خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی ABRISS – build to destroy

نقد و بررسی بازی ABRISS – build to destroy

ABRISS – Build to Destroy یک بازی منحصر به فرد و جذاب و یک بازی تخریب پازل مبتنی بر فیزیک است که راه خود را به کنسول ها باز کرده است و شما را دعوت می کند تا تجربه های ساختارشکنی درونی و تخریب خود را در آغوش بگیربد. به عنوان کسی که از تجربه‌های نوآورانه و غیر متعارف لذت می‌برد، مشتاق بودم بدون وقفه وارد دنیای این بازی شوم. ABRISS توسط توسعه دهنده Randwerk ساخته شده و به وسیله شرکت Astragon Entertainment ابتدا برای PC منتشر شد و اکنون با گذشت یکسال، در 7 مارس 2024 برای کنسول های نسل جدید ایکس باکس، پلی استیشن و همچنین نینتندو سوئیچ منتشر شده است.

این یک بازی سرگرم کننده است، هر زمان که می خواهید چیزها را خراب کنید و منفجر کنید همیشه همینطور است. می تواند چالش برانگیز باشد، اما این چیز خوبی است، به شما کمک می کند تا از ذهن خود استفاده کنید و سعی کنید بفهمید چه کاری باید انجام دهید، به خصوص اگر می خواهید هر مرحله را به طور 100% تکمیل کنید. این بازی قطعا پتانسیل زیادی دارد و بسیار سرگرم کننده است. بیشتر مشکل من با آن بر روی دوربین متمرکز است. قطعاً می توانم ببینم که این بازی از نظر مولفه های جدید حرف های زیادی برای گفتن دارد و با دو حالت کمپین گسترده و سندباکس انتزاعی خود، سرگرمی فوق العاده ای را ارائه می دهد.

پیشفرض اصلی ABRISS روی ساختن یک آسمان خراش بلند به صورت مرحله به مرحله با استفاده از سازه ها و طرح های مختلف تمرکز دارد. بازی با یک آموزش ساده شروع می‌شود که شما را با گیم پلی آسان خود آشنا می‌کند و به همه بازیکنان به هر سطح مهارتی اجازه می دهد خلاقیت های خودشان را شکوفا کنند. روند ساخت به طرز باورنکردنی رضایت‌بخش است و تفکرات زیادی در مورد فیزیک و مکانیک پشت آن وجود داشت. زیرا هنگامی که ساخت و ساز را تمام کردید و برای شروع فرآیند تخریب رفتید، هر چیزی که ضعیف ساخته شده باشد خراب می شود و هر نقشه ای که ممکن است داشته باشید را از بین می برد.

در مجموع سه حالت قابل بازی در ABRISS – Build to Destroy وجود دارد که ساختارمندترین و رضایت بخش ترین آنها حالت کمپین است. در هفت مرحله و حدود هفت سطح هر کدام، در بخش‌های مختلف طراحی که هر کدام رک و راست و جذاب هستند، اهدافی را تکمیل می کنید. در هر مرحله چالش های جدیدی پیش روی شما قرار می گیرد و برای غلبه بر آنها باید هوشمندانه فکر کنید. شما با پرت کردن، تاب خوردن یا شلیک به اشیاء برای ایجاد انفجار، امتیازی از میزان تخریب خود را قبل از ادامه دادن به موارد بعدی دریافت خواهید کرد.

هیچ بازی در ژانر تخریب، بدون حالت Sandbox کامل نیست و ABRISS به شما این امکان را می دهد که دقیقاً این کار را انجام دهید. از سوی دیگر، حالت Endless Mode به همان اندازه درگیرکننده است زیرا شامل استفاده از قطعات تنظیم شده برای تکمیل ماموریت ها به منظور به دست آوردن قطعات بیشتر برای بازسازی ساختارها برای تخریب بیشتر است. به دلیل چالش برانگیز بودن و رضایت بخش بودن این حالت گیم پلی، هر بار پیشرفت بیشتر، شما را جذب و درگیر می کند.

به بیانی دیگر، داشتن آزادی نامحدود بودن طراحی است که فقط در حالت sandbox قابل تجربه است. اینجاست که خلاقیت می‌تواند در تلاش شما برای ساختن برای نابود کردن حکمفرما باشد. حالت بی پایان چالش را از کمپین دور نگه می دارد و تا جایی که می توانید آن را گسترش می دهد.

با پیشرفت شما، اهداف سخت‌تر می‌شوند، اما با هر سطح جدید، موارد جدیدی را باز می‌کنید که به شما در تکمیل سطح فعلی کمک می‌کند. هدف شما می تواند از نزدیک، شما را احاطه کند یا در فواصل دور باشد و حتی ممکن است پشت موانع دیگر پنهان شود. بنابراین، شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را بسازید و قبل از موفقیت، آزمون و خطا وجود دارد.

همانطور که گفتم، دوربین بازی در برخی مراحل واقعا آزاردهنده می شود. به طوری که کنترل دوربین و زاویه دوربین می تواند به طرز ناامیدکننده ای برای مانور دادن و ایجاد ساختارهای بزرگتر دشوار باشد. سطوح ابتدایی مشکلی با این مورد ندارند، اما وقتی نوبت به ساختن منجنیق ها و تجهیزات مخرب پیچیده تر می رسد و در آنها مجبور می شوید از بمب ها و توپ های جنگی استفاده کنید، نسبتاً مشکل ساز می شود.

مطمئنا یکی از بارزترین ویژگی های ABRISS طراحی هنری قابل تحسین و جلوه های بصری فوق العاده آن است. توجه به جزئیات در طراحی آسمان خراش ها، نورپردازی پویا و زیبایی شناسی کلی، این بازی را به یک عنوان خیره کننده تبدیل کرده است. آسمان خراش هایی که می سازید فقط سازه های ثابت نیستند. آنها با نورهای نئون، قطعات متحرک حیات می گیرند و به لطف جلوه های ذرات نمایش داده شده به قطعات کوچک می شکنند. این جزئیات بی نظیر طراحی گرافیکی، شگفتی شما را در مورد دنیای بازی و نحوه کارکرد آن بر می انگیزد.

جلوه های صوتی نیز یکی دیگر از نکات برجسته است. موسیقی متن کاملاً با ملودی‌های آرامش‌بخش در حین ساخت و نوت های تنش‌آمیز و ضربان‌دار در هنگام چالش‌برانگیز شدن گیم پلی، به خوبی فضای بازی را تکمیل می‌کند. جلوه های صوتی، مانند صدای زنگ فلز یا وزوز ساخت، واقع گرایانه و غوطه ور هستند. این ارتباط بین جلوه های صوتی و گرافیکی ABRISS تجربه ای جذاب و به یاد ماندنی را ایجاد می کند.

در مجموع ABRISS – build to destroy فقط یک دستاورد بزرگ از یک بازی شبیه سازی ساختمان و تخریب است که تجربه ای منحصر به فرد و از نظر بصری خیره کننده را ارائه می دهد. این بازی با موفقیت مکانیک های نوآورانه را با گیم پلی اعتیادآور ترکیب می کند و باعث می شود حتی برای لحظه ای هم که شده، بازی را کنار نگذارید. در حالی که چند مشکل کوچک وجود دارد که می تواند بهبود یابد، به طور کلی برای همه بسیار لذت بخش است.

5

5

مزایا

  • به عنوان بخش اصلی بازی، فیزیک واقعا بسیار خوب کار شده است
  • بازی دارای سبک بصری فوق العاده ای است
  • مکانیزم ساخت اشیا ساده است و بسیار خوب کار می کند
  • پازل ها خلاقانه هستند و قطعا بوم بسیار منظمی را می سازند که صدها پازل و چالش دیگر را می توان روی آن طراحی کرد
معایب

  • گاهی اوقات دوربین به طرز ناخوشایندی عمل می کند
  • ساخت و سازهای مختلف می تواند خسته کننده باشد
  • تکمیل 100% برخی مراحل می تواند بسیار دشوار باشد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8
داستان - 7.5
موسیقی - 8.5

8.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …