خانه / Reviews / نقد و بررسی Fledgling Heroes

نقد و بررسی Fledgling Heroes

سلام به همراهان عزیزو همیشگی خوب وب سایت IRG Review امروز همراه شما هستیم تا بازی جالب و هنری Fledgling Heroes مورد نقد و بررسی قرار بدیم.

این بازی در تاریخ 7 اکتبر 2019 به دست شرکت subtle boom pty. ltd طراحی و منتشر شد.این بازی هم اکنون برای پلتفرم Nintendo switch و سیستم عامل MAC OS در دسترس و قابل خریداری است.

شما در این بازی قرار است وارد یک طراحی بسیار هنری زیبا در دنیای دو بعدی پرواز کنید ، چرا که شما در این بازی پرندگان رنا رنگی هستید که با هدف جنگیدن با مارمولک های عجیب و بد جنس گیم لی را می چرخانید ، پس باید خودتان را برای یک تجربه ی کاملا متفاوت آماده کنید و یک تجربه ی لذت بخش را برای خودتان رقم بزنید.

بازی داستان آن چنانی ندارد و تقریبا میتوان گفت تمامی بازی حول محور گیم پلی می چرخد و گیم پلی است که به داستان تبدیل شده است و میتواند شما را شگفت زده کند ، خب در این بازی شما در هر مرحله با مارمولک هایی مقابله می کنید و در آخر مرحله اگر سربلند بیرون آمدید و توانسته بودید طبق استاندارد بازی خوب پیش بروید بازی به عنوان گیفت و امتیاز پر هایی را به شما میدهد پر های رنگی که به عنوان امتیاز در نظر گرفته شده است نشان دهنده ی این است که تا چه حد بازی شما خوب بوده است و در آخر این پر ها هستند که در انتهای بازی ، بازی را برای شما رقم میزند.

اگر قصد بازی کردن یک بازی طولانی دارید باید بگویم بازی Fledgling Heroes مناسب شما است و جالب این است که بااین که گیم پلی طولانی و نا متناهی دارد هیچ گاه خسته کننده و تکراری نمیشود ، مراحل زیاد و طولانی هستند و بازی تا حد زیادی ساده برگذار می شود و این دلیل اصلی جذابیت این بازی است ، در بازی شما یک پرنده هستید که با مارمولک ها مبارزه می کند احتمالا وقتی میگویم مبارزه ی پرنده در دنیای گیم شما یاد یک واکنش کند و آهسته می افتید که باید بگویم که اصلا این جوری نیست تمامی حرکات پرندگان با سرعت است و حتی گاهی آنقدر زیاد است که شما را دچار خطاهایی در واکنش می کند.

در گیم پلی بازی به دلیل این که مراحل مختلف و متنوع باشند نقشه ی بازی از سر تا سر جهان است و چیز بسیار زیبایی که در آن وجود دارد این است که شما برای هر مکان از پرنده ی خاص و مختلفی استفاده می کنید و بازی را پیش می برید مثلا در مناطق سرد سیر شاهین و یا عقاب هستید ریا، که به نظرم این قسمت برای اطلاعات عمومی هم خوب است چرا که شما دیگر می دانید در کدام کشور و در چه جاهایی چه پرنده هایی زندگی می کنند که من نام تمامی این کار ها را دقت فراوان به جزئیات می گذارم و از گذراندن تک تک مرحله ها با این پرنده های زیبا و مختلف بسیار لذت می بردم به خاطر این که من در بازی اجازه داشتم که پنگوئن شوم و زیر دریا شنا کنم یک جغد شوم و به صورت خاصی پرواز نم و از این مکان های زیبا به صورت دو بعدی لذت ببرم.

شما در بازی اگر یک دکمه را فشار دهید پرندیتان به به پرواز در می آید و شناور میشود و شما میتوانید آن را کنترل کنید ، اگر در زیر آب باشید و یک دکمه را فشار دهید به سطح اب می آیید ، اگر دکمه را چندین بار پی در پی فشار دهید اوج میگیرید و پرواز در بالا ترین سطح خود است. شما در بازی با توجه به این که با جانورانی مبارزه می کنید نیاز است که سلامتی و یا Health داشته باشید که اکثرا به تعداد زیادی در بازی وجود دارد و شما به راحتی میتونید آن ها را به دست بیاورید ، بالا تر به شما گفتم که بازی گیم پلی ساده ای دارد ولی این به این معنی نیست که شما در طول بازی نمیمیرید و نا میرا هستید ، ممکن است که کم پیش بیاید اما غیر ممکن نیست ، شما اگر در بازی جانتان را از دست بدهید به آخرین ایستگاه بر می گردید یعنی به جایی که بازی برای آخرین بار سیو و ذخیره شده است ، اما نگران نباشید سرعت گیم پلی خوب است و شما اگر جانتان را از دست بدهید به زودی به همان قسمت میرسید.

ین بازی به سه دنیای مختلف تقسیم می شود که مضامین آن در اطراف یک اقیانوس پر از دزدان دریایی ، یک قلعه جادویی و یک ویرانه جنگل های زیبا است. در هر جهان ، بازیکنان با استفاده از نقشه هایی که از فرمول قدیمی ماریو استفاده می کنند بازی را پیش میبرند شاید یکی از دلایالی که این بازی انقدر پر طرفدار شد این بود که تا حدی گیم پلی شبیه به سوپر ماریو دارد ولی هنری تر ساخته شده است.

در بازی سطح ها و دروازه هایی وجود دارند که بری باز کردن آن ها شما نیاز به پر طلایی دارید و شما این پر های طلایی را باید در طول بازی به دست بیاورید تا در این مراحل که نیاز به پر های طلایی دارید این دروازه ها را به سمت سطح های جدید باز کنید و این گیم پلی طولانی را ادامه دهید ، در بازی به دلیل این که هیجان وجود داشته باشد و بازی کن را به وجد بیاورد ، طراحان در بازی باس ها و غول هایی گذاشته اند تا بازی کمی چالش رانگیز تر شود و هیجان حفظ شود.

همینجور که گفتم گیم پلی بازی بسیار طولانی است با این که مراحل خسته کننده نیستند اما شما گاهی فکر می کنید که بیهوده بازی را کش می دهند و شما را وادار به دویدن زیاد می کند و من با خودم میگفتم ک تموم شو دیگه. اما در کل هیچگاه به طوری خسته نشدم که دستگاه را خاموش کنم و بروم سراغ کار دیگر بلکه شما میتوانید کمی صبوری کنید تا بازی را پیش ببرید و از آن لذت ببرید.

در مورد گرافیک و قسمت بصری بازی باید به شما بگویم که بهترین قسمت بازی است ، تمامی پرندگان به زیبایی و جزئیات تمام طراحی شده اند و در انتخاب رنگ بسیار ظریف و زیبا عمل کرده اند و رنگ ها بسیار درخشان هستند و به بهتربن شکل طراحی شده اند ، طراحی مکان ها و لوکیشن ها بسیار زیبا هستند و من به شخصه بسیار آن ها را دوست داشتم به دلیل این که بسیار رنگی هستند و من را بسیار شگفت زده کردند شما در بازی در مراحلی از جمله مکان های سرد و برفی ، جنگل های استوایی و منظق گرم بازی را چیش میبرید و باور کنید که با این که بازی به صورت دو بعدی طراحی شده است بسیار زیبا و با جزئیات هستند و من مدام با خودم میگفتم : خدایا چطور این ها را طراحی کرده اند و مدام آن ها را تحسین می کردم.

در قسمت موسیقی بازی باید بگویم که مانند دیگر بخش های این بازی بی نقص و عالی نیست و بسیار یک دست است هر چند در چندین مرحله ی اول موسیقی بسیار دوستداشتنی است اما هر چه بیشتر که در بازی پیش میروید میبینید که موسیقی تکراری است و تا اندازه ای گیفیت را از دست می دهد ، صدای پرنده ها کمی عجیب است و من را کمی ناراحت و نا امید کرد و صدا ها را با مستند ها مقایسه می کردم که واقعا بسیار خوب نبود و از واقعیت کمی دور شده بود ، صدا ها بی کیفیت بودند و واضح نبودند ولی با تصویر مچ بودند.

در کل این بازی یک بازی در ژانر اکشن است که به صورت کاملا هنری طراحی شده و به نظرم اگر شرکت subtle boom pty. ltd سعی کند که این بازی را برای کنسول و پلتفرم های دیگر برنامه ریزی و منتشر کند بسیار موفق خواهی بود چرا که بازی حس پرواز و هیجان را به شما میدهد و اگر بازی های دو هدی را دوست داشته باشید این بازی بهترین و عالیترین گزینه به حساب می آید.

بازی با این که اعتیاد آور است اما بسیار هدفمند نیست و به ندرت چالش برانگیز میشود وفقط گیم پلی شیرین است که شما را با بازی همراه می کند . تعجب من وقتی فوران شد که دیدم طراحان و خالقان سطح را دیدم که چگونه بازی اوج گرفت. نه تنها می توانید سطح خود را بسازید بلکه می توانید آنها را بصورت آنلاین به اشتراک بگذارید یا سایر سطوح آپلود شده را نیز بارگیری کنید. این یک ویژگی عالی است و طول عمر گسترده را به بازی می افزاید. این بازی یک بازی لذت بخش است به عنوان یک انفجار کوتاه ، عالی است ، اما سطح ها گاهی بسیار آزار دهنده است ، بنابراین این بازی سرگرم کننده می تواند به آزمایش صبر و شکیبایی شما منجر شود. با این وجود ، سرگرم کننده است در حالی که خسته کننده نمیشود.

Fledgling Heroes یک تجربه واقعاً لذت بخش است. این بخش به اندازه کافی آرامش بخش و چالش برانگیز است که چیزی را برای همه سنین ارائه می دهد. شکی نیست که گیم پلی بازی ساده و در بعضی قسمت ها بسیار آسان است ، اما برای آن نیز رضایت بخش نیست. در حالی که ممکن است قالب را بشکند و مطمئناً دارای عناصری است که در بازی های دیگر دیده ایم ، چه کاری انجام می دهد ، واقعاً خوب است. هنوز مشخص است که آیا حضور آنلاین کافی خواهد داشت یا خیر تا بتواند یک طراح سطح را به موفقیت برساند ، اما هنوز هم جالب است که با طراح سطح در تک بازیکن وجود داشته باشد ، اما من شک ندارم که بازی کردن در خلاقیت های شخصی شما می تواند باشد.

اگر قصد تجربه ی این بازی را دارید باید بگویم که بسیار تصمیم خوبی گرفته اید چرا که میتوانم بگویم این بازی شبیع به هیچ بازی دیگری نیست با این که کمی از فرمول ها شبیه به بازی سوپر ماریو هستند اما کاملا شبیه به هم نیستند ، شطح ها بسیار خوب طراحی شده اند در اوایل بازی شما تا مرحله ی سوم با بازی آشنا میشوید و با شخصیتی به اسم بیسکوییت بازی را شروع می کنید ، و سپس با پرنده های دیگر اشنا میشوید و با ان ها هم پرواز را تجربه می کنید و باور کنید که زیبا ترین و بهترین تجربه را خواهید داشت .

من قسمت زیبایی از این بازی را دوست داشتم که با چشمانی سر شار از عشق به صفحه ی نماشی خیره شده بودم آن هم قسمتی بود که من تبدیل شده بودم به پنگوئن که زیر آب شنا می کردم و به زیبایی تمام این پنگوئن طراحی شده بود و من را دیوانه وار عاشق خودش کزد ، تمامی شخصیت ها و پرندگان چشمانی گرد دارند که همه ی ما را دلبسته ی خود می کنند و عشق و علاقه را به وجود می اورند 🙂

اگر برایتان سوال است که آیا این بازی ارزش خرید دارد یا نه ؟ باید بگویم که بازی با توجه به گیم پلی طولانی و تنوع شخصیت ها و مراحل مختلف بازی ارزانی است و به نظرم ارزش پول خرج کردن و زمان را دارد و تجربه ای دلپذیر است، یک نصیحت بریتان دارم آن هم این که اگر در طول روز قرار و ا کار مهمی دارید اصلی بازی را شروع نکنید چرا که بسیار اعتیاد آور است  و شما تمامی قرار ها و کار هایتان را از دست می دهید ، گیم پلی بازی بیش از 8 ساعت است و این یعنی اصلا به فکر این نباشید که کمی بازی کنید و بعد به سراغ کار هایتان بروید.

طبق تمام چیز هایی که گفتم این بازی هم ارزش خرید را دارد و هم ارزش تجربه . حالا آیا این بازی ارزش تکرار را دارد ؟ این که بازی ارزش تکرار داشته باشد و یا نه بسیار صلیقه ای است اما من به شخصه از تکرار این بازی لذت می برم چون از طراحی و گرافیک و هم چنین گیم پلی بازی لذت می برم .

ممنون که در این نقد و بررسی هم همراه ما بودید.

5

5

مزایا

  • متنوع بودن سطح و مراحل
  • گرافیک زیبا
  • شخصیت های زیبا و دوست داشتنی
معایب

  • موزیک ضعیف است
  • گاهی بازی بی هدف می شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8.5
داستان - 3
موسیقی - 6.5

6.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …