خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی WildTrax Racing

نقد و بررسی بازی WildTrax Racing

بازی انحصاری برای پلتفرم Nintendo Switch منتشر شده است . آیا می تواند در ژانر بازی های مسابقه ای رقیب جدیدی برای دیگر بازی های منتشر شده در این سال یعنی 2020 باشد ؟ این بازی بازی نیست جز WildTrax Racing که با نقد و تحلیل آن در سایت IRG Review در خدمت شما دوست داران بازی هستیم .

شروع بازی با انتخاب یکی از گزینه های صفحه اول بازی که به ترتیب :

  • آرکید Arcade : که باید یک از جاده ها را برای شروع انتخاب کنید . مجموع جاده های طراحی شده برای بازی به این شرح هستند : 1- Hard Rocks 2- Lost Ruins 3- Dinosaur Canyon  . همچنین می توان در این منو رتبه های بازیکنان آنلاین و همچنین رتبه های شخصی و رکورد ها را مشاهده کرد
  • بازی چند نفره Multi Player : که دارای ضعف های گرافیکی در این قسمت است . پر از لگ و کراش های مختلف در طول یک دور مسابقه می شود .
  • تنظیمات Setting : کلا گزینه های تنظیمات بازی در این قسمت وجود ندارند . و فقط می توان صدای بازی را کم کرد . فقط در این قسمت راهنمای مربوط به بازی و دکمه های بازی را مشخص کرده اند و در سمت راست توضیحاتی صرفا راجع به اینکه توربو های ماشین چگونه فعال می شوند داده است .

در پایین صفحه در قسمت انتخاب ماشین می توان آن را بر روی دنده دستی و یا اتوماتیک نیز تنظیم نمود .

در محیط بازی در سمت راست می توان دید چند درصد از مسیر بازی را طی کرده ایم و نسبت به بقیه شرکت کنندگان در چه رتبه ای قرار داریم . در بالا سرعت ماشین نمایان است و پیکانی جهت مسیر مسابقه را به ما نشان می دهد و در پایین سمت چپ هم دور موتور هم چنین توربو و شماره دنده ماشین نمایش داده شده است . هر چند با ترکیب گرافیک بد بازی با فونت استفاده شده در این ها خواندن خیلی از اعداد سخت به نظر می رسد . مخصوصا تجزیه تحلیل قسمت کیلومتر شمار و اینکه برای آن پس زمینه ای طراحی نشده است بسیار سر درد آور است .

اگر در رابطه با گرافیک بازی بتوانیم نقدی بنویسیم می توان گفت یکی از ضعیف ترین طراحی های گرافیکی است که تا به حال برای بازی های مسابقه ای در طراحی های سه بعدی اتفاق افتاده است . جدا از گرافیک جاده ها که به صورت پیکسلی با فریم ریت بسیار پایین نمایش داده می شود و محو شدن تصویر در هنگام رسیدن به سرعت بالا کاملا اذیت کننده است و به سختی می توان بازی را تماشا کرد  بازی شامل انواع اقسام مشکلات گرافیکی متعدد است . برخورد ماشین ها با هم بسیار مصنوعی است به طوری که سرعت ماشین به صورت عجیبی کاهش پیدا می کند و به صورت عجیب تر بعد از یک تصادف بالا می رود . برخورد با اشیا در بازی هم بد تر از آن چیزی که فکرش را می کند ساخته شده است . بر خورد با کنار های جاده آنچنان تاثیری ندارند . در بعضی قسمت های مسیر حرکت هم سنگ های بزرگی قرار دارند که نمی خواهد در بازی از آنها بترسید . گرافیک بازی آنقدر بد ساخته شده است که از درون خیلی از آنها می توانید عبور کنید و بدون افت سرعت به ادامه مسابقه بپردازید ! در خیلی از قسمت های جاده هم حتی ماشین با جایی برخورد هم ندارد و به سمت دیگری رانده می شود که بسیار غیر طبیعی است . بازی هایی برای سه نسل پیشین کنسول ها با گرافیک های حداقل وجود دارند که از این بازی بهتر طراحی شده اند .

صدا های بازی هم بسیار معمولی است . هر چند چهار عدد ماشین بیشتر در بازی نداریم و هر کدام صدای خودشان را دارند ولی منتظر کیفیت خاصی از آنها در بازی نباشید .

در مجموع می توان گفت بازی یکی از ضعیف ترین محصولات طراحی شده در دنیای بازی های سه بعدی است و ارائه این نوع بازی با این دقتی که بر روی آن انجام شده و ادعای فروش آن بسیار مضحک و خنده دار است .

5

5

مزایا

  • بازی مسابقه ای ارزان
معایب

  • ضعف های گرافیکی وسیع
  • پر از باگ های گوناگون
  • انتخاب های کم در طراحی ماشین
  • انتخاب های کم در طراحی جاده
  • نداشتن محتوا
  • نبود مسیر و داستان برای بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 5
داستان - 3.5
گیم پلی - 5.5
موسیقی متن - 3

4.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و برسی Bake ‘n Switch

خیلی از ما بازی های سبک شوتر و مبارزه ای را قبلا تجربه کرده ایم …