خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Dust & Neon

نقد و بررسی بازی Dust & Neon

بازی Dust & Neon اولین ساخته David Marquardt Studios محسوب می شود که یک عنوان تیراندازی twin-stick همراه با المان های سبک معروف roguelite می باشد که اکنون برای نینتندو سوئیچ منتشر شده و وقایع آن در یک دنیای آینده نگرانه با مضمون غرب وحشی که مملو از ربات های تفنگدار است، اتفاق می افتد. شما در نقش یک ربات به اصلاح سایبورگ که کمی شبیه هیولای فرانکنشتاین است، به یک تلاش حماسی برای مبارزه با ارتش ها و شرکت در باس فایت های دیوانه کننده می روید، در حالی که قفل توانایی هایی جدید را باز می کنید و سلاح های مناسب را در میان هزاران سلاح مختلف پیدا می کنید. مردن و بازگشت قوی تر با ارتقاء توانایی های غیرفعال برای شکست دادن ماموریت های پیش روی شما نیز ضروری است، بنابراین اسلحه های خود را بردارید و برای یک تیراندازی چالش برانگیز از نمای بالا به پایین آماده شوید که تا انتهای خود شما را مشغول نگه می دارد.

بازیهای تیراندازی به سبک twin-stick جزو زیرمجموعه ژانر معروف shoot ’em up است که در آن شخصیت بازیکن با استفاده از دو جوی استیک یا دسته یا ماوس و کیبورد کنترل می شود: یکی برای حرکت در یک سطح صاف و دیگری برای هدف گیری و شلیک به سمت دشمنان. این سبک جزو ژانرهای پرطرفدار محسوب می شود که امروزه عناوین بسیار زیادی از آن منتشر می شوند. بازی Dust & Neon از جمله خوش ساخت ترین عناوین این سبک است که دارای گیم پلی جذاب و اعتیادآور است که با زیبایی بصری بازی پر جنب و جوش و ساده آمیخته شده است. ماموریت شما این است که دشمنان رباتی را نابود کنید و یکبار برای همیشه به تهدید آنها پاسخ دهید.
بازی Dust & Neon دارای مراحل بسیار متنوعی است که طول گیم پلی برای هر مرحله حدود 5-10 دقیقه است، بسته به اینکه چه مرحله ای را طی کرده اید، بسیار کوتاه است، بنابراین می توانید هر چند وقت یک بار استراحت کنید. شما از چهار ناحیه متمایز عبور خواهید کرد که کمی بیشتر از تغییرات پالت رنگ ساده هستند. تغییرات محیطی ظریف از حصارها به جانوران واقعاً هر مکان را متمایز می کند. در این عنوان نیز درست مانند سایر بازی‌های سبک roguelite، شخصیت خود را در هر بار اجرا ارتقا می‌دهید و همچنین قفل ویژگی‌های جدیدی را باز می‌کنید، مانند تقویت آمار برای یک ماموریت، فروشگاهی که در آن می‌توانید سلاح بخرید، سیستم بازیابی سلاح در صورت مرگ و غیره.


آیتم‌ها یا سلاح‌های تصادفی زیادی در بازی وجود دارند که باعث می‌شوند تا پس از هر بار مردن و با هر بار تلاش، قدرت خود را به دست آورید و در عین حال موجودی آیتم ها را مدیریت کنید. در حالی که ارتقاهای غیرفعالی که پس از مرگ دریافت می‌کنید، روی برخی از انتخاب‌های شما از نظر خرج کردن پول برای دریافت سلاح‌های خاص تأثیر می‌گذارد. در مورد سلاح های بازی می توان گفت در مجموع سه نوع سلاح وجود دارد، هفت تیر، تفنگ ساچمه ای و تک تیرانداز. هفت تیرها اسلحه‌هایی هستند که در هر شرایطی قابل استفاده اند و هرگز در نحوه استفاده از آنها با مشکل روبرو نخواهید شد. شاتگان ها در فاصله نزدیک صدمات زیادی وارد می کنند، اما به لطف سیستم آسیب بازی، میزان آسیب کمی به اهداف دورتر وارد می کند. تک تیراندازها سلاح هایی با دقت مناسب هستند که آسیب بسیار زیادی به دشمن وارد می کنند.
بازی Dust & Neon واقعاً در بخش باس فایت ها می درخشد، جایی که شما باید به طور کامل از قابلیت کاورگیری و زمان بندی خوب استفاده کنید تا مطمئن شوید که از نبرد با باس ها جان سالم به در خواهید برد. سیستم هدف گیری و تیراندازی بازی تاثیری دارد که منجر به ایجاد یک حس خوب می شود، سیستم بارگذاری مجدد نیز واقعا جالب و نوآورانه است، به این صورت که حتی انیمیشن بارگذاری مجدد نیز در کنار صفحه نمایش نشان داده می شود که واقعا سرگرم کننده است. اگرچه، بارگیری مجدد برای اسلحه با خشاب های بزرگ ممکن است سخت باشد، بنابراین استفاده از اسلحه های با آسیب زیاد و خشاب کم توصیه می شود. اگر نسبت به سیستم بارگذاری مجدد این بازی دل خوشی ندارید، می توانید بارگذاری مجدد خودکار را در تنظیمات فعال کنید. همچنین یک جنبه اکتشافی قوی در این بازی وجود دارد. همانطور که هر پاسگاه را جست‌وجو می‌کنید، می‌توانید وارد خانه‌ها، سالن‌ها و ساختمان‌های دیگر شوید تا سلاح، مهمات و سلامتی را پیدا کنید.

در مورد موسیقی متن می توان گفت کاملا مناسب است. تم غرب وحشی با برخی از موسیقی های با مضمون آینده نگرانه که در هنگام مبارزه با باس ها پخش می شوند، به خوبی شما را در روند گیم پلی قرار می دهند. در کل این موسیقی ها فوق العاده گوش نواز هستند. همچنین من عاشق سبک هنری این بازی هستم که تقریبا حالتی کارتونی داشته و نقش خود را به خوبی ایفا می کند. گرافیک هنری به سبک Cel shading همراه با طراحی های رنگارنگ، متنوع و شاد به خوبی با بازی مطابقت دارد و حال و هوای خاصی را در محیط ایجاد کرده اند. چیزی که من واقعاً بیشتر از همه دوست دارم، انیمیشن بارگذاری مجدد برای هر سلاح است، حتی اگر یک بازی تیراندازی از نمای بالا به پایین باشد، می توانید ببینید که انیمیشن های بارگیری مجدد سلاح ها جالبی وجود دارد.

Dust and Neon یک بازی شوتر twin-stick عالی برای نینتندو سوییچ است. این عنوان علمی تخیلی اسلحه کشی کلاسیک وسترن را با پیچ و تاب روباتیک آینده نگرانه ادغام می کند و همانطور که از نام آن پیداست، ترکیبی از محیط های “غبارآلود” همراه با نورهای درخشان “نئونی” دوران آینده است. همچنین اتفاقاً یک گردش جذاب و پر اکشن است. شما به عنوان یک تفنگچی مرموز بازی خواهید کرد که یک سایبورگ بوده که وظیفه دارید دشمنان را نابود کنید و اهداف خاصی مانند پاک کردن کل نقشه و از بین بردن اشیاء را انجام می‌دهید. اکشن اعتیادآور آن مطمئناً شما را مشغول خواهد کرد.

5

5

مزایا

  • گیم پلی هیجان انگیز و سرگرم کننده
  • سیستم هدف گیری و بارگیری مجدد بسیار جالب
  • طراحی محیطی عالی و گرافیک به سبک Cel shading
  • باس فایت های حماسی و فوق العاده جذاب
  • تنوع خوب سلاح ها
معایب

  • سیستم ارتقای نامتعادل
  • گاهی اوقات می تواند تکراری شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 9
داستان - 8
موسیقی - 8.5

8.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Running Fable

مطمئنا شما نیز تا به حال داستان معروف لاک پشت و خرگوش را شنیده اید …