خانه / Reviews / نقد و بررسی A Space For The Unbound

نقد و بررسی A Space For The Unbound

همیشه وقتی بازیهای پیکسلی داستانی را مورد بررسی قرار می دهیم آنچان انتظار بالایی از محتوایی که برایمان توسط سازندگان بازی تدارک دیده شده است را نداریم ولی در مورد بازی A Space For The Unbound باید کفت که نه تنها این بازی توانسته است با ساخت و همینطور داستان سرایی بسیار جذاب خود ما را غافل گیر کند بلکه از لحاظ هنری و همینطور مفهوم بازی سازی به شکل بسیار خوب و متفاوتی که مانند آن را شاید نتوان درا ستور استیم پیدا کرد یک گیم فراموش نشدنی را برای علاقه مندان به این ژانر توسعه داده است که امروز به نقد و بررسی آن در سایت IRG Review برای شما طرفداران و بازی دوستان همیشگی بازی های ویدئویی می پردازیم. با ما همراه باشید.

همیشه بازی های متفاوت و دائمی را در ژانر بازی های داستانی در استور بازی های چه استیم و چه استور ننتیندو تجربه می کنیم ولی همیشه بازی های داستانی آنطور که باید و شاید در بخش گرافیکی خودشان را نشان نمی دهند. البته آنچنان نیازی نیست که یک بازی در این ژانر داستانی خودش را به آب و آتش بزند تا یک بازی در حد بازی های سه بعدی بسازد. بسیاری از گیمر ها و همینطور علاقه مندان به این ژانر با نقاشی های دیجیتال و آرت های تصویری نیز قانع می شوند ولی در میان این بازی ها یک بازی جدید به نام A Space For The Unbound منتشر شده است که باید گفت که از لحاظ گرافیکی می توان گفت بازی شببیه به این گیم در این ژانر وجود ندارد.

بازی A Space For The Unbound یکی از بازی های بسیار قابل توجهی است که در سال 2023 منتشر شده است و چیزی از انتشار آن نگذشته است که به معرفی آن پرداخته ایم در این بازی شما دیگر خبری از بازی های قدیمی داستانی مانند گیم های تصویری که باید صفحه های نقاشی شده را ورق بزنید وجود ندارد. با اینکه بازی آنچنان گیم پلی خاص و قابل توجهی ندارد و این موضوع نیز کاملا قابل درک است زیرا مهمترین بخش این بازی بخش داستانی آن است ولی با این حال داشتن کنترل بر روی کارکتر بازی در محیط های داستانی گیم از قسمت هایی است به سختی می توان در ژانر بازی های این دسته آن را پیدا کرد. یکی از نکات بسیار مهمی که در این بازی وجود دارد این است که برای هر مرحله از بازی و داستان های آن یک محیط جداگانه با قابلیت های مربوط به خودش طراحی شده است.

در کنار این برای هر مرحله از بازی صدا های SFX جذاب و مهمتر از همه اینها موسیقی متن لذت بخشی است که برای هر مرحله بازی تعبیه شده است و با تغییر فرمت و جابه جایی نوع داستان از ماجراجویی به ترسناک و یا عاطفی موسیقی متن بازی به خوبی خودش را با روند بازی تطبیق می دهد. تنها ایرادی که در بخش صدا می توان به بازی A Space For The Unbound گرفت این است که شاید توسعه دهنده بازی با اضافه کردن گویندگان برای کارکتر های بازی می توانست حس بیشتر به ما بدهد ولی با این حال حتی با نوشتن متن های داستان بازی بر کادر های از قبل تعبیه شده بازی نیز می توان به خوبی درد استان بازی فرو رفت. داستان اصلی بازی در مورد موضوعاتی احساسی و عاطفی در مورد رابطه های دختر و پسری است که شما را در مثلث های عشقی گیر می اندازد و باید بتوانید در این راه بهترین انتخاب را داشته باشید.

از جذاب ترین قسمت های بازی A Space For The Unbound می توان به آن اشاره کرد که در این بازی بر اساس آنچه در داستان بازی است و آنچه کارکتر های جانبی آن خودشان را عرضه می کنند محیط های گرافیکی به طرز بسیار خوبی خودش را نشان داده است. همینطور آمبیانس بازی را می توان در این گیم به صورت بسیار خوبی در همه مراحل دید. انتخاب گرافیکی پیکسلی که از قسمت هایی است که گیمر های ننتیندو به آن علاقه فراوانی دارند یکی از بهتری انتخاب ها برای بازی A Space For The Unbound بوده است که در بازی به صورت پیوسته و خوبی اجرا شده است. طراحی نقشه های بازی دارای جزئیات کافی هستند و شما همیشه در محیط های جدی نیستید. بسیاری از قسمت های بازی که شامل داستان های احساسی کارتر های اصلی بازی می شوند و یا شم ارا به نقطه های عطف داستان می رسانند در محیط های هنری و جذابی ساخته شده اند که حکم شکل هایی سورئال به بازی داده است که می توان به راحتی گفت در بخش گرافیکی بازی A Space For The Unbound با سلیقه بسیار خوب و همینطور دقت فراوانی توسعه داده شده است که خوب همین موضوع می تواند از دلایل باشد که نه تنها علاقه منان به ژانر بازی های داستانی بلکه علاقه مندان به این نوع طراحی های بازی نیز به سمت این بازی جذب شوند.

داستان بازی در مالزی اتفاق می افتد و بسیاری از زیبایی های این کشور و شهر های آن در بازی گنجانده ده است. البته نمی توان آنچنان بر روی داستان این بازی مانور خاصی داد زیرا با توضیح آن مهمترین قسمت بازی که ژانر آن است برای شما اسپویل می شود. البته این بازی باری گیمر های پسر بیشتر طراحی شده است زیرا کارکتر اصلی بزی پسر است و فکر نمی کنیم که گیمر های دختری علاقه ای به انجام بازی عاطفی با کارکتر مرد را داشته باشند. کشمکش های بین کارکتر ها و همینطور جدایی ها و رفت به قرار ها و موقعیت های مختلفی که برای هر کارکتر در بازی بوجود می آید را باید از قسمت های بسیار جذاب این بازی دانست که علاقه مندان این ژانر را به سمت این بازی یعنی A Space For The Unbound خواهند برد.

در مجموع باید گفت که بازی A Space For The Unbound را باید از آن دسته از بازیه ایی در نظر بگیرید که شاید به شکل یک بار در دنیای استور بازی های ننتیندو شبیه به آن را بازی کنید. در ژانر بازهای داستانی بازی به طرز فوق العاده ای دارای کیفیت های فراوانی چه از لحاظ محیطهای تعدد وطراحی گرافیکی جذابو همینطور صدا گذاری های بسیار خوبی است که انجام آن را حتما به شما گیمر های علاقه مند به این ژانر توصیه می کنیم.

5

5

مزایا

  • گرافیک با دیزاین پیکسل آرت و جذاب
  • نقشه های متعدد و بسیار مناسب در بازی
  • انجام دخالت در محیط بازی با در نظر گرفتن ژانر داستانی بازی
  • موسیقی متن جذاب
  • نریشین و صدا گذاری کارکتر های بازی
معایب

  • تعداد مراحل کم

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
داستان - 9
گیم پلی - 8
موسیقی متن - 10

8.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Railway Empire 2

شاید شما نیز با من هم عقیده باشید که بازیهای شبیه سازی حمل و نقل …