خانه / Reviews / نقد و بررسی Drago Noka

نقد و بررسی Drago Noka

بازی هایی که به شکل (مینیمال تسک) و همینطور ساختار های RPG به صورت گیم هایی پیکسلی تولید می شوند دنیای خود و طرفداران پر و پا قرص مربوط به خودشان را دارند. درمورد بازی که امروز به معرفی آن خواهیم پرداخت شاید بتوان گفت بسیاری از ویژگی های این بازی از آرزو های هر گیمر علاقه مند در این ژانر است. بازی Drago Noka از محصولات سال 2022 محسوب می شود و با داشتن ویژگی های بسیار زیاد و همینطور گیم پلی بسیار جذاب استراتژیک آن این گیم را به یکی از کاندید های نقد و بررسی در سایت IRG Review برای شما کاربران و مخاطبان گرامی و همیشگی مان تبدیل کرده است. با ما همراه باشید.

بازی های مینیمالستیک و همینطور بازی های RPG از گیم هایی است که اگر به شکل مناسبی بر روی آنها وقت گذاشته شود می تواند از سرگرم کننده ترین بازی هایی باشند که میتوان در استور ننتیندو آنها را جستجو کنید. در مورد بازی Drago Noka باید گفت که المنت های بسیار زیادی در مورد این بازی وجود دارد که در مجموع این گیم را به یک بازی قدرتمند تبدیل کرده است. البته در این نوع بازی ها گیم پلی به شکلی است که همه چیز بسیار دیر انجام می گیرد و باید صبر مناسب و همینطور قابلیت مدیریت ماموریت های خودتان به همراه پرداخت به جزئیات را داشته باشید تا واقعا فهمید که لذت بردن از بازی های اینچنینی به چه معنا است. البته خود بازی Drago Noka در زمینه توسعه بازی سنگ تمام گذاشته است. یکی از ویژگی های ابتدایی بازی می توان به توسعه کارکتر ها بازی و همینطور داستان اصلی آن اشاره کرد. بازی داستان های خودش را مانند بازی های انمیه ای در کادر هایی که کارکتر های بازی به شکل نقاشی های انیمه ای طراحی شده اند بیان می کند.

دیالوگ ها در راستای توضیح دادن محیط های شما و همینطور آموزش بازی در ابتدای بازی به خوبی به وظیفه خودشان عمل می کنند. همینطور بعد از ورود به بازی می بینید که نه تنها این بخش اصلا در مرحله های مختلف رها نشده است و شما قابلیت داستانی بازی را در جای جای بازی باز هم تجربه خواهید کرد بلکه گیم پلی خود بازی بسیار مفصل تر از آن است که بخواهیم این بازی را صرفا یک گیم استراتژیک معرفی کنیم. با این که ظواهر بازی آنچنان نشان نمی دهد که با یک گیم پر محتوا طرف هستید ول باید گفت که در زمینه گیم پلی نیازمند فارم ها و همینطور برنامه ریزی برای نقشه های بلند مدت در بازی هستید. نقشه کلی بازی بسیار وسیع است و باس ها و هیولا های مختلفی در آن وجود دارند که مهمترین آنها اژدها است که باید راز آن را کشف کنید و با آن رو در رو شوید. حال فکر می کنید این کار به چه صورت انجام می شود؟ با حمله و یا لشگر کشی های بازی های استراتژیک؟ نه خیر! ابتدا باید ماینینگ را در سطح حرفه ای و همینطور فارمینگ را در بعد استراتژیک به شکل خوب انجام دهید.

منابع بازی باید به شکل خوبی در بازی فارم شوند. برای ساخت خانه ها و همینطور زمین های کشاورزی نیازمند فارم جنگل و همینطور برداشت سنگ از معادن را دارید و برای ساخت اولین سلاح ها و آیتم ها دائما باید از منابع مختلف و ساخت آیتم های ابتدایی برای ساخت آیتم های پیچیده تر در بازی Drago Noka استفاده کنید. در کنار این ها بعد از رسیدن به یک مفهوم پایه ای و همینطور مستقل شدن کارکتر بازی می بینید که نقشه بزرگ بازی به شما قابلیت جا به جا شدن و همینطور فارم های بیشتر و عناصر مهمتری در بازی می دهد که خوب این هم قسمتی کوچک از محتوای عظیمی است که در این بازی پیکسلی برای شما توسعه داده شده است. درب خش گرافیکی جزئیات به خوبی رعایت شده است و با آن که آنچنان توقعی از گرافیک بازی نداریم ولی می بینیم که اصول طراحی به خوبی رعایت شده است و حتی با ورود کارکتر به خانه های مسقف در بازی میبینیم که با افکت های خوب و متناسب داخل خانه ها را می توانید ببینید که نشان دهنده این است که این بازی با تجربه کافی و همینطور اصول مناسبی در این ژانر ساخته شده است.

بخش فارمینگ و ماینینگ در بازی بر عهده شما است ول برای اینکه بخواهید آیتم های پیچیده در این بازی را تولید کنید نیازمندید تا کارکتر های حرفه ای را از بخش های مختلف سرزمین دعوت کنید تا آنها با ورودشان با استفاده از آیتم های پایه ای و جمع آوری شده توسط شما آیتم های اصلی تر و حرفه ای تری را برای شما بسازند. این کارکتر ها با ورودشان داستان ها و همینطور متن های مربوط به خودشان را همراه می کنند که درگیری و همینطور صحبت با آنها از مراحل جذاب بازی Drago Noka محسوب می شود.

در مجموع باید گفت که بازی Drago Noka را باید یکی از بازی های برتر در سال 2023 در ژانر بازی های استراتژیک معرفی کرد. با این که گرافیک و طراحی بازی به شکل بازی های پیکسلی ساخته شده است ولی این انتخاب این امکان را برای توسعه دهندگان بازی ایجاد کرده است که محتوای گم پلی بازی را با توسعه سریع تری افزایش بدهند. همینطور داستان کلی بازی به همراه نقشه وسیع و همینطور پرداخت به جزئیات در توسعه و همینطور اصول طراحی بازی و مکانیک های آن با قدرت بسیار خوبی انجام گرفته است که انجام این بازی را به همه گیمر ها در هر ژانری پیشنهاد می دهیم.

5

5

مزایا

  • جزئیات بسیار بالا در طراحی محیط استراتژیک بازی
  • کارکتر های داستانی بسیار خوب
  • نقشه وسیع
  • پیوسته بودن مراحل بازی
  • نقشه اصلی و نقشه های کوچک برای فارم های شما
معایب

  • کیفیت بعضی از طراحی های آیکون ها پایین است

0

0

0

0

0

گرافیک - 7

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Running Fable

مطمئنا شما نیز تا به حال داستان معروف لاک پشت و خرگوش را شنیده اید …