خانه / Reviews / نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری نوستالژی و داستانی قابل قبول دانست و برای مدتی در آن سرگرم شد. بازی برای پلتفرم Nintendo Switch و همچنین سیستم عامل های iOS و Windows منتشر و در دسترس قرار دارد.

راستش را بخواهید من عاشق اینگونه جلوه های بصری هستم. گرافیک بازی یاد آور کارتون ها و انیمیشن های دهه های 90 میلادی است. طراحی های بازی لذت بخش و چشم نواز است. تونع رنگ در آن ها به شدت حس میشود و شما را به هیچ وجه خسته نخواهد کرد. جلوه های بازی بیشتر از هنری بودن به کارتونی بودن شبهات داشته و حس و حال خوبیی را به بازیکن منتقل میکند. مکانیزم های حرکتی نیز در آن ها خوب کار شده و آن چنان غیر واقعی به نظر نخواهد رسید. جزییات بازی نیز تا حد قابل قبولی و راضی کننده ای بالا می باشد. در معما ها و پازل های بازی شما با تعداد زیادی از وسایل و جزییات کار شده مواجه هستید و این خودش هم لذت و هم درجه سختی بازی را در سطح خوبی نگه خواهد داشت. کیفیت طراحی و بخصوص بافت های بازی نیز خوب است.

جلوه های گرافیکی و طراحی بازی بسیار نوستالژی و کلاسیک است. اغلب قسمت های آن خوب کار شده و یک تجربه لذت بخش را به مخاطب از نظر گرافیکی ارائه خواهد داد.

گیم پلی بازی اما کمی ناهموار است. پستی و بلندی های زیادی را در خود جای داده و در برخی اوقات شما را اذیت میکند. پازل ها و معما های بازی از نظر تنوع بسیار خوب هستند. شما به عنوان کاپیتان براو بازی را شروع کرده و به دنبال جست و جوی حقیقت پشت درگیری ها و آدم ربایی های بازی هستید. همچنین پس از مدت کوتاهی شخصیت های قابل بازی دیگری نیز به شما اضافه خواهند شد. یک ربات به نام Row Boat و یک زن مرموز به نام Luna. شما باید با حل معما ها و پازل های بازی به دنبال سرنخ هایی در آن گشته و به حقیقت دست پیدا کنید. سیستم بازی پیچیده نیست و فرایند نقطه و کلیک در بازی آن را بسیار راحت و قابل بازی نشان می دهد. شما باید از هوش خود در بازی برای حل این معما ها و ترکیب برخی وسایل با یک دیگر استفاده کنید. البته این برای تمامی قسمت های بازی قابل استفاده نیست و همین هم یکی از جنبه های منفی گیم پلی بازی به حساب خواهد آمد. در برخی پازل ها به جای استفاده از هوش و دقت خود باید به گزینه های شانسی اکتفا کنید چون برخی از پازل ها جواب ها و راه حل های غیر منطقی داشته که با عقل جور در نخواهند آمد. بازی دور روش کژوال و هاردکور داشته و شما باید در ابتدای شروع خود درجه شختی آن را تعیین کنید. در روش کژوال بازی کمک ها و راهنمایی های زیادی را در قسمت های مختلف به بازیکن کرده و شما را به هیچ وجه تنها نمیگذارد اما در قسمت هاردکور بازی بی رحم تر بوده و شما باید به تنهایی پا به دنیای بازی بگذارید.

گیم پلی بازی با وجود برخی مشکلات هنوز هم یک تجربه لذت بخش را به مخاطب داده و شما را با دو شخصیت دیگر به دنبال کشف راز های بازی خواهد فرستاد.

بازی پتانسیل های زیادی برای بهتر شدن را دارا بود اما همچنان یک بازی خوب و سرگرم کننده در این سبک و ژانر شناخته میشود. جلوه های گرافیکی بازی بسیار خوش ساخت و نوستالژی هستند و شما را ذوق زده خواهند کرد. از طرفی داستان کارآگاهی بازی شما را بیشتر از قبل درگیر فضای آن خواهد کرد. مشکلاتی در قسمت گیم پلی و حل معما ها دیده میشود. برخی اوقات نیز به شدت آزار دهنده خواهند بود اما در کل تجربه اصلی بازی خوب و قابل قبول است. بازی بخاطر سبک و ژانری که دارد شاید عنوانی نباشد که بتوان آن را چندین بار بازی کرد ولی برای یک تجربه کوتاه مدت و متفاوت خوب و قابل قبول است.

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب و نوستالژیک
  • داستان قابل قبول
  • وجود سه شخصیت
معایب

  • معما های غیر منطقی
  • سیستم کژوال بسیار ساده و هاردکور سخت است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7
داستان - 7
موسیقی - 6.5

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …