خانه / Reviews / نقد و بررسی Zombies ruined my day

نقد و بررسی Zombies ruined my day

سلام به دوستان و همراهان همیشگی ما و وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی جذاب و باحال Zombies ruined my day در خدمت شما عزیزان هستیم پس همراه ما باشید.

این بازی در تاریخ 9 اوت 2011  برای اولین بار توسط شرکت Mancebo Games نوشته و تولید شد و به دست شرکت های Rendercode Games و Mancebo Games به بازار عرصه شد. این بازی کلاسیک هم اکنون برای تمامی پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Xbox 360 ، Nintendo Switch و PC در دسترس و قابل خریداری است.

داستان بازی اینگونه روایت میشود که شما در بازی شخصیت اصلیی هستید که کاملا بی نام هستید و هیچوقت هم نخواهید فهمید که نامتان چیست! شما روزی به شدت عاشق زنی به نام Carrie میشوید و عاشقانه اورا دوست دارید اما متاسفانه شما در آخرزمانی که همه جا پر از زامبی است او را از دست می دهید و او میمیرد در این جا است که شما تصمیممیگیرید که انتقام بگیرید و تمام  زامبی ها را بکشید و انتقام خودتان را بگیرید ، من واقعا از زامبی ها متنفرم و این بازی فرصت این را به من داد تا در یک دنیای خیالی حساب همه ی آن ها را برسم و بازی را پیش ببرید ، شما در طول بازی تفنگی دارید که بیشتر شبیه به تپانچه است که شما به وسیله ی آن این زامبی ها را از بین می برید.

بازی با مراحل آسان و راضی کننده شروع میشود که هیچگاه مشکلی برای کشتن زامبی ها ندارید اما باید بدانید که همه چیز اینگونه نمی ماند و پس از گذراندن چندین مرحله وارد جهنمی پر از زامبی میشوید که از سر و کول هم بالا میروند و به سمت شما حمله میکنند ، در بازی گونه های مختلفی از این زامبی ها وجود دارند که تفاوت آخ ها در پوشش آن ها است مثلا زامبی هایی که لباس کاملا معمولی به تن دارند خیلی راحت کشته میشوند و شما با یک تیر آن ها را از بین میبرید ، زامبی هایی که کلاه خود به سر دارند راحت از بین نمیروند و تقریبا با چندین شلیک نابود میشوند و اما برسیم به اصل مطلب ، زامبی هایی با لباس و یونیفرم نازی ها و خدا می داند که من چقدر از این زامبی ها متنفر بودم چرا که جان سخت ترین موجودات بودند و به سختی از بین می رفتند که به جرأت می گویم از باس و غول مرحله ی آخر چیزی کم ندارند.

میتوان گفت تمامی بازی در قالب یک میز (هزارتو) به صورت دو بعدی برگذار میشود که پر از بن بست ، موانع و زامبی های متفاوت و خون خوار است شما باید سعی کنید در این هزارتو ها حرکت کنید و زامبی ها را نابود کنید ، اما کافی است که در یک قسمت به بن بست بخورید در این قسمت است که شما باید خودتان را برای مرگ آماده کنید به دلیل این که ما در مقابل دیواری وجود دارید که به هیچ وجه از بین نمیرود و زامبی ها مانند سیل عظیمی به سمت شما می آیند. در بازی سراز و زامبی هایی وجود دارند که اگر در طول بازی موفق به کشتن آن ها شوید یک اسلحه به عنوان گیفت و یا جایزه از طرف بازی دریافت می کنید که از تپانچه ی اوایل بازی خیلی بهتر و سریع تر عمل می کند.

اگر قصد تجربه ی این بازی را دارید باید به شما بگویم مراحلی در بازی وجود دارد که شما تا حدودی باید از تکنیک هایی اسفاده کنید که بازی را به سمت و سوی سبک RPG یکی از این مراحل مرحله ای است که یک هلیکوپتر پر از زامبی به شما نزدیک میشود و شما اگر از یک تکنیک مناسب استفاده نکنید در این قسمت بدون هیچ شکی در کم ترین زمان Game over خواهید شد. با تمام چیز هایی که هم اکنون گفتم ممکن است فکر کنید که این بازی بسیار سخت و پیچیده است اما اصلا اینگونه نیست ، چرا که در بازی در طول مراحل چیز های زیادی تغییر نمی کنند به گونه ای که ترکیب ارتش زامبی ها و ترتیب حمله و نوع آن ها تقریبا در تمامی مراحل و سطح ها یکسان هستند که اگر شما کمی در بازی توجه داشته باشید میتوانید با انتخاب یک تکنیک درست تمامی مراحل را بدون تکرار پشت سر بگذرانید.

گرافیک بازی به صورت دو بعدی است ، طراحان این بازی در طراحی مراحل تمام تلاششان را کرده اند تا مراحل و فضا های مختلفی طراحی کنند که باید گفت که تا حد زیادی موفق بوده اند هرچند که در رنگامیزی چندان موفق نبوده اند زیرا تمامی رنگ ها شبیه به هم هستند به شکلی که شما احساس می کنید که در تمامی بازی از یک پالت رنگ استفاده شده و همه چیز یک رنگ و یک دست به نظر میرسد که گاهی باعث خستگی من می شد.

افکت های صوتی در این بازی به خوبی کار شده است اما در مقایسه با بازی های کنونی نمیتوان گفت که در سطح عالی کار شده مثلا من انتظار داشتم که با تعویض سلاح ها در بازی صدا های متفاوتی بشنوم که متاسفانه همه ی سلاح ها صدای تپانچه میدادند ، این بازی بازی بود که مرا بسیار سرگرم کرد اما به نظرم ارزش تکرار ندارد.

ممنون که در این مقاله با ما بودید.

 

5

5

مزایا

  • گیم پلی جذاب
  • پازل های متنوع
  • وجود چندین اسلحه در بازی
معایب

  • رنگامیزی در طراحی تکراری است
  • موسیقی تکراری

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 6.5
داستان - 5.5
موسیقی - 5.5

5.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …