خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Best Forklift Operator

نقد و بررسی بازی Best Forklift Operator

هنگامی که یک کد نقد و بررسی بازی Best Forklift Operator به طور ناخواسته برای من ارسال شد، به خودم زحمت ندادم آن را پوشش دهم. زیرا معتقدم امروزه سایر بازی‌های شبیه‌سازی در همه شکل‌ها و اندازه‌ها با مضامین مختلف وجود دارند، اما دریافتم که واقع گرایانه ترین آنها می تواند کمترین جذابیت را داشته باشد و هیجان کلی بازی را تا حد زیادی کاهش دهد. گاهی اوقات زندگی واقعی در بهترین اوقات خود بسیار کسل کننده می شود، بنابراین سرگرم شدن با یک بازی شبیه سازی یک کار یا شغل واقعی می تواند اندکی از میزان این وضعیت نامطلوب بکاهد.

در ابتدا تصور می کردم Best Forklift Operator نیز مانند سایر عناوین هم سبک خود است و چیز جدیدی برای ارائه ندارد. اما وقتی وارد آن شدم و چند دقیقه آغازین آن را از نظر گذراندم، متوجه شدم این بازی با دیگر موارد تفاوت های آشکار زیادی دارد و اکنون به حدی رسیده ام که نمی توانم بازی کردن آن را متوقف کنم. پس از انتشار آن در سال 2022 در استیم که نقدهای مثبت بسیاری به همراه داشت، هم اکنون با گذشت یکسال برای نینتندو سوییچ در دسترس است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی که از طرف تیم IRG Review به قلم تحریر درآمده، ما را همراهی کنید.

به‌عنوان یکی از واقعی‌ترین بازی‌های شبیه‌سازی وسایل نقلیه، در بازی Best Forklift Operator هیچ چیز مانعی برای خط داستانی وجود ندارد. حرفه شما یک اپراتور لیفتراک است و این شغل روزانه شماست. یک آموزش مختصر شما را با اصول کار آشنا می‌کند که به موجب آن از دکمه شوک برای حرکت و از Triggerها برای دستکاری خود چنگال یا چنگک استفاده می‌کنید. این دکمه ها جزو تنظیمات غیرمعمول هستند، اما Triggerها به اندازه‌ای که یک کنترلر قادر به انجام آن است، آن را معتبر می‌سازد. ممکن است بد باشد، اما این یک لیفتراک است و نه یک ماشین اسپورت!

یکی از ویژگی های بازی که به‌ویژه آن را دوست داشتم این بود که باید انگشت شست سمت چپ را فشار دهید تا به حالت دنده معکوس بروید که به شما امکان می‌دهد با شتاب گرفتن به جلو، به سمت عقب حرکت کنید. عادت کردن به این دکمه کمی عجیب است، اما کاربرد آن را کاملاً راضی‌کننده یافتم و باعث شد احساس کنم در حال کار با ماشین‌های سنگین هستم.


البته، این فقط یک بازی ویدیویی شبیه سازی است، بنابراین ماموریت های وجود دارد که باید انجام دهید. مجموعه‌ای از ماموریت‌ها در سه مکان مختلف توزیع شده اند که در آنها باید پالت‌های (سازه چوبی مسطح برای استقرار اجسام سنگین و حمل توسط لیفتراک) مختلف را به موقعیت‌های اختصاص‌داده‌شده‌شان منتقل کنید. در حالی که هدف صرفا جابجایی بارها و وسایل است، اگر بتوانید این کار را سریع و بدون آسیب رساندن زیاد به لیفتراک خود انجام دهید، پول نقد اضافی به شما تعلق می گیرد. این همان محرک اصلی گیم پلی Best Forklift Operator است که سعی می کند تا انتهای بازی شما را مشغول نگه دارد.

این سه مکان مختلف تنوع بالایی ندارند و صادقانه بگویم تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما با پیشرفت ماموریت ها بازی به شما این امکان را می دهند که مناطق دیگری را که در مکان های قبلی به آنها دسترسی نداشتید، مشاهده کنید و همین امر باعث ایجاد تنوع در بازی می شود که البته گیم پلی کلی فاقد آن است. آیا این مورد از تکرار کلی جلوگیری می کند؟ نه واقعا.

گاهی اوقات مجبور می‌شوید اشیاء را پایین بیاورید تا آن‌ها را از زمین بردارید، یا ممکن است مجبور شوید چیزهای دیگر را در سر راهتان جابجا کنید تا فضایی برای حرکت به شما بدهد، اما انجام این کارها نیز نمی تواند یکنواختی گیم پلی را به طور کامل جبران کند. واقعاً هیچ چیز دیگری برای آشفته تر کردن گیم پلی وجود ندارد، اما هنوز هم جذابیتی دارد که باعث می شود بخواهید به آن بازگردید، حتی اگر فقط برای ده دقیقه دیگر یا بیشتر باشد.

علاوه بر حالت Career که تمرکز اصلی بازی را تشکیل می‌دهد، یک حالت آرکید نیز وجود دارد که شما را به چالش می‌کشد تا پالت‌ها را به جای قرار دادن آنها در قفسه‌ها روی زمین بیندازید. در اصل ایده خوبی است، اما بسیار کمتر از آن چیزی که به نظر می رسد سرگرم کننده است. به غیر از این حالت جایزه، چیز زیادی وجود ندارد که شما را به بازگشت بازگرداند. مطمئناً، می توانید با پولی که به دست می آورید، چند کار رنگ آمیزی یا لیفتراک جدید تهیه کنید، اما آنقدر جالب نیستند که واقعاً به آنها اهمیت دهید. اگر بازی دارای دستاوردها یا انواع دیگری از بازی بود که به توجیه آن برچسب قیمت شگفت‌آور بالا کمک می‌کرد، خوب بود.

در مجموع، Best Forklift Operator بسیار بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردم اعتیادآور بود، حتی اگر تنوع آن برای مشغول نگه‌داشتن شما کم باشد – به‌ویژه با توجه به قیمت بالایی که دارد. همانطور که گفته شد، کسانی که به دنبال یک نمایش کمی بازی سازی شده از عملیات لیفتراک هستند ممکن است متوجه شوند که این عنوان می تواند انتظارات شان را برآورده سازد. به جرات می توانم بگویم که این بازی بهترین شبیه سازی وسایل نقلیه در نینتندو سوئیچ محسوب می شود که تاکنون منتشر شده است.

5

5

مزایا

  • توضیحات آموزشی بسیار مفیدی ارائه می دهد
  • گیم پلی سرگرم کننده ای دارد
  • تا حد امکان سعی کرده شبیه سازی دقیقی را ارائه کند
  • فیزیک وسایل نقلیه و پالت ها، خیلی خوب اجرا شده اند
معایب

  • به دلیل کمبود تنوع، امکان دارد پس از مدتی خسته کننده شود
  • محیط های بازی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند
  • نسبتا کوتاه است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 9
داستان - 8
موسیقی - 8

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …