بسیار آهسته باز که وزنه های تکراری را کاهش می دهد. در حالی که شما می توانید صحنه های مختلف را مشاهده کنید یا نتایج منحصر به فرد با هر نمایش را تجربه کنید اما هر بار صحنه ها اساساً بدون تغییر خواهند بود که می تواند به سرعت روبرو شود.

در بازی Man of Medan بخش های مختلفی وجود دارد از جمله Shared Story  که در آن دو بازیکن به صورت آنلاین بازی را انجام می دهند و Movie Night که حداکثر پنج بازیکن می توانند بصورت آفلاین با هم بازی کنند. آنها از طریق فصل های متفاوت شخصیت های هر کدام را که در ابتدا به آنها اختصاص داده شده است را می توانند بازی می کنند.

بسیاری از مشکلات بازی Man of Medan هنگام انجام حالت آنلاین است. حالت Shared Story برای کسانی که می خواهند و نفره بازی کنند بهتر است زیرا هر دو به طور همزمان بازی می کنید و همزمان با پخش صحنه های آنها شخصیت های مختلف را کنترل می کنید. سرانجام شما با هر شخصیتی می توانید بازی را پیش ببرید و اغلب مسیرهای شما متفاوت خواهند شد. هنگامی که پنج شخصیت اصلی بعد از پیش نویس اولیه ملاقات می کنند Shared Story بلافاصله تجربه جذاب تری را نسبت به حالت تک نفره ارائه می دهد.

Man of Medan فاقد جذابیتهای پرشور و طاقت فرسای سایر عناوین ترسناک است ، اما هنوز هم یک ماجراجویی ترسناک وحشتناک با عواقبی است که به طور مستقیم با اعمال بازیکن پیوند برقرار می کند.

به طور کلی Man of Medan گیم پلی آن بسته به انتخاب حالت شما سه تا پنج ساعت به پایان می رسد. اما آن ساعت ها احساس داستان پرتحرکی و پر کننده کمی دارند. شمادر گیم پلی بازی در اکثر آن زمان درگیر هستید و دائماً بر آینده داستان تأثیر می گذارید. در نسخه PS4 معمولی دوره های بریدگی قابل ملاحظه ای وجود دارد خصوصاً وقتی شخصیت های زیادی روی صفحه نمایش وجود دارد. به گفته توسعه دهندگان نادر بودن آنها به این معنی است که آنها از تجربه کلی کم نمی کنند.

Man of Medan داستانی درخشان و قانع کننده دارد که با لحظه های وحشتناک همراه شده است. مهمتر از همه  انتخاب های شما دارای اهمیت هستند و تعداد زیادی جمع آوری و نتایج متفاوت بر اساس تصمیمات شما اعامل می شود.

Man of Medan داستان بازی را مانند قطعات  پازل تنظیم می کند تا حتی هواداران سبک بازی های  ترسناک از بین ما بخواهند ببینند که آینده برای کلیت تصاویر سبک بازی های تاریک به طور کلی چیست. هر کاری که آنها درست کردند بسیار خوب انجام دادند اما از نظر کنترل و اشکالات هنوز بخشی از قسمت بهبود Supermassive وجود دارد. Man of Medan فقط یک نگاه اجمالی به یک جهان بالقوه بزرگتر و گسترده تر است.

فضای خنک کننده به اندازه کافی با داستان مختصر و در عین حال مشتاقانه بازی Man of Medan ترکیب شده است که بازیکنان را دعوت می کند تا بارها و بارها از آن را انجام دهند . اما بسیاری از ترس های ساده، کند شدن نیمه مکرر ، و در ابتدا اعضای بازیگران احمقانه به این معنی هستند که نسبت به سایر عناوین کمی عقب تر است. بازی Man of Medan از لحاظ بصری بسیار خوب طراحی شده است. این بازی متاسفانه داستانی ضعیف را بازگو می کند هرچند به اندازه Shared Story با سبک همکاری عالی خود به شما کمک می کند تا چیزهایی را برنامه ریزی کرده و با هم کار کنید تا روایتی را که می خواهید برای گفتن داشته باشید. می توانید جلساتی را با شخص دیگری که بازی را در اختیار شما قرار می دهد ترتیب دهید و کل بازی را با هم بازی کنید این یک تجربه عالی و بسیار سرگرم کننده است.

 

5

5

مزایا

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • داستان عالی
  • طراحی های بصری عالی
معایب

  • موسیقی متن نه چندان خوب
  • باگ های ریز در عملکرد فنی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 8
موسیقی - 7

7.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX

امروز در این پست به بررسی بازی Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX …