خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Scene Investigators

نقد و بررسی بازی Scene Investigators

من از طرفداران بزرگ زیرژانر کارآگاهی که در دسته عناوین ماجرایی قرار می گیرد، هستم و اغلب سعی می کنم هر رمز و رازی که در بازی ها و فیلم های مرتبط با این موضوع مواجه می شوم را حل کنم. بررسی انگیزه‌ها، جستجوی پس‌زمینه برای یافتن سرنخ‌ها و مشاهده تغییرات رفتاری از جمله کارهایی هستند که باعث می‌شود قبل از اینکه داستان فاش شود، بتوانم مظنون مورد نظر را پیدا کنم.

اگر شما هم کسی هستید که خود را یک تازه کار در زمینه کشف حقایق و تبدیل شدن به یک کارآگاه می داند، EQ Studios با توسعه بازی Scene Investigators این خواسته را برآورده کرده است. این بازی به عنوان جدیدترین محصول این شرکت بازی سازی محسوب می شود که به همان اندازه واقع گرایانه است که می توانید به یک تجربه کارآگاهی واقعی دست پیدا کنید.

Scene Investigators شما را در جایگاه یک کارآگاه در حال آموزش و تحت تعلیم قرار می دهد که برای دریافت مجوز فعالیت خود باید چهار پرونده مختلف را در یک بازی شبیه سازی کامپیوتری تکمیل و پاس کنید. روی کاغذ ساده به نظر می رسد، اما این یک بازی نیست که راهنمایی های زیادی را در اختیارتان قرار دهد. شما باید هر محیطی را به دقت جستجو کرده تا سرنخ ها و شواهدی از آنچه رخ داده است را بیابید.

به شما اطمینان خاطر می دهم در Scene Investigators هیچ اشاره ای یا سیستم راهنمایی وجود ندارد و برای رسیدن به راز این پرونده ها باید به قدرت منطق و استدلال خود تکیه کنید. پس از بررسی کامل صحنه جرم، شما وظیفه دارید بر اساس آنچه کشف کرده اید به چندین سوال پاسخ دهید که بازی این سوالات را در قالب یک پرسشنامه ارائه می دهد.

حل هر پرونده ای به نوبه خود جالب است و من پس از کشف آنچه واقعاً در بیشتر سناریوها اتفاق افتاده بود، اغلب شوکه و دل شکسته می شدم، در واقع بازی ترسی از پرداختن به موضوعات سنگین یا نشان دادن سرنخ های نگران کننده به شما ندارد. با توجه به واقعی گرایانه بودن گرافیک، شواهدی که پیدا می کنید، این موضوع را واضح تر نشان می دهند. با این حال، من همواره آرزو می کردم که Scene Investigators خلاصه ای از آنچه واقعاً پس از حل پرونده اتفاق افتاده را به شما ارائه دهد. برای مثال مقاله ای واقع در روزنامه که جزئیات جنایت و داستان دقیق مربتط با پرونده ها را شرح می دهد می تواند کمک زیادی به شما کند.


کنترل ها در این بازی بسیار ساده هستند. شما به ترتیب از کلیدهای WASD و ماوس برای حرکت شخصیت و دوربین استفاده می کنید. دکمه سمت چپ ماوس با اشیاء تعامل دارد و با کلیک بر روی دکمه سمت راست ماوس روی سرنخ‌ها زوم می‌ کنید. همچنین کلیدهای اختصاصی برای خم شدن، خواندن و استفاده از ابزارهای خاص وجود دارد. برای عکس گرفتن از جزئیات هر صحنه، به یک دفترچه یادداشت داخل بازی، چراغ قوه و یک دوربین دسترسی دارید. اگرچه من هرگز از هیچ یک از این ابزارها استفاده نکردم و ترجیح دادم از قلم و کاغذ خودم استفاده کنم تا تمام جزئیاتی را که می‌خواستم به خاطر بسپارم یادداشت کنم و هیچ‌وقت واقعاً دلیلی برای استفاده از چراغ قوه یا دوربین وجود نداشت.

من در کل پنج ساعت بازی Scene Investigators با چند باگ مواجه شدم. به این صورت که اغلب متوجه می‌شدم باید بعد از حرکت دادن خودم، دوربین را تنظیم کنم، حتی با وجود اینکه موس را لمس نکرده بودم. گاهی اوقات متوجه می شدم که در سرنخی گیر کرده بودم و مجبور شدم بازی را به زور ترک کنم و سناریو را از ابتدا شروع کنم. در جای دیگری، به محض اینکه به سمت آیتم ها می رفتم، به طور خاصی ناپدید می شدند.

من همچنین در طول بازی مشتاق بودم بدانم به کدام سؤالات پاسخ صحیح داده‌ام و بعد از حل یک پرونده به کدام سؤال پاسخ داده‌ام. می دانم که این یک لایه از واقع گرایی را از تجربه لذت بخش بازی حذف می کند، اما به عنوان یک مکانیزم گیم پلی، می توانست تا حدودی سردرگمی بازیکنان را کاهش دهد. برای باز کردن قفل پرونده پنجم، شما باید هر سناریو را به طور 100% انجام دهید. در کل دانستن اینکه چه اشتباهی مرتکب شده‌ام می‌تواند تجربه بازی روان‌تری را ارائه دهد.

Scene Investigators یک بازی شبیه سازی کارآگاهی نسبتا واقع گرایانه است که اصلا شما را محدود نمی کند و شما را مجبور می کند برای حل پرونده ها به شواهد و منطق و استنباطات خود تکیه کنید. جزئیات گرافیک بازی واقعا شفاف و آشکار است و لایه ای از واقع گرایی را به گیم پلی اضافه می کند. همچنین داستان های پشت سناریوها به گونه ای طرح شده اند که اغلب حالتی دلخراش دارند که باعث می شود بیشتر در زندگی این قربانیان و جنایتکاران خیالی محو شوید. با این حال، در حال حاضر چند باگ آزاردهنده وجود دارد و همچنین بهتر بود پس از بررسی پرونده ها، داستان کامل جنایات را بفهمیم. اگر می‌خواهید واقعاً مانند یک کارآگاه باشید، در این زمینه Scene Investigators وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد و شما را در دنیای خود غرق می‌کند.

5

5

مزایا

  • شما احساس می کنید واقعا یک کارآگاه هستید
  • اغلب پرونده ها حالتی رک و راست و بی پرده دارند
  • بازی اصلا شما را محدود نمی کند
  • جزئیات گرافیک بازی کاملا واقع بینانه عمل می کند
معایب

  • وجود تعدادی باگ های آزاردهنده
  • ندانستن اینکه به کدام سؤالات پاسخ صحیح داده اید می تواند ناامید کننده باشد
  • اگر به دنبال یک روایت کاملاً واضح هستید، این بازی کمی ناامید کننده است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8
داستان - 7.5
موسیقی - 7.5

7.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …