خانه / Reviews / نقد و بررسی Everreach: Project Eden

نقد و بررسی Everreach: Project Eden

با سلام و خسته نباشید خدمت همراهان همیشگی تیم IRG Review بار دیگر با مجومعه سری نقدها و بررسی ها با شما هستیم. این بار با نقد و بررسی بازی Everreach: Project Eden به سراغ شما آمده ایم. امیدواریم که تا به انتهای این نقد و بررسی با ما همراه باشید. این بازی برای پلتفرم های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی به بازار جهانی عرضه شده است.

این بازی همانطور که از تریلر آن مشخص شده است در ژانر علمی تخیلی و اکشن فضایی طراحی و توسعه داده شده است. که این ژانر طرفداران و مخاطبان خاص خودش را دارد و معمولا دارای ایده های جذاب و گرافیک تاثیرگذاری هستند این سری از بازی های دنیای بازی سازی هستند.

همانطور که پیش تر و در بالا ذکر شد Everreach: Project Eden دارای گرافیک بسیار جذاب و خوب و هم چنین طراحی بصری چشم نوازی می باشد که قطعا شما را اقناع خواهد کرد و بعنوان یک بازیکن مبتدی و یا حرفه ای حتی از این بازی لذت کافی را خواهید برد. پس برای تجربه ی یکی از مورد انتظارترین بازی های سال خود را آماده نمایید.

Everreach: Project Eden یک بازی شوتر علمی تخیلی می باشد که توانسته است نقدهای مثبت و منفی طرفداران این سری از ژانرهای بازی و حتی کل بازیکنان دنیای گیم بطور کل را به خود جلب نماید. البته اکثر نقدهای مثبت نشان داده است که این بازی توانسته است برای مخاطبان جذاب جلوه کند.

داستان بازی Everreach: Project Edenبه این صورت است که حیات در کره ی زمین نابود شده است و شما باید سیاره ای یافته اید که تمامی امکانات زیست بشری را در خود فراهم دارد و بنابراین شما در نقش یک گروه اکتشافی و سرباز به آن جا سفر می کنید تا از نزدیک امکانات آن را بسنجید و ببینید آیا واقعا قابل زیست هست یا خیر.

بازی از آنجایی شروع می شود که می فهمید شما در این سیاره ی زیبا تنها نیستید و موجودات بومی آن سیاره شما را چشم به راه نشسته اند تا بیایید و حسابی هم مسلح و آماده هستند اما از آنجایی که چاره ای ندارید و باید حیات را نجات دهید، مجبورید به این جنگ تمام عیار با دشمن تن در بدهید و آن ها را نابود سازید تا ادامه ی حیات انسان از بین نرود و ادامه داشته باشد.

در این سیاره ی مرموز اما سرسیز و بسیار غنی از نظر معدان و منابع طبیعی که بسیار پر بار تر و غنی تر حتی از کره ی زمین می باشد، دشمنان بسیاری در کمین شما نشسته اند که مبارزه با آنان همتی جانانه و سرسخت طلب می کند. باید تمام انرژی و نیروی خود را صرف مبارزه با آنها و سکنی دادن نسل بشر در این سیاره بکنید و از هیچ تلاشی در این راه چشم پوشی نکنید.

همانطور که شاید در آغاز به ذهن برخی از شما خطور کرده باشد نام این بازی Everreach: Project Eden، به معنی عدن می باشد که همان بهشت برین انسان می باشد و بازی در واقع به این موضوع پرداخته است که انسان ها خودشان مجبور شده اند بهشت عدن ابدی خودشان را در دنیا بیابند تا رستگار شوند و از مرگ حتمی پس از نابودی زمین نجات بیابند.

از دیگر نکات جالب و خوب این بازی که مورد حمایت و توجه انواع مخاطبین و هم چنین افراد دنبال کننده دنیای گیم قرار گرفته است این است که شخصیت اصلی این بازی که مسئولیت نجات سرنوشت بشریت را برعهده دارد یک زن می باشد. و خود این مسئله بسیار مورد خوش آمد افراد و گروه های مختلف من جمله منتقدین دنیای بازی قرار گرفته است و باعث افزایش محبوبیت هر چه بیش تر این بازی شده است.

مسئله ای که اینجا در این مورد جلب توجه می کند این است که بر اساس کتب دینی ادیان مختلف در حقیقت این حوا بود که موجب تبعید انسان به زمین شد و در این بازی که دارای محتوایی الهیاتی می باشد این بار حوا آمده است تا یکبار برای همیشه شخصیت خود را از زیر طوق تهمت های مخرب مذهب برهاند، سرنوشت بشر را نجات دهد، وی را به بهشت حقیقی که در جایی در همین دنیاست برساند و او را رستگار سازد.

درباره ی گیم پلی بازی حرف های بسیاری برای زدن وجود دارد. اول از همه کنترل بازی بسیار خوش دست و آسان است و به سادگی قابل یادگیری است و بازیکن و مخاطب بازی را آزارو اذیتی در این راه نمی کند. اما یک سری مشکلاتی در روند کنترل بازی وجود دارد مانند اینکه در بازی خشاب سلاح ها بسیار زود خالی می شود و این امر کمی شما را اذیت خواهد کرد.

از دیگر مواردی که در مورد گیم پلی بازی علاوه بر چیزهایی که بالاتر ذکر شد می توان به آن ها اشاره کرد این است که تنوع سلاح ها و اسلحه هایی که با آن ها به مبارزه با دشمنان فرازمینی خود می پردازید نسبتا محدود است و در ساخت و طراحی آن ها از تکنولوژی پیشرفته در نسبت با زمانه ی بازی انجام نشده است.

اما دیگر امکاناتی که در اختیار شخصیت اصلی بازی قرار دارد بسیار جالب توجه و حتی پبشرو در زمانه است. بطور مثال لباس ها و محافظ های خاصی برای شخصیت شما در بازی در نظر گرفته شده است که وی را از گزند حمله وحشیانه ی دشمنان فضایی مصون می دارد و هم چنین دارای قابلیت هایی مثل پرش های بالند و ضدگلوله و نامرئی شدن و … می باشد.

هم چنین موتورهای فضایی ای در بازی در اختیار شما قرار دارند که با دارا بودن تکنولوژی بسیار پیشرفته و پیشرو شما را قادر می سازند در این سیاره ی مرموز با چنین دشمنانی بی رحم به سرعت جا به جا شوید و از گزند آسیب دشمنان در امان بمانید. هم چنین وجود بسیاری امکانات دیگر که در بحث این مقاله نمی گمنجند در بازی وجود دارند که لذت تجربه ی آن ها برای شما شگفت آور خواهد بود.

گرافیک بازی موفق عمل کرده است و توانسته است نظر بازیکنان را بخود جلب کند. در نقشه ی بازی بسیاری مناطق بکر با طراحی گرافیکی بی نظیر و چشم نواز وجود دارد که کشف آن ها می تواند برای بسیاری بسیار لذت بخش و جالب باشد که همین امر بر جذابیت بازی افزوده است. هم چنین نقشه بازی تقریبا بزرگ طراحی شده است هرچند برای فتح یک سیاره باید کل آن سیاره را تصرف کرد نه بخشی از نقشه را!

موتور سازنده و توسعه دهنده ی بازی از موتورهای گرافیکی بسیار پیشرفته بوده است که باعث خلق یک دنیای بسیار بی نظیر و متنوع در بازی با جزئیات باورنکردنی و دور از انتظار شده است بطوریکه این جزئیات شما را شگفت زده خواهند کرد. و امکان گشت و گذار و لذت بردن از محیط بصری را برای شما دو چندان لذت بخش می کند.

شخصیت پردازی بازی از طرفی ضعیف عمل کرده است و شما را تا حد زیادی ناامید کرده است علاوه بر اینکه در بازی چندان تنوع اسلحه ها و سلاح های مختلف وجود ندارد که این امر یک نکته ی منفی برای بازی ای در این ژانر که علمی تخیلی می باشد هست که بسیار دور از انتظار بوده است برای این بازی. و هم این امر از نکات منفی بازی محسوب می شود.

از طرف دیگر یکی دیگر از مواردی که در این ژانر از بازی های قوی و مورد انتظار باید از آن ها انتظار داشت این است که این بازی ها معمولا برای جلب نظر مخاطب و قانع کردن وی باید یک پایان بندی خوب و جذاب نیز ارائه بدهند که متاسفانه باید اینجا این نکته را ذکر کنیم که Everreach: Project Eden فاقد این مهم می باشد و از این نظر بازیکن را سرخورده خواهد کرد.

یکی دیگر از نکات منفی بازی که باید به آن اشاره کرد موسیقی آن است. البته همه ی بازیکنان بر این عقیده هستند که موسیقی و بخش طراحی صدا در بازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در Everreach: Project Eden نمی توان گفت موسیقی ضعیف بوده است بلکه حتی خوب و گوش نواز هم عمل کرده است اما در صداگذاری و حتی صداگذاری شخصیت ها و جذاب تر کردن دیالوگ ها یک سری مشکلات ریزی وجود دارد که شاید بازیکن را دلسرد کند.

معمولا بازی های این ژانر دارای اسلحه های شگفت انگیز و حتی در بسیاری مواقع پیشرو و جلو تر از زمانه ی خود است، اما در کمال تعجب Everreach: Project Eden دارای اسلحه های نه چندان متنوع و نه چندان جدیدی است که از یک بازی با این داستان که داستان آن در چندین دهه ی آینده کره ی زمین اتفاق می افتد بسیار عجیب است.

Everreach: Project Eden یک بازی شوتر علمی تخیلی می باشد که توانسته است نقدهای مثبت و منفی طرفداران این سری از ژانرهای بازی و حتی کل بازیکنان دنیای گیم بطور کل را به خود جلب نماید. البته اکثر نقدهای مثبت نشان داده است که این بازی توانسته است برای مخاطبان جذاب جلوه کند. شخصیت پردازی بازی از طرفی ضعیف عمل کرده است و شما را تا حد زیادی ناامید کرده است علاوه بر اینکه در بازی چندان تنوع اسلحه ها و سلاح های مختلف وجود ندارد

5

5

مزایا

  • گرافیک جذاب
  • داستان جالب
  • ایده ی ابتدایی جذاب
معایب

  • شخصیت پردازی
  • تنوع محدود سلاح ها

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8.5
داستان - 8.5
موسیقی - 8

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Highrise Heroes: Word Challenge

سلام به تمامب همراهان و دوستان خوب وب سایت IRG Review ، امروز با شما …