خانه / Reviews / نقد و بررسی GreedFall

نقد و بررسی GreedFall

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب GreedFall رفتیم. این بازی در سبک بازی های اکشن RPG و نقش آفرینی قرار دارد. این بازی توسط شرکت Spiders طراحی و توسط Focus Home Interactive نیز منتشر شده است. این عنوان جذاب برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows نیز عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی GreedFall می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای IRG Review همراه باشید.

بازی GreedFall از آن دسته از عناوینی است که دارای مهمترین و به راحتی قابل توجه ترین پیشرفت را می توان در اندازه مناطق قابل پخش آن مشاهده کرد. در این بازی جذاب شهرهای مختلف به اندازه ی واقعی شان بنظر می رسند و می توان در مورد محیط ها نیز همین حرف را زد. این عملکرد عالی کمک بزرگی می کند تا به بازیکن اجازه دهید باور کند که در مکان های واقعی به تجربه بازی می پردازد و نه چیزی که بدیهی است فقط در یک بازی ویدیویی ممکن است وجود داشته باشد.

در گیم پلی بازی GreedFall یک چرخه روز و شب وجود دارد اما متاسفانه در زمینه آب و هوایی در طراحی خود دقیق نیست و شخصیت های بازی با روشی نسبتاً باورپذیر در شهرها پرسه می زنند و به طور کلی از طراحی بسیار جذاب و چشمگیری برخوردار هستند و شما نیز می توانید با آنها تعامل داشته باشید. نه تنها آنها به صورت یکسان وارد ساختمان ها نمی شوند بلکه همیشه آنها را در همان مکان ها خواهید یافت مگر اینکه به آنها ملزم شود که در جای دیگری واقع شوند.

تقریباً هریک از بازی های سبک نقش آفرینی فانتزی  مبتنی بر قرون وسطایی دوران آن طراحی شده است اما بازی جذاب GreedFall در جهانی قرار دارد که ظاهراً با الهام از قرن هفدهم اروپا ساخته شده است. بازیکنان در ابتدا گیم پلی بازی می توانند جنسیت شخصیت خود را انتخاب کنند و او را نیز شخصی سازی کنند. داستان بازی از آنجایی آغاز می شود که آنها کنترل شخصیتی به نام De Sardet را در دست می گیرند که به عنوان میراث جماعت بازرگانان نیز شناخته می شوند آنها ملتی هستند که در ادامه جنگ بین بی طرف است و نقشی در جناح های مختلف ندارند. مردم در همه این جناح ها از یک بیماری غیرقابل درمان به نام Malichor رنج می برند. با کشف  یک جزیره مرموز به نام Teer Fradee که مملو است از بومیان دارای فن جادوگری و گیاهان و جانورانی که توسط کسی از دنیای خارج از دنیای آنها دیده نشده است. سپس De Sardet سفر دریایی خود را به این جزیره ناشناخته شروع می کند تا راه درمانی برای آن مریضی کشنده پیدا کند و مردم را نجات دهد.

بازی GreedFall یکی از ویژگی های جذابی که دارد این است که به خوبی با تم های حساسی که در معرض خطر جنجالی قرار می گیرند، مانند استعمار و بهره برداری از طبیعت که بسیار جذاب و چشمگیر است. هرچند که همه چیز به اندازه یک روایت پیچیده و باورپذیر برای بازیکنان گیج کننده نیست. در واقع ارائه خطی بازی در میان نکات برجسته آن است و شامل پنج فرد ختلاف است که فقط دو نفر از آنها می توانند بطور همزمان قابل استفاده باشند که گروه De Sardet را نیز تشکیل می دهند. همچنین هر یک از آنها دارای یک داستان پشت پرده جالب است که می توان از طریق جستجوی شخصی آنها را یاد گرفت و باید در نظر بگیرید اگر می خواهید در هنگام انتخاب در کنار آنها باشید در طول انواع جستجوها هریک از انها دارای تصمیمات متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند . به طوری که اگر رابطه با یک همراه صمیمی تر شود شما حتی می توانید از عاشقانه ها به آنها بگویید.

در بازی GreedFall قابلیت ساختن آیتم ها بیشتر به تقویت تجهیزات موجود شما اختصاص دارد. مانند هر بازی RPG دیگر بازیکنان قبل از انجام دادن اکتشاف در جهان بازی می توانند منابع لازم را جمع آوری کنند و آیتم هایی را بسازند.

در بازی GreedFall خوشبختانه ارتقاء شخصیت اصلی بازی به طور مؤثر آزاد است که در هر بازی با سبک RPG فوق العاده بنظر می رسد. در حالی که در ابتدا بازی از شما می خواهد بین کلاس های استاندارد میان جنگجو ، فنی، سحر و جادو یکی را انتخاب کنید که پس از آن آزادی کاملی برای باز کردن مهارت ها، ویژگی ها و استعدادها به دلخواه خود داشته باشید و بدین ترتیب سبک بازی خود را بسازید و با آن در گیم پلی بازی GreedFall ادامه دهید. همچنین امکان تنظیم مجدد همه آن کلاس ها نیز وجود دارد اما به شرط آن که  کریستال داشته باشید در صورت داشتان آن اگر در هر نقطه از بازی احساس نارضایتی از کلاس خود می کنید، می توانید را تغییر می دهید. فراتر از ویژگی های از پیش تعیین شده  کلاس هایی مانند Warrior و Magic برای کسانی که علاقه مند به راههای کمتر متعارف برای مبارزه با دشمنان هستند فنی وجود دارد که روی سلاح های گرم متمرکز شده است که بسیار قدرتمند هستند اما برای بارگیری مجدد مهمات و به دام انداختن نیاز به کمی زمان دارند.

در بازی GreedFall متاسفانه در بخش Attribute Points نقص مهمی به چشم می خورد. در گیم پلی بازی اگر مناطق و محیط های مختلفی را اکتشاف و جستجو کنید مهارت های Altars زیادی وجود دارد که هر یک از آنها مهارت جدیدی را به کاراکتر اصلی بازی اضافه می کنند. تنها در هر چند سطح یک امتیاز را کسب خواهید کرد و متاسفانه هیچ سطح دیگری برای ارتقاء مهارت خود ندارید. این امتیازات به معنای بهبود ویژگی ها و توانایی های کاراکتر بازی است. نقصی که در این بخش وجود دارد و آن را آزاردهنده می کند این است که  توسعه دهندگان این بازی تصمیم گرفتند ویژگی ها را به بهترین تجهیزات را در هر دسته قرار دهند.

به عبارت دیگر ، اگر یک شخصیت جک از همه معیارهای تجاری ایجاد کرده اید که به عنوان مثال یک کاربر دعوا و یک کاربر جادویی است ، در نتیجه مجبور هستید نقاط را در ویژگی هایی مانند Strength پخش کنید ، و دیگر هرگز قادر نخواهید بود که این لباس را بپوشید. بهترین سلاح های غوغا یا حلقه های جادویی به دلیل نداشتن شرایط لازم لازم. این امر فقط با اعطای امتیازهای بیشتر در بیشتر اوقات می تواند رفع شود و من انتظار دارم که این ممکن است نوعی بازخورد باشد که عناصر عنکبوتی پس از پایان بازی مقدار زیادی کسب می کنند. امیدوارم وصله ای این مسئله پیشرفت را متعادل کند.

GreedFall از لحاظ عمکرد فنی بسیار خوب و روان به نظر می رسد. در گیم پلی بازی همه چیز از شهرها گرفته تا محیط ها و چهره های شخصیت ها به اندازه کافی به لطف آثار هنری به اندازه کافی پر جزئیات و دقیق طراحی شده اند. برای مثال انیمیشن های طراحی شده صورت کاراکتر های بازی به خصوص در عنوانی با بودجه نسبتاً کم قابل توجه بنظر می رسد و همین مسئله را می توان در مورد صداگذاری نیز گفت که عملکرد فوق العاده ای دارد اما در زمینه موسیقی متن متاسفانه توسعه دهندگان توجه زیادی نداشته اند.

GreedFall بهترین بازی ساخته شده توسط توسعه دهنده اش است و عنوانی بسیار جذاب و سرگرم کننده در RPG است. اگرچه در بعضی از مناطق بدون نقص نیست اما دارای طرح داستان و شخصیت پردازی عالی است که با گیم پلی و سبک مبارزات بسیار فوق العاده ای همراه شده است.

5

5

مزایا

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • داستان جذاب و قوی
  • گرافیک چشمگیر و پر جزئیات
  • صداگذاری قوی
معایب

  • موسیقی متن نه چندان خوب
  • باگ های ریز در عملکرد فنی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 7.5
موسیقی - 7

7.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …