خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Black Trail VR

نقد و بررسی بازی Black Trail VR

بازار انتشار بازیهای واقعیت مجازی کامپیوتر، روز به روز گسترده تر می شود و در این زمینه شاهد عرضه بازیهای بسیار خوبی بوده ایم که البته در حال حاضر اغلب آنها به صورت دسترسی زودهنگام منتشر شده اند. با این حال PCVR همچنان به بازی‌های بیشتری نیاز دارد، اما فکر نمی‌کنم اگر مایل نباشیم از استودیوهای کوچک‌تر پشتیبانی و کمک کنیم تا توانایی‌های خود را در طول زمان تقویت کنند، خیلی پیشرفت نخواهیم کرد.

در این زمینه می توانم شرکت بازی سازی Red Horizon را مثال بزنم که به عنوان توسعه دهندگان بازیهای VR پتانسیل زیادی دارد و محصول جدید آنها یعنی بازی Black Trail VR نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما این بازی جدید آنها فقط به کمی زمان بیشتر نیاز دارد تا تبدیل به یک وسترن شوتر عالی شود. به طوری که گرافیک، گیم‌پلی، صداها و محتوا همگی از نظر بودجه‌ای مناسب هستند. شاید این اولین بازی واقعیت مجازی باشد که به شما احساس حضور در یک فیلم وسترن/کابویی را می دهد و این دستاورد کوچکی نیست.

من از بازی Black Trail VR لذت بردم و تحت تاثیر کیفیت آن قرار گرفتم. کنترل ها درجه یک هستند و امکان تعامل بصری و پاسخگو در بازی را فراهم می کنند. گرافیک بین خیره کننده و رضایت بخش در نوسان است و به طور کلی تجربه بصری بسیار لذت بخشی را ایجاد می کند. داستان به شما اجازه می دهد تا یک ماجراجویی هیجان انگیز را در غرب قدیمی تجربه کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که از دو نقطه نظر با دو دیدگاه متفاوت در مورد رویدادها بازی کنید و این به جذاب ماندن آن کمک می کند زیرا هدف اصلی بازی پیشرفت در مناطق، کشتن دشمنان و زنده ماندن است.

بازی دارای 10 فصل می باشد و در هر فصل با یک کابوی یا یک سرخپوست (بومی) / راهزن بازی می کنید. برای مثال جنگجوی قبیله ای سرخپوست به عنوان یک مصنوع جادویی، ماسکی دریافت می کند که به حریف اجازه می دهد از طریق دیوارها ببیند، که باعث می شود کمین ها و تله ها را آسان کند.

هر سطح شما را ملزم به استفاده از یک سلاح متفاوت می کند. شما در هر سطح بارگیری می کنید و دشمنان معمولاً از پوشش بیرون می آیند یا مستقیماً به سمت شما می روند. می توانید با هفت تیر خود به آنها شلیک کنید، نیزه پرتاب کنید، از مسلسل گاتلینگ قدیمی یا تیر و کمان استفاده کنید. در هر مرحله این روند را تکرار می کنید و پیشرفت خاصی در گیم پلی وجود ندارد.

در واقع ساختار گیم پلی بازی Black Trail VR بسیار خطی است که در آن شما تقریباً به سمت یک مسیر مشخص هدایت می شوید و سایر مسیرهای دیگر مسدود شده است. در هسته خود، یک تیرانداز بازی ساده با گزینه های بسیار محدود برای تعامل با دنیای بازی است و هیچ راه جایگزینی برای افزایش میل به کاوش و ارزش بازی مجدد وجود ندارد. البته، این به خودی خود چیز بدی نیست. هر سطح یک سلاح اصلی متفاوت، تاماهاوک، شش تیرانداز، نیزه، کمان، تفنگ گاتلینگ و یک چاقوی ثانویه برای حملات دستی یا پرتاب فراهم می کند. این تنوع سلاح ها، بازی را جالب نگه می‌دارد و مکانیک‌های VR مختلف را برای تسلط بر هر بخش معرفی می کند.

دشمنان می توانند کمی باهوش تر باشند، اما این از لذت بازی کم نمی کند. شایان ذکر است که من در طول زمان بازی خود با هیچ باگی مواجه نشدم که حاکی از تلاش و فداکاری توسعه دهندگان است.

از لحاظ فنی این بازی بر روی Unity Engine اجرا می شود. در RTX 3080، من 72 فریم بر ثانیه ثابت می‌گرفتم. بنابراین پیشنهاد می کنم از گزینه ای استفاده کنید که Teleportation و Smooth Motion را هر دو روشن می کند. شما همچنین دارای چرخش صاف یا سریع، همراه با سرعت یا درجه چرخش، همراه با سایر گزینه های راحتی هستید. شما می توانید ایستاده یا نشسته بازی کنید، اما ایستادن به دلیل اینکه مجبور هستید از غلاف خود فاصله بگیرید و باید اسلحه را پرتاب کنید، توصیه می شود. می توانید دوربین را روی صورت یا کنترلر تنظیم کنید.

در مجموع، Black Trail VR یک شوتر واقعیت مجازی با طعم وسترن است که پتانسیل زیادی دارد اما با برخی از انتخاب های اصلی طراحی گیم پلی که در مقایسه با سایر بازی های واقعیت مجازی چند سال گذشته قدیمی به نظر می رسند، عقب مانده است. اگرچه ممکن است قیمت برای برخی کمی بالا به نظر برسد، اما به نظر من کیفیت و گستره بازی آن را توجیه می کند. در نهایت این به شما بستگی دارد که بازی را انتخاب کنید یا نه. اما من Black Trail VR را به هر کسی که به دنبال یک تجربه واقعی واقعیت مجازی غرب وحشی است توصیه می کنم.

5

5

مزایا

  • ارائه محیط های همه جانبه که به خوبی شما را در روند بازی درگیر می کند
  • گان پلی نسبتا خوب و سرگرم کننده
  • روایت داستانی قابل قبول
  • کنترل های روان و پاسخگو
معایب

  • هوش مصنوعی دشمنان خیلی خوب نیست
  • مدل های سه بعدی شخصیت ها و انیمیشن ها ضعیف کار شده اند
  • دشمنان تنوع زیادی ندارند

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 7
داستان - 6.5
موسیقی - 5.5

6.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …