خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Devil Inside Us: Roots of Evil

نقد و بررسی بازی Devil Inside Us: Roots of Evil

Devil Inside Us: Roots of Evil، عنوانی مستقل با محوریت جن گیری است و شما را در دنیای مملو از وحشت روانی فرو می برد و تجربه ای واقعا ترسناک و دلهره آور را ارائه می دهد که مشابه آن را در کمتر عنوان سبک وحشت تجربه کرده اید. این بازی توسط Mr.Skull Game Studiol توسعه یافته و به وسیله شرکت نام آشنای QUByte Interactive برای همه پلتفرم ها منتشر شده است و نوید یک روایت جذاب و ترس های بی وقفه را می دهد.

این بازی که در سال 2022 برای رایانه های شخصی منتشر شد، در 25 ژانویه برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری X/S، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ عرضه شد. در این مقاله از تیم تحریریه IRG Review بیایید هر جنبه ای از این بازی ترسناک برزیلی را که به دنبال از بین بردن نیروهای شیطانی است که یک خانه اسرارآمیز را گرفتار می کنند، بررسی کنیم. این مقاله نقد و بررسی بر روی کنسول Xbox Series S بازی انجام شده است.

داستان Devil Inside Us: Roots of Evil بازیکنان را در نقش به اصطلاح پدر Aughust Heylel، یک جن گیر آموزش دیده در واتیکان مجهز به قدرت های کسی که قابلیت احظار روح مردگان را دارد، قرار می دهد. روایت داستان در دو دوره مختلف به فاصله 30 سال اتفاق می‌افتد که شامل جنایات وحشتناکی می‌شود که آغازگر رخداد حوادث ماوراء طبیعی در نظر گرفته می شوند.

یکی از نکات برجسته این بازی نحوه روایت داستان آن است که واقعا قوی، پر از عناصر روان‌شناختی و فرو رفتن در اعماق شیطان است، اما همچنان با ناهماهنگی خاصی همراه است که در برخی از یادداشت‌های یافت شده در سناریوی آن وجود دارند. اما تعداد آنها چندان زیاد نیست و اهمیت زیادی ندارد. قهرمان ما یک بار دیگر احضار می شود تا با تهدیدی روبرو شود که سالها گمان می رفت خنثی شده باشد. این طرح داستان با هاله ای از رمز و راز، پیچ و تاب ها و بسیاری از ترس های ناگهانی همراه است که بازیکنان را مشتاق کشف حقیقت تاریک پشت وقایع آن می کند.

از لحاظ گیم پلی، Devil Inside Us: Roots of Evil از دید اول شخص دنبال می شود که در برخی قسمت های آن، یک سلاح شات گان در اختیاتان قرار می گیرد که البته این لحظات بسیار کوتاه هستند. در اصل، شما وارد مکان های مختلفی می شوید و به دنبال یادداشت هایی در آن محل ها می گردید و برای انجام این کار، چهار گزینه برای اکتشاف در اختیار دارید – یک چراغ قوه، مقداری قرص کافئین برای زمانی که از دویدن تنها مقداری مسافت خسته می‌شوید، بسته های سلامتی و تسبیح‌هایی که ما را به نزدیک‌ترین چیزی که می‌توانیم برای مبارزه هدایت کنیم.

البته مبارزات کشیش مسن بازی عمدتا بر پایه مضامین معنوی است، Aughust که به یک صلیب مسلح است، با دشمنان روبرو می شود و با کمک آن، شیاطین را از اشیای مختلف بیرون می کند. گیم پلی، اگرچه خطی است، اما چالش های مهیجی را ارائه می دهد که نیازمند به کارگیری استراتژی در مورد “ایمان” است که فاکتور اصلی گیم پلی محسوب می شود.

کاوش برای یافتن منابعی مانند تسبیح و کیت های پزشکی که برای رویارویی با چالش هایی که با آنها روبرو می شوید، ضروری است. با این حال، حرکات محدود و تاریکی بیش از حد می تواند این تجربه را ناکام بگذارد و گاهی اوقات بازیکن را گمراه می کند. در حالی که من از بخش‌های اکشن متمرکز بازی لذت می‌بردم، Devil Inside Us: Roots of Evil ثابت کرد که بیشتر ناامیدکننده بود تا اینکه بخواهد هیجان‌انگیز باشد.

از نظر بصری، Devil Inside Us: Roots of Evil فضایی متراکم و شوم را ارائه می دهد و محیط های آن، اگرچه در کاوش شما را محدود می کنند، اما جزئیات همه جانبه ای را ارائه می دهند و دوگانگی بین دنیای واقعی و ماوراء طبیعی را به طرز عالی برجسته نمایش می دهند. با این حال، بازی فاقد روشنایی کافی است و به دلیل تاریکی بیش از حد، در زمینه یافتن آیتم‌های مهم، شما را به چالش می‌کشد. من توصیه می کنم روشنایی مانیتور خود را افزایش دهید تا دید جزئیاتی را که ممکن است در تاریکی مورد توجه قرار نگیرند بهبود ببخشید.

کات سین های طراحی شده با دست، حسی منحصر به فرد به نحوه روایت داستان می بخشد و خلاهای به وجود آمده را با تصاویر زیبایی پر می کند که به شما کمک می کند بهتر در روند داستان بازی قرار گیرید. موسیقی متن و جلوه های صوتی نیز جزو نقاط قوت این بازی محسوب می شوند. موجودات ترسناک و لحظات پرتنش به خوبی اجرا شده اند و صداهای ترسناک لحظه به لحظه با پیشرفت شما تشدید می شوند. صدای محیط به میزان قابل توجهی به غوطه ور شدن کمک می کند و فضای وحشتناکی را ایجاد می کند.

در پایان باید گفت بازی Devil Inside Us: Roots of Evil یک تجربه ترسناک منحصر به فرد را ارائه می دهد که با روایتی جذاب و پیش رو گذاشتن لحظات دلخراش، هیجان خود را تقویت می کند. با این حال، وجود ایرادهایی نظیر مشکلات نورپردازی و مکانیک های مبارزه گاها خشک از کیفیت کلی بازی می کاهد. همچنین کاوش محدود و سیستم حرکتی کنترل شده آن، ممکن است بازیکنانی را که به دنبال آزادی بیشتر هستند ناامید کند. این بازی برزیلی علیرغم ایراداتش، به خاطر اصالت و جسارتش در کشف مضامین فراطبیعی واقعا متمایز است.

5

5

مزایا

  • روایت داستانی جذاب و پرمحتوا
  • میان پرده های با دست طراحی شده بازی واقعا عالی هستند
  • جلوه های صوتی بسیار خوب کار شده اند
معایب

  • نورپردازی محیط بازی می توانست بهتر باشد
  • گاهی اوقات گیم پلی بیش از حد خشک به نظر می رسد
  • در زمینه اکتشاف و نوع حرکت، مخاطب را با محدودیت زیادی روبرو می کند

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 7
داستان - 8
موسیقی - 8

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …