خانه / Reviews / نقد و بررسی Sakura Succubus

نقد و بررسی Sakura Succubus

امروز قصد معرفی یک بازی داستانی با ژانری تقریبا ایفای نقش در آن را داریم که از سال 2018 تا سال 2021 تعداد زیادی مخاطب را همراه خود ساخته است. در همین راستا به نقد و بررسی آن در سایت IRG Review خواهیم پرداخت تا به توضیح ویژگی های این گونه بازی ها به بازیکنانی که به این ژانر آشنایی ندارند نقد مفصلی را انجام داده باشیم.

اگر با این شرکت آشنایی ندارید باید بگوییم که تخصص آن ها تولید و توسعه بازی هایی بر محور رمان ها و قصه های است که برای مخاطبان خاص این گونه بازی ها مورد توجه قرار می گیرد. اکثر بازی هایی که شرکت توسعه بازی Winged Cloud آن ها را به فروشگاه های بازی معرفی کرده در همین سبک و سیاق و دارای داستان های طولانی و پیچیده است و این بازی نیز همان روند را طی خواهد کرد.

از بازی های محبوبی که این تیم توسعه معرفی کرده می توان به Sakura Forest Girls اشاره کرد که با این که محصول سال 2021 است طرفداران بسیاری را برای خود جلب کرده است. همچنین از بازی های قدیمی آن ها می توان به Sakura MMO نیز اشاره کرد که اولین شخصیت های بازی های این سری نیز در آن معرفی شده اند. یکی از اصولی که تیم توسعه دهنده بازی در همه بازی هایش رعایت می کند مربوط به استفاده از شخصیت های خودش در همه بازی ها است. به طور مثال شرکت Winged در سال 2014 محصولی به نام Sakura Spirit را معرفی کرده بود که در آن شخصیتی به نام Gushiken در آن دختر زیبا و دلربایی بود که بعد ها باز هم در بازی Sakura Angels هم حضور پیدا کرد. از این دسته کارکتر ها در بازی های Sakura کم نیستند که به صورت کراس اور در بازی های همدیگر حضور پیدا می کنند. توسعه دهندگان بازی با این استراتژی و قانون کار می کنند که اگر شخصیتی را شکل داده اند و طراحی های گرافیکی و اخلاقی آن را در بدنه ی یک داستان قرار داده اند چرا باید اصلا در بازی های بعدی از آن استفاده نکنند. البته این کار هیچگونه مشکلی هم در روند بازی های این شرکت ایجاد نمی کند که هیچ بلکه بیشتر طرفداران این سری بازی ها عاشق این هستند که با شخصیت هایی که تا به امروز آشنا شده اند و ارتباط عاطفی برقرار کرده اند را دوباره در بازی های جدید ببینند. البته توسعه یک شخصیت داستانی در بازی های Sakura به صورت کوچک و جزیی نیست و معرفی آن ها تا زمانی که کاملا به اخلاقیات و رفتار های آنها آشنا شوید بسیار طول خواهد کشید.

مانند اکثر بازی های ژاپنی شخصیت اصلی که شما هستید شخصی افسرده و فقیر است که در زندگی خود هدف خاصی ندارد و از پس مشکلات روزمره به سختی برمی آید. بعد از یک اتفاق عجیب (که البته برای لو نرفتن داستان از توضیح آن صرف نظر می کنیم) زندگی او با گرفتن یک شغلی در جایی از شهر دگرگون می شود. او با دختران و شخصیت های Sakura آشنا می شود و سری داستان های بازی Succubus شروع می شود. دیالوگ های و اتفاقاتی که بین شخصیت های بازی و شما می افتد محور اصلی بازی را تشکیل می دهد. البته در اینگونه بازی ها انیمه ها و نقاشی ها که همان کارکتر ها هستند معمولا رو به دوربین (یعنی شما) نقاشی شده اند و با شما در حال صحبت کردن هستند. البته در بازی های سری قبلی از شرکت Winged Cloud به سختی می توانستیم شخصیت اصلی بازی که شما هستید را ببینیم ولی مثل این که در این بازی دست به کار جدیدی زده اند و شما در بعضی از تصاویر بازی حضور خواهید داشت.

یکی دیگر از ویژگی های بازی را می توان به ویژگی های شخصیتی Succubus ها نسبت داد. زیرا هر کدام از شخصیت های آن ها را بعد از آشنا شدن با آنها می توان به طور خاص مشاهده کرد. اینطور نیست که همه آنها بخواهد حال به طریق یکسان و یا جنسی علاقه ای در شما ایجاد کنند. هر کدام از آنها روش ها و اخلاقیات منحصر به خودشان را دارا می باشند و با رفتار ها و دیالوگ های خاص خودشان هر زمانی که از سمت یکی از آن ها به سمت دیگری می روید علاقه ای متفاوت و حس خاصی را در شما ایجاد می کنند را متوجه خواهید شد.

در کل Succubus های بازی بسیار جذاب و دیدنی هستند و به صورت دیدنی تصویر سازی شده اند. در بازی SFX و صدا های بی خود از دیالوگ ها دیده نمی شود و صدا پردازی و لحن گفتار هر شخصیت بستگی به برداشت شما از او در ذهن شما جان می گیرد و به گونه ای خاصی در رفتن ایفای نقش شما و ادامه داستان می تواند تاثیر گذار باشد.پس اگر از داستان خوانی در طول یک گیم لذت می برید بازی بدون اشکال فنی به آنچه وعده داده است عمل کرده است.

5

5

0

0

0

0

0

گرافیک - 4
داستان - 8
گیم پلی - 3
موسیقی متن - 4

4.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی TENS!

اگر از طرفداران پازل و بازی های پازلی باشید، احتمالا چند باری در طول زندگی …