خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی CarX Highway Racing

نقد و بررسی بازی CarX Highway Racing

طی چند سال اخیر انتشار بازیهای موبایلی برای سایر کنسول های نسل جدید به امری کاملا رایج تبدیل شده است و از همین رو توسعه دهندگان زیادی را می بینیم که برخی از بازیهای موفق خود را در دسترس دارندگان کنسول ها نیز قرار می دهند. البته تبدیل یک بازی از موبایل به کنسول امری نامطمئن است، هنگامی که از یک پلتفرم رایگان اصلی به یک تجربه پرداخت مستقیم می‌روند، تغییرات اساسی در ساختار بازی ایجاد می‌شود که باید اضافه یا کم شوند، اما همچنین باید انگیزه‌ای برای انتخاب صرفاً تجربه بازی اصلی نیز وجود داشته باشد.

معمایی که ناشران اغلب با آن روبرو هستند این است که آیا زمان بیشتری را صرف سرمایه‌گذاری روی IP چند ساله می‌کنند تا آن را برای یک خروجی جدید بروزرسانی کنند یا اینکه به سادگی محصول خود را بدون افزودن ویژگی خریدهای درون برنامه ای پورت می‌کنند و منتظر دریافت بازخوردهای آن می شوند. اگر این پورت در سال 2024 روی نینتندو سوییچ منتشر شود، نتیجه نهایی چگونه خواهد بود؟ بازی CarX Highway Racing به عنوان جدیدترین محصول پورت شده از دستگاه های موبایل می باشد که یک پورت ضعیف و ناقص به نظر می رسد و مشکلات زیادی به همراه دارد.

افتتاحیه این بازی در کنسول نینتندو سوئیچ دقیقا مانند تلفن همراه (نسخه iOS) است. شما در نقش راننده ای با شهرت بدنام هستید و توسط یک دوست برای کمک به او برای فرار از تعقیب کنندگانی که به دنبالش هستند، فراخوانده می شوید. سکانس آغازین، شما را شبیه شخصیت اصلی “Memphis Raines” می‌کند که سوار النور موستانگ GT500KR خود می‌شود (اما چون اتومبیل های این بازی لایسنس رسمی دریافت نکرده اند، بنابراین تمام نام‌گذاری ماشین‌ها ساختگی است) و برای تعقیب و گریز حرکت می‌کند.

این ماموریت با محوریت تعقیب و گریز زمانی پایان می یابد که به پست هدف تعیین شده برسید و البته در عین حال مقام اول را هم کسب کنید پس از شروع یک تعقیب و گریز ثانویه، شما به تحقیق در مورد یک تیم مسابقه خیابانی که در حال سرقت اتومبیل هستند کمک می کنید (به نظر می رسد در اینجا نوعی سناریوی فیلم با چندین دنباله وجود دارد). در ادامه بنا به دلایلی، شما دیگر خودروی موستانگ ندارید و باید یک وسیله نقلیه جدید پایین تر بخرید تا بازی را شروع کنید و سپس به خانواده جنایتکاران نفوذ کنید و توطئه آنها را افشا کنید.

داستان بازی CarX Highway Racing از طریق تصاویری با دیالوگ‌هایی که به نظر می‌رسد از زبان دیگری ترجمه شده است، روایت می‌شود، زیرا با برخی از دستور زبان‌ های عجیب روبرو می شوید و اینکه اشتباهات تایپی قابل توجهی در آنها وجود دارند.


تمام مراحل مسابقات در حالت نقطه به نقطه بدون توجه به نوع مسابقه (مثلا حالات زمان بندی شده، تعقیب و گریز، دوئل و غیره) در یک مسیر بزرگراه به صورت خطی اجرا می شوند. چون CarX Highway Racing یک بازی جهان باز نیست، مسیرهای متفاوتی وجود ندارد. موانع اصلی ترافیک در هر دو طرف جاده و عملکرد وسیله نقلیه شما نسبت به حریفان خواهد بود. اگر چندین بار مسابقه ای را انجام دهید (در صورت باخت) متوجه خواهید شد که الگوی ترافیک و هوش مصنوعی دشمن تقریباً همیشه بسته به اقدامات شما یک کار را انجام می دهند. با پیشرفت در بازی و همینطور که از یک فصل به فصل دیگر می روید، لول سایر اتومبیل ها بالاتر می رود و از همین رو، اگر ماشین خود را ارتقا ندهید، رویارویی با سایر رقبا دشوارتر می شود.

از جمله ویژگی های برجسته CarX Highway Racing، سفارشی سازی فراوان و گسترده آن است. ارتقاء عملکرد فنی خودروها به همراه رنگ بندی کیت های بدنه، انگیزه زیادی برای انجام مسابقات به شما می دهد. حتی حالت‌های قابل بازی اضافی مانند حالت‌های Free Roam یا حالت‌های چالش، به شما فرار از حالت کمپین داستان را می‌دهند که تغییر خوبی است. حتی یک حالت پلیسی نیز وجود دارد که به بازی همان احساس بازی NFS: Hot pursuit را می‌دهد. در این حالت، هر وسیله نقلیه ای یک اسکین ماشین پلیس دارد تا از این طریق بتوانید سایر رانندگان را شکار کنید.

جزئیات گرافیکی بازی نسبتا خوب است و در واقع برای اجرا روی Nintendo Switch با قدرت پایین‌تر عالی است. بافت های اتومبیل ها خوب به نظر می رسد، پویایی پس زمینه ها با پیغام های کوچکی که نمایش داده می شوند و ساختمان های کناری که از کنار آنها عبور می کنید، خوب به نظر می رسند.

جلوه های صدا نیز مطمئنا یکی از نقاط قوت اینجاست. آهنگ‌های به سبک تکنو که در منوی استیج تکرار می شوند، بسیار خوب هستند و شور و شوق موسیقی متن درام در طول مسابقات شما را الهام می بخشد. صدای غرش موتورها و صدای نیترو کمی عمومی است اما با توجه به اینکه در اصل این یک بازی موبایلی بوده، وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد. در کل جلوهای صوتی و تصویری به خوبی در کنار یکدیگر کار می کنند و اگر خود مسابقه ها کمی عمق بیشتر و جاده تفاوت های ظریف بیشتری در ساختار خود داشتند، بازخورد بسیار بهتری از آنها دریافت می کردیم.

به طور خلاصه، بازی CarX Highway Racing بیشتر شبیه یک فرصت از دست رفته به نظر می رسد و هدف عمده اش این بوده که تجربه بهتری از نسخه موبایلی را به ما بدهد تا اینکه بخواهد یک پورت موفق ماشین سواری برای نینتندو سوئیچ محسوب شود. در حالی که موسیقی و گرافیک همچنان جزو بخش های موفق بازی در نظر گرفته می شوند، داستان و گیم پلی برای عرضه روی کنسول نینتندو بسیار ضعیف کار شده اند.

حتی برخی از دیگر ساخته های توسعه دهنده CarX technologies مانند بازی CarX street عمق بیشتری در زمینه رانندگی با اتومبیل ها به مخاطب می‌دهند. با وجود اینکه بسیاری از دیگر بازی‌های مسابقه‌ای که در کتابخانه نینتندو سوییچ وجود دارند، توصیه کردن بازی CarX Highway Racing واقعا دشوار است. این بازی تلاش می کند تا چیزی متفاوت از استانداردهای بازار در بازی های مسابقه ای را به ما بدهد و البته با قیمت پایینی که دارد، خرید بدی نیست، اما من ترجیح می دهم به دیگر بازیهای مشابهی توجه کنم که حداقل از لحاظ بهینه سازی مشکلی ندارند.

5

5

مزایا

  • فیزیک اتومبیل ها بسیار واقع‌گرایانه طراحی شده اند
  • جلوه های بصری و صوتی بی‌نظیر و بی نقص
  • موسیقی متن عالی و گوش نواز
  • شخصی سازی اتومبیل ها طیف گسترده ای از انتخاب ها را شامل می شود
معایب

  • ارتقا مشخصات فنی و ظاهری اتومبیل ها که توسط هوش مصنوعی انجام می شود، کمی عجیب و تکراری است
  • اشتباهات دستوری زیادی در دیالوگ ها وجود دارد
  • مسابقات بیش از حد کم عمق هستند

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6.5
داستان - 6.5
موسیقی - 8

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …