خانه / Reviews / نقد و بررسی Chasing Static

نقد و بررسی Chasing Static

یک روز دیگر و یک بازی ترسناک دیگر که این روز ها به یکی از ژانر هایی تبدیل شده اند که انگار یک روز بدون سپری شدن از انتشار یک بازی در این استایل نمی توان در استور های بازی سپری کرد. بازی های ترسناک به شدت از بازی های محبوب این روز های گیمر ها بدل شده اند و این محبوبیت دلایل پر تعدادی دارد که امروز ما با معرفی بازی Chasing Static به این موضوع در سایت IRG Review برای شما گیمر ها و بازی دوستان گرامی مخصوصا در ژانر وحشت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم بازی های ترسناک به بازی های محبوبی در این سال ها بدل شده اند و دلایل مختلفی می توان برای آن یاد کرد. در وهله اول باید گفت که بازی های ترسناک همیشه دارای داستان ها و همینطور گرافیک های مرتبط و ساختار های جذاب برای توسعه کارکتر های خودشان هستند که باعث می شود که این گی ها صرفا از بازی های معمولی و ماجراجویی یک سر و گردن بالاتر خودشان را نشان دهند. البته داشتن المنت های ترسناک و وحشت انگیز در بازی ها شاید بسیاری از مخاطبان را از بازی در این ژانر دور کند ولی بازی های مانند Chasing Static نیز وجود دارند که شاید درجه ترس آنها به قدری باشد که بیشتر وجه شما بر روی داستان بازی قرار گیرد و شما صرفا بازی را در محیطی رعب انگیز تجربه کنید تا صرفا محیطی وحشتناک.

در طرف دیگر بخش توسعه این بازی ها به شکل بسیار خوبی آسان شده است و با معرفی موتور های تولید کننده بازی جدید و استفاده آسان تر و نسل جدید کارت های گرافیک می توانیم ببینیم که تولید کننده های بازی های ایندی و مستقل نیز بازی های مختلفی در این ژانر معرفی می کنند که بازی Chasing Static نیز در این دسته از بازی های قرار خواهد گرفت. با این که حتی با یک نگاه به گرافیک ین بازی و دیدن اسکرین شات هایی که برای شما قرار داده این می توانید حدس بزنید که کار گرافیکی به شکل آنچنان واقع گرایانه ای در این بازی انجام نشده است ولی در کنار آنها وسعت نقشه های بازی و همینطور تعداد مراحل بازی و انعطاف طراحی مرحله ها و پازل ها را در این بازی به وضوح می توان مشاهده کرد. در بازی Chasing Static داستان بازی اصلی ترن موضوعی است که به آن پرداخته شده است و بیشتر به نظر می آید در تولید محتوای گرافیکی صرفا توسعه دهنده گرافیک را در حد رساندن پیغام اصلی بازی نگه داشته است و بیشتر از آن برای ساخت و جزئی سازی آن وقت نگذاشته است.

داستان اصلی این بازی در مورد فردی است که پدر خودش را از دست داده است ولی بعد از مراسم ختم او یادگار هایی از او به جا مانده است که او را به یک مخروبه ای می کشاند که در آنجا دلایل مرگ او بیشتر مشخص شود و شما در دنیایی عجیب و غریب پر از مسیر های داستانی رعب انگیز قرار می گیرد که بیشتر از این بری اسپویل شدن داستان بازی آن را توضیح نمی دهیم زیرا همانطور که گفتیم بازی Chasing Static بیشتر یک گیم داستان محور است تا صرفا یک گیم پلی در ژانر بازی های وحشت. یکی از ویژگی های خیلی خوبی که در این بازی رعایت شده است توسعه و برقراری آمبیانس های مناسب در شرایط مختلف بازی است. کل بازی زیر یک لنز خاکستری قرار دارد و همیشه شما محیط های بازی را به شکل های مختلفی در این گیم تجربه می کنید. مهمترین آنها داشتن فضا های متفاوت و انعطاف در طراحی بخش های داستانی بازی است که می توان گفت که به شکل بیار خوب و تاثیر گذاری با این که گرافیک بسیار پایین و پلکسل ریت و FPS آنچنان مورد توجهی در بازی Chasing Static وجود ندارد ولی داستان بازی را به نحو احسنت توضیح داده است.

در کنار این ها قراردادن صدا گذاری بر روی کارکتر اصلی و همینطور نوع بیان احساسات در این بازی توسط نریتور گیم به شکل خوبی حس بازی به ما در ژآنر وحشت منتقل می شود که باید گفت از بزرگترین امتیاز ها و ویژگی هایی است که می توان در این گیم یافت کرد. اما به این توجه کنید که معمولا این کارکتر در بازی تنها است و حتی موجودات زنده نیز در این بازی به سختی یافت می شوند و شما معمولا با صحنه های وحشتناک رو به رو می شوید تا این که گیم پلی بازی شما را به دنیای تعقیب گریز های معمول در ژانر بازی های ترسناک برد.

در مجموع باید گفت که بازی Chasing Static یک بازی با محتوای بسیار خوب و داستانی جذاب با در برداشتن محیط های بسیار خوب و متفاوتی است که واقعا توانسته است خودش را به عنوان یکی از مدعیان در زمینه تولید بازی های ترسناک داستانی سه بعدی معرفی کند وبا اینکه بازی به شکل مستقل تولید شده است باید گفت که کیفیت لازم برای آنچه از یک گیم در ژانر وحشت را انتظار داریم برای ما برآورده کرده است.

5

5

مزایا

  • ساخت نقشه های وسیع بازی
  • تغییر متداوم دوربین بازی
  • تغییر آمبیانس های جذاب بازی
  • داستان فوق العاده
معایب

  • افت پیکسلی گرافیکی بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 10
گیم پلی - 7
موسیقی متن - 6

7.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …