خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Last Hope Bunker: Zombie Survival

نقد و بررسی بازی Last Hope Bunker: Zombie Survival

اگر از طرفداران بازیهای زامبی کشی هستید، در این مقاله با نقد و بررسی یک بازی جالب با این مضمون روبرو هستیم. Last Hope Bunker: Zombie Survival یک بازی دیگر است که در تلاش برای مقابله با این تم فرسوده است، اما هیچ چیز جدیدی ارائه نمی دهد. ArtDock به عنوان استودیوی سازنده این بازی، یک محصول بسیار ابتدایی و ارزان ساخته است که ممکن است برای برخی بازیکنان، جذاب باشد اما به هیچ وجه نمی تواند شما را شگفت زده کند.

با توجه به اینکه این بازی با بودجه محدودی ساخته شده، این موضوع را می توان در سراسر آن به خوبی مشاهده کرد، از کات سین های ارائه شده به صورت اسلایدهایی که شبیه تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند گرفته تا داستانی بسیار ساده و غیر جذاب و مکانیک های گیم پلی بسیار محدود. با این حال در صورت پذیرش این حقیقت که توسعه دهندگان بودجه کمی در اختیار داشتند، بازی Last Hope Bunker می تواند انتظارات شما را به خوبی برآورده کند.

در داستان این بازی، ما سرنوشت John را دنبال می‌کنیم که پس از انفجار در پناهگاهی بیدار می‌شود و هدف اصلی او یافتن ناامیدانه خانواده‌اش در دنیایی است که توسط زامبی‌ها احاطه شده است. این روایت داستان چندان قوی نیست و حتی دیالوگ های بین چند شخصیت کاملا غیرواضح و خسته کننده هستند. خوشبختانه، این موارد نادر است، بنابراین چیز زیادی از گیم پلی کم نمی کنند. متأسفانه، خود گیم پلی به طور شگفت انگیزی خیلی جالب نیست، اما ممکن است علاقه مندان خود را پیدا کند.

از لحاظ گیم پلی، Last Hope Bunker: Zombie Survival در درجه اول یک تیراندازی از بالا به پایین است که در آن امواج متوالی مردگان را نابود می کنیم. تیراندازی به خودی خود بسیار لذت بخش است، اگرچه به سرعت تکراری و گاهی خسته کننده می شود. اغلب در بازی با مکان هایی مواجه می شویم که بی وقفه زامبی ها را تولید و منتشر می کنند، بنابراین ابتدا باید آنها را از بین برد. اما مشکل اینجاست که مهمات کمیاب است، بنابراین در بین نبردها، لازم است محفظه های متعددی را جستجو کنید که ممکن است خشاب ها و مواد اضافی را برای ساخت اقلام جدید در خود پنهان کرده باشند.


در روند بازی به تعداد دفعات زیادی از مخفی کاری استفاده می کنید که مکانیزم بسیار ساده شده ای دارد. در مورد حملات با سلاح سرد می توان گفت آنها عملکرد متوسطی دارند – کوبیدن یک دشمن مستلزم چندین حمله است و برای دفاع، شما فقط یک جاخالی دارید. اما هنگام رویارویی با چندین دشمن استفاده از این نوع حمله کاملا بی فایده است.

مهمات محدود با فیلترهای جلوگیری از عفونت تکمیل می شود که هر سه دقیقه یکبار باید تعویض شوند. من فکر می‌کنم توسعه‌دهندگان می‌توانستند گیم‌پلی را متعادل‌تر کنند، زیرا عمق زیادی وجود ندارد و عناصر بقا بیشتر آزاردهنده هستند تا اینکه بخواهند در مخاطب انگیزه ایجاد کنند و احساس می کنم به اجبار شما را به استفاده از آنها تحمیل می کند.

یک پناهگاه وجود دارد که در آن اقلام ضروری، مهمات، سلاح های جدید یا دارو تولید می کنیم. با پیشرفت داستان، شخصیت‌های بیشتری به آن‌ها ملحق می‌شوند، اما دیالوگ‌های آن‌ها فقط برای نادیده گرفتن هستند و اغلب تمایلی ندارید آنها را بخوانید. به طور کلی اکشن بازی Last Hope Bunker: Zombie Survival در مکان های نسبتاً باز و به هم پیوسته با اندازه متوسط اتفاق می افتد.

ما همیشه هدفی داریم که روی نقشه کوچک مشخص شده است، اما هیچ چیز مانع از آن نمی شود که جهان را به طور کامل کاوش کنیم. به‌خصوص اینکه پاداش‌دهنده نیست، زیرا بیشتر با مواد ساخت‌وساز بیشتری مواجه می‌شویم و در طول مسیر، آنچه را که ممکن است به دست آورده‌ایم هدر دهیم. من کل بازی را در کمتر از شش ساعت به پایان رساندم، اما جالب اینجاست طی این مدت، هر گوشه نقشه را کاوش نکردم.

در نهایت اینکه بازی دارای یک جلوه های بصری بسیار خوب است، به خصوص برای چنین بازی مستقل کوچکی. می توان از این واقعیت انتقاد کرد که مکان ها بسیار متنوع نیستند و اغلب از یک بلوک ساخته شده اند، اما در کل، بد نیست. صفحه نمایش اغلب چیزهای زیادی دارد که در افت عملکرد دستگاه های کم قدرت به خوبی منعکس می شود. با اینکه در طول بازی خودم گهگاه افت های جزئی داشتیم، اما در کل گیم پلی بازی بسیار پایدار بود.

در پایان مقاله باید پرسید که آیا با این قیمت پایین، معایب زیاد بازی Last Hope Bunker: Zombie Survival تا این حد قابل توجه است یا خیر. من نمی گویم که دائماً در بازی در حال تقلا بودم، زیرا مکانیک های اصلی تا حدی زیادی عمق گیم پلی را ارائه می دهند و در کل، کاملاً بهینه است. با این وجود این یک بازی هیجان‌انگیز نیست، اما اگر بپذیرید توسط یک توسعه دهنده مستقل کوچک ساخته شده، می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد، همانطور که توسط نقدهای بسیار مثبت بازیکنان در Steam تأیید شده است. من شخصا متاسفم که توسعه دهندگان حالت تعاونی را اضافه نکرده اند، زیرا Last Hope Bunker از آن سود زیادی می برد. در مجموع اگر بتوانید یکنواختی را تحمل کنید و انتظار معجزه در گیم پلی را نداشته باشید، ممکن است این بازی برای شما جذاب باشد.

5

5

مزایا

  • تیراندازی بسیار لذت بخش است و حس خوبی به شما می دهد
  • 6 ساعت گیم پلی را با قیمت بسیار پایینی ارائه می دهد
  • بهینه سازی بسیار خوبی دارد
  • جزئیات گرافیکی قابل قبولی دارد
معایب

  • روایت داستانی حالتی کسالت آور دارد
  • گیم پلی پس از مدتی تکراری می شود
  • به نظر می رسد با اجبار خاصی از عناصر سبک بقا استفاده می کند
  • مخفی کاری و مبارزات با سلاح های سرد واقعا بیهوده اند
  • مشکلات متعددی در زمینه تعادل گیم پلی وجود دارد
  • فاقد هر گونه حالت همکاری چندنفره یا Co-op است

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 5.5
داستان - 5.5
موسیقی - 6

6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …