خانه / Reviews / نقد و بررسی Tacticool Champs

نقد و بررسی Tacticool Champs

بازی های شوتر آنلاین از طیف های وسیعی برخوردار هستند، از سبک های بتل رویال گرفته که خود آن ها نیز به چند دسته تقسیم میشوند که بعضی ها همان سبک های شوتر سنتی و بعضی دیگر نیز با ترکیب چند المان باهم سبک های جدیدی تولید کرده اند تا بازی های تداعی کننده جنگ های بزرگ مانند Battlefield 1 همه و همه از جذابیت خاص خودشان برخوردار هستند.

جذابیت این بازی ها نه به گرافیک و نه به داستان بلکه درست وابسته به گیم پلی آن ها و تنوعشان در میزان سلاح ها و شخصی سازی ها و نو آوری هایشان است. بازی Tacticool Champs با بهره گیری و ترکیب سبک های شوتر سوم شخص و آرکید و برخی ویژگی های بازی های نقش آفرینی توانسته محصول سرگرم کننده ای را برای پلتفرم های Nintendo Switch , Xbox one و Playstation 4 تولید و در سال 2020 به عرضه کند. با بررسی این بازی با تیم Irg review همراه باشید.

بازی صحنه نبرد 4 نفره ای را به وجود آورده که شما باید در آن برای پیروزی حریفان خود را از میان بردارید. در مسابقه ده شخصیت قابل بازی و ده زمین مسابقه وجود دارد که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید. حالت های آنلاین و چند نفره آفلاین و همینطور بازی با هوش مصنوعی در بازی گنجانده شده اند. بازی به این صورت است که در چهار طرف مربع شکل زمین بازیکنان بازی را بدون داشتن اسلحه شروع کرده و باید اسلحه های بازی را در نقاط مشخص شده ای بردارند. مکانیزم گان پلی بازی با وجود مشکلاتی مثل پایین بودن دقت و ضعف در انیمیشن ها در حد قابل قبولی ارائه شده. تنوع در اسلحه ها نیز خوب و راضی کننده است، اسلحه هایی از قبیل مسلسل ها و شاتگان یا سلاح های کمری و لانچر هایی مثل نارنجک انداز و بازوکا و تعدادی اسلحه خاص در بازی گنجانده شده اند. هر از گاهی هم بشکه های باروت و TNT در زمین بازی فرود می آیند که شما میتوانید با پرتاب آن ها روی حریفان و یا تیر اندازی به سمتشان آن ها را منفجر کنید. قلاب هایی در بازی وجود دارد که با آن میتوانید از جایی به جای دیگر با سرعت زیاد نقل مکان کنید و یا سکو هایی برای پرش و درگاه هایی برای تلپورت از جایی به جای دیگر. وجود مواد منفجره مثل نارنجک و یا بمب که شبیه به بمب های C4 میباشند نیز در بازی یافت میشوند. شما یک نوار سلامتی دارید که با دریافت گلوله و ضربه از میزان آن کم میشود و با کشتن یک بازیکن دیگر در زمین از آن توپ های سبز رنگی بیرون ریخته که با جمع کردن یا خوردن آنها میتوانید نوار سلامتی خود را پر کنید.

قسمت آموزشی و تمرینی بازی با صرف زمانی کم تمام مکانیزم های بازی را به بازیکن یاد داده و واقعا کار آمد است اما بازی با آن چیزی که در قسمت تمرینی میبینید کاملا متفاوت است. موفقیت شما در وحله اول به سرعت عمل شما در پیدا کردن اسلحه و گرفتن زودتر آن از حریف است. در بازی شاهد مسابقات تند و دیوانه واری هستیم که به ندرت هر راند بیش از یک دقیقه در آن طول میکشد. گرافیک بازی در حد و اندازه های خود بوده و با اینکه جزییات آن خیلی زیاد و چشمگیر نیست اما وجود قابلیت هایی مثل تخریب پذیری محیط و یا گرافیک و طراحی انیمیشنی جذاب بازی کاستی های آن را پوشش داده و از همه مهمتر اینکه این بازی واقعا سرگرم کننده است. این بازی به نحوی ساخته شده که از تکرار نبرد و جنگیدن در آن به این راحتی ها خسته نمیشوید اما تعداد کاراکتر های بازی مقداری کم است و عدم تفاوت های خاص و یا نقاط ضعف و قوت در آن ها نیز کمی نا امید کننده است. بخاطر ماهیت آنلاین و چند نفره بودن Tacticool Champs بازی از ساخت قسمت داستانی صرف نظر کرده و انصافا نبود آن خیلی بهتر از وجود یک داستان پیش پا افتاده و صرفا محتوا پر کن است. صدا گذاری اسلحه ها بد نیست و هنگام انفجار میشد که از انیمیشن های بتر و جذاب تری استفاده شود.

در حالت کلی بازی برای تجربه های یک شوتر آنلاین سریع و یا بازی در کنار دوستان تجربه لذت بخشی را ارائه میدهد و صرفا نمیتوان آن را چیزی بیشتر از این دانست، اما این به منزله ی بد بودن آن نیست و اتفاقا ارزش مقدار هزینه ای را که برای آن میکنید دارد و شما تا حدودی و حتی تا مدت ها نیز سرگرم میکند.

5

5

مزایا

  • حالت جذاب چند نفره
  • اکشن و نبرد های سریع
  • تنوع قابل قبول سلاح ها و مکانیزم های حمله و فرار بازی
معایب

  • تعداد کم شخصیت های داخل بازی
  • عدم وجود نکات منحصر بله فرد هر بازیکن
  • انیمیشن های بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 9
داستان - 6
موسیقی - 6

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی My Riding Stables 2 A New Adventure

بازی my riding stables 2 a new adventure یک بازی یا ژانر آموزشی، ورزشی، شبیه …