خانه / Reviews / نقد و بررسی Ikenfell

نقد و بررسی Ikenfell

بازی Ikenfell عنوانی جذاب و سرگرم کننده در سبک بازی های اکشن و نقش آفرینی است که توسط تیم توسعه Happy Ray Games طراحی و توسط شرکت های Humble Bundle, Humble Games برای پلتفرم های Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, macOS نیز منتشر شده است در ادامه می توانید با نقد و بررسی این بازی از تیم نقد و بررسی تخصصی بازی های رایانه ای (IRGReview) همراه باشید.

در داستان بازی Ikenfell بازیکن نقش دختری به نام ماریت را برعهده دارد. مریت و خواهرش دو خواهر نوجوان هستند. رایت بازی از جایی آغاز می شود که یک روز ماریت خواهرش سافینا را گم می کند و طبق گفته یک جادوگر او آخرین بار در مدرسه جادوییشان دیده شده است. در حین پیدا کردن خواهرش در میابد که از قدرت های عجیبی برخوردار است و می تواند طلسم آتش ایجاد کند. بازیکن در طول گیم پلی بازی و پیشرفت در طول بازی با شخصیت های جذاب و دوستداشتنی دیگری نیز مواجه می شود که می تواند در پیدا رکدن خواهر ماریت به او کمک کنند. روایت ها و اتفاقات بازی حول محور و اطراف مدرسه و داخل آن ارائه می شود که این مدرسه از بخش های گسترده و بسیار پر جزئیاتی برخوردار است یک مدرسه مانند مدرسه هاگوارتز در سری فیلم های هری پاتر است.

در گیم پلی بازی Ikenfell بازیکن با دشمنان متعددی رو به رو خواهد شد که هریک از آنها دارای الگوهای رفتاری ، حملات و ظاهر بصری متفاویت نسبت به یکدیگر دارند. در برخی مواقع دشمنان هنگام عبور ماریت از محیط های مختلف سعی در حمله ناگهانی دارند که می توان آن را با حملات مختلف و یا حتی فرار کردن جلوگیری کرد زیرا ماریت از سرعت خوبی برای دویدن برخوردار است. هنگام نبرد با دشمنان بازی سیستم مخصوص نبرد را در اختیار بازیکن قرار می دهد که مبتنی بر نوبت ارائه می شود و بازیکن باید در مواقعی خاص به دشمنان خود ضربه بزند. متاسفانه این سیستم به در فضا گیری و قررا گرفتن در موقعیت مناسب برای حمله به دشمنان ماریت را در فضایی تنگ قرار می دهد که نمی توان به درستی به آنها ضربه زد و آنها را شکست داد. همچنین همانطور که پیش تر گفته شد از انجا که مبارزات مبتنی بر نوبت هستند لذا زمان بندی درست برای از بین بردن دشمنان بسیار مهم است و بازیکن باید به آن بیشترین توجه را داشته باشد و در صورتی که اشتباه کوچکی انجام دهد ممکن است ماریت به کام مرگ کشانده شود و یا میزان زیادی از سلامتی اش را از دست بدهد. خوشبختانه زمان مناسبی که بازیکن باید به دشمنان حملاتشان را پاسخ دهد و ضربه بزند در یک دایره نشان داده می شود.

در گیم پلی بازی Ikenfell هریک از مهارت ها و حملاتی که دشمنان و یا حتی افراد گروه ماریت در مبارزات استفاده می کنند نسبت به یکدیگر در الگوهای رفتاری ، زمان بندی و میزان آسیب رساندن متفاوت هستند. برخی از آنها از طراحی به خصوصی برخوردار هستند و ممکن است مدتی طول بکشد تا زمان مناسب برای زدن ضربه درست در زمان مناسب توسط بازیکن اجرا شود. بازیکنان نسبت به مناطق و دشمنانی که پیش رویشان قرار می گیرند می توانند از مهارت های خاصی که متناسب با آنها ارائه شده است ، استفاده کنند.

در بازی Ikenfell مراحل آن بسته به دشمنان و مهارت هایی که بازیکن استفاده می کنند می توانند طولانی و یا کوتاه باشند زیرا مهارت های استفاده شده از زمان بندی های مختلفی برخوردار هستند. همچنین بازیکنان می توانند در برخی از مراحل که با دشمنان رو به رو می شوند می توانند به جای حمله به آنها از مبارزات بپرهیزند و با سرعت از آنجا متواری شوند. برای شکست دشمنان همچنین آیتم ها و سلاح های متعددی در مراحل بازی ارائه شده است که هریک از آنها دارای میزان قدرت ، نوع حملات ، کمیابی و یا معمولی بودن و سرعت حمله های متفاوتی برخوردار هستند.

همچنین در گیم پلی بازی Ikenfell در برخی محیط ها و مراحل آن چندین معما وجود دارد که حل آنها برای پیشرفت در سطح بازی بسیار مهم و اساسی است. معماهای بازی در ابتدا ساده هستند و به مرور چاش برانگیزتر و سختتر می شوند. یکی از نقاط قوت و برجسته بازی نحوه روایت داستان آن است که بخشی از این ویژگی بزرگ مربوط به بلورهای حافظه است که هریک از اعضای گروه ماریت در بردارند که اتفاقات رخ داده در گذشته را به صورت فلش بک و یک کات سین به بازیکن نشان می دهد.

بازی Ikenfell از لحاظ بصری و گرافیک دارای سبک هنری پیکسلی و جلوه های بصری بسیار ساده و پیش پا افتاده ای است و بنظر می رسد در طراحی آن از بازی های قدیمی دهه 90 الگوبرداری شده است. خوشبختانه توسعه دهنده بازی در زمینه شخصیت پردازی و محیط ها عملکرد خوبی داسته است به طوری که در بازی هریک از شخصیت های آن اعم از کاراکتر اصلی ، دشمنان ، دوستان ، NPC ها و باس فایت ها همگی با طرح های به خصوصی طراحی شده اند و نسبت به یکدیگر متفاوت هستند. یکی از نقاط قوت دیگر بازی موسیقی متن و صداگذاری آن است که از طراحی خوب  و قابل قبولی برخوردار شده و کاملا با اتمسفر و جو بازی همگام سازی شده است.

بازی Ikenfell به طور کلی دارای از داستانی جذاب و مهیج برخوردار است و در زمینه شخصیت پردازی بسیار خوب عمل کرده به طوری که شاهد کاراکتر های دوستداشتنی و فراموش ندنی بسیاری هستیم. این بازی همچنین دارای یک سیستم نبرد سرگرم کننده و جذاب استکه از مکانیزم های مختلفی تشکیل شده است. این بازی جذاب و مهیج را به دوستداران و طرفداران بازی های سبک اکشن نقش آفرینی تاکتیکی پیشنهاد می کنیم.

5

5

مزایا

  • گیم پلی سرگرم کننده و روان
  • داستان خوب
  • شخصیت پردازی عالی
  • موسیقی متن و صداگذاری خوب
معایب

  • گرافیک سطح پایین
  • کوتاه بودن گیم پلی بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 5.5
گیم پلی - 7.5
داستان - 8
موسیقی - 8.5

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …